Kültür Sanat Edebiyat Şiir

trance music sizce ne demek, trance music size neyi çağrıştırıyor?

trance music terimi Jhj tarafından tarihinde eklendi

 • Tolga Ugur
  Tolga Ugur

  Trance müzik 1990 lı yılların başında oluşmaya başlayan bir müzik akımıdır.120 - 148 bpm aralığında seyreden ve trance ritimleriyle bezenmiş bir yapıya sahiptir.İlk zamanlarında piyasa tarafından dışlanılarak karşılanmıştı.Aslında piyasanın böle bir tepki vermeside normal sayılırdı.Djlerin düzgün ürünler verememesi ve technoyla karışan trance müzik 1995 yılından itibaren ünlü djlerin ortaya çıkmalarıyla hız kazanmıştır.Uyuşturucu kullanımınında dünya genelinde yaygınlaşması,ve bu kitlenin kendisini ifade edeceği müzik türünün trance olarak seçmesi sonucunda,inanmakta zorluk çekilecek kadar,trance müziğin yaygınlaşmasıyla sonuçlanmıştır.Türkiyede ise trance müziğini hakkıyla çalan çok nadir djler çıkmıştır. Bu dj ler tarz olarak dünya ritimlerini yakalamışlar ve duygulara yön veren trance müziğini başarıyla Türkleştirmişlerdir.Bu gelişmelerin ardından piyasa bir genişlemeye girmiş ve eldeki veriyi Trance anlamında uygulamaya sokmak artık disk ortamından çıkmış,tamamiyle bilgisiyar kontrolü ele almıştır.Şu sıralarda piyasının içinde bulunan şarkılar,oldukça fazla trance hayran kitlesi oluşturmayı başarmışlardır.1990 yılında dalga geçilen bir müzik stili,bugün dünyayı ellerinin içine almıştır.Titiz çalışmalarla,Trance müziğinin alt dallarını ve otorite görüşlerinide yakında sizlerle paylaşacağız.Trance bir müzik akımı olmaktan çıkmış, BİR HAYAT STİLİ haline gelmiştir.Öncelikle bunu unutmamak gerek. Umarım bir gün güzel bir partide bulusuruz.

  Türün önemli isimleri arasında Paul Oakenfold, Paul van Dyk, DJ Tiesto, Ferry Corsten, ATB, Christopher Lawrence, Ex-plosion, Rank1, M.I.K.E., Yahel, Astrix, Blank & Jones, Above & Beyond, Armin van Buuren gibi müzisyenler yer alır.

  kendi yorumumla son bi şey sölemek isterim
  şu son bir kaç yılda Tiesto ve Armin Van Buuren
  insanı kendine aşık eder
  music budur yani:=)

 • Emrecan
  Emrecan

  pek bayılmam trance e ama deep, progressive veya vocal olursa güzeldir.... ama tabii progressive i tek geçerim... ayrı bi olay yaa...

 • Arslan Hakan Yılmaz
  Arslan Hakan Yılmaz

  En sevdiğim müzik tarzı..sert gibi dursa da tatlı,hoş ve çok etkileyici bi sound(yanii ii olanlar,,kötülerinden sakınmak lazım tabii) ..
  en trance'i ATB..

 • Ayşegül Karanfil
  Ayşegül Karanfil

  ayşe hatun önal diye bir zatı tanımamayı tercih ediyorum bu müziği dinleyen biri olarak...

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz

  ayşe hatun önal. bu müziğin tutkunları bu değerli zatın katılımını nası karşıladı merak ediyorum.

 • Pınar Kaya
  Pınar Kaya

  Müthiş enerjik bir müzik tarzı, tabi herşeyin oldugu gibi onunda iyisi we kötüsü war.
  Önde gelen liderleri '' Goa and Sash '' çok dinlemedim ama oldukça dinamik,insanı çoşturan türden adı üzerinde transa geçiriyor insanı tabi yanında bazı metaryellerde ihtiyaç war kuru kuru gitmez.Ama en güzeli sadece kendini müziğin ritmine bırakmak.

  http://www.astral-projection.com.

  Bu siteyi bi inceleyin isterseniz değişiklik olur sizin içinde :))