Kültür Sanat Edebiyat Şiir

TİKKO sizce ne demek, TİKKO size neyi çağrıştırıyor?

TİKKO terimi Atg Atg tarafından tarihinde eklendi

 • İlhan Aziz Baltalar
  İlhan Aziz Baltalar

  12 eylül 80 den önce turkıyede catışmalara katılmış türkıye işçi köylü kurtuluş ordusu isimli fraksiyon..

 • Tekin Ozmen
  Tekin Ozmen

  türkiyenin bağısızlığına ulusal egemenliğe zarar veren emperyalizmin taşeronluğunu yapan şeriatçılar faşistler liboşlardır.bunların bağlaşıklığı türkiyeyi sömürmektedir.tikko halkı için mücadele eden bir örgüttür.bedeli ağırdır emperyalizme karşı direnmenin ama bir devrimciyi haklı kılan birazda acılardır unutmayın.direnen yoldaşlara selam olsun!

 • Selçuk Akçaören
  Selçuk Akçaören

  Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu...Kurucusu İbrahim kaypakkayadır...
  günümüzde işlevliğini yitirmiş ve unutulmuştur...Amasya-Tokat-Erzincan yörelerinde etkindir...militanlarıda genelde alevilerdir...

 • Devrim Can
  Devrim Can

  tikko sağ çevrelerce bir terör örgütütür ama sol çevrelerde öyle değildir. 70 li yıllarında abd emperyalizmine ve onun yandaşları olan iktidarlara karşı oluşturulan bir örgüttür tikko yani türkiye işçi köylü ordusu. bu yapının özünde sosyalizm yatar ve örgütlenmeler ve eylemler o çerçevede olmuştur. hiç bir sivil eylemi ispatlanamamıştır.

 • Atg Atg
  Atg Atg

  Emperyalist devletlerin kucağında, onların bacak arasından, TÜRKİYE CUMHURİYETİ nde emperyal ve kapitale karşı mücadele veren acınacak zavallılar topluluğu... Bakarsanız bu işin fikir babalarının soyunda mutlaka bir bozukluk vardır, şu anda bu işin patronluğunu yapanlarda fransa,hollanda,belçika gibi büyük emperyallerden elleri yetip, lükslerini bırakıpta kandırılmış zavallılarıyla ortak mücadele için gelmezler... neden çünkü TÜRKİYE zaten temelde sömürgeye savaşın ilan edileceği yerdir, mücadelenin yapılacağı yer değil... Bu işin militanlığını yapan zavallılarda bir gün merak etmezler hamilerinin nerde olduğunu... Kim isterse, zaman zaman kullanabilir bu hain topluluğunu... yahudi emellerine hizmet eden uşaklardan öteye gidememişlerdir ve gidemezler...

 • Levent Sakin
  Levent Sakin

  Bir zamanlar bir kaç zalim terör eylemi düzenleyen,belkide hala yaşamaya çalışan bir örgüt.(Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu) .