Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ender Yılmaz
Ender Yılmaz

ZAMAN GELİR BU DİYARDAN BEN DE GÖÇERİM...

 • matematik26.01.2010 - 08:31

  Yorumlar çok ilginç doğrusu. Bir arkadaş matematiğin zeka gerektirmediğini söylemiş. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki yaşamak için bile zeka gerekir. Asıl konu ise matematik için belli bir noktadan sonra zeka gerekir. Matematikte belli bir yere kadar ezberden de çözülebilir ancak ileri matematik düzeyine geçildiğinide zeka olmassa olmaz. Özellikle geometri alanında. Hoş onda sadece görmek gerekir ancak oda zor bir iştir doğrusu. Zeka işidir anca unutulmamalıdır ki zeka da kaslarımız gibi geliştirilebilir. Tabi bol çalışmayla. Doğuştan ileri diye tabir edilen bir zekayla doğmamız yada normal zekaya sahip olmak ancak uç noktalarda fark edebilir. Ayrıca bir çok arkadaşın dediği gibi matematik korkulacak bir ders deyildir. Bide şu konu var ki canımı çok sıkar. Matematik dersi diğer derslerden daha üstün değildir ki. Her dersin içinde matematik var derler. İyide her ders birbiri kadar değerlidir. Çocuğun belkide başka alana ilgisi vardır dimi. Sadece matematik dersine önem vermekte saçmadır. Neyse çok konuştum:D

 • hayat25.01.2010 - 20:34

  Hayat kimine göre doğmak, büyümek ve ölmekten ibarettir. Zevk ve sefadır bazıları için. Bazıları için ise büyük bir hapishanedir. İşkence yuvasıdır, sefalettir, felakettir. Bazıları için ise yokluktur, hiçliktir, rastlantı eseridir. Bazıları için ise başlangıçtır, sınavdır. Hangisi doğru bilinmez ama kesin olan bir şey varsa oda ne olursa olsun bu hayatı yaşıyor olmamız.

 • şiir25.01.2010 - 14:00

  Şiir insanın kendini ifade ediş şekillerinden biridir. Ancak bu türde insan düşüncelerini, fikirlerini ve duygularını genelde üstü kapalı bir anlatımda ortaya çıkartır. Bunun için söz sanatlarından fazlaca yararlanılır.

 • aşk25.01.2010 - 13:55

  İki insanın birbirinden kısa bir süre için etkilenmesidir. Ateşli hastalık gibidir. Geçer gider. Genelde sevgi gibi daha kutsal ve daha üstün bir durumla karıştırılır. Oysa sevgi kalıcıdır. Aşk uygun ortamda sevgiye dönüşebilir.