Kültür Sanat Edebiyat Şiir

savage garden sizce ne demek, savage garden size neyi çağrıştırıyor?

savage garden terimi Ayse Mutlu tarafından tarihinde eklendi

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  "Truly Madly Deeply", "To the Moon and Back" ve "I Knew I Loved You" parçaları ayrı güzeldir..

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Darren Hayes ve Daniel Jones ikilisinin oluşturduğu 90ların popüler slow rock ve pop gruplarından.. Bugün bile şarkılarını büyük keyifle dinlerim.

 • Fatih
  Fatih

  maybe it's intuition
  but some things you just don't question
  like in your eyes, isee my future in an instant
  and there it goes
  i think i found my best friend (?)
  i know that it might sound more than a little crazy
  but i believe

 • Özlem Artan
  Özlem Artan

  savage garden.. anlamı cennet bahçesi... ayrılmalarına üzüldüm fakat derren tek başınada çok başarılı her albümünü merakla beklediğim bi hayranıyım darren in ses rengi muhteşem masmavi gözlerinde kaybettiğim hayallerimi görüyorum sanki....
  ı love you darren
  jötem darren
  obiçamte darren
  tö duva darren
  ahebbek darren
  daha kaç dilde söylemem gerekir bilmem ama gerçekten sevdiğim bir grup ve solo

 • Serap Doğanay
  Serap Doğanay

  savage garden dağıldı,artık sadece darren var ve bence yeterlide.darren'ın sesi ve şarkıları mükemmel.
  when moonlıght arows along the street
  footsteps outside somewhere below
  ....................

  turn the lıghts down low
  take the off
  let me show
  my love for you
  insatiable
  turn me on
  never stop
  wanna taste every drop
  my love for you
  insatiable

 • Kathleen Kelly
  Kathleen Kelly

  trully madly deeply

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca

  ayrıldılar barıştılar ayrıldılar....(gider bu :)

  sevgili gibiler yani, şarkılarıda güzel eee niye dinlemiyeyim, dinlemiyorum ama :)

 • Melike Toros
  Melike Toros

  aAAaAaAa bu grubu benden ii tanımlayabilecek olamaz! O kdr iddialı konuşayım Savage gardenın dönüşümlü bir darren hayes olduunu düşünüyorum.Hatta bence gitarist arkisinide sattıı fikri böle bir kasıp kavuruyor beni :) Ses rengi çok ii.Her ne kadar annem 'A ben bunu bi kadın sölüyo sanıyordum'diip bozsa da olayı ;)

  Ever since u've been gone,
  The life go upon same
  The only diffrence is
  U call another name
  To ur love,To ur lover now..
  To ur love..
  THE LOVER AFTER ME..

 • Ayse Mutlu
  Ayse Mutlu

  DARREN HAYES
  'SPIN'

  Dünyanın en önemli gruplarından biri olan Avusturalya'dan Savage Garden'ın şarkı yazarı ve solisti Darren Hayes, iki muhteşem albüm ve dünya çapında 20 milyonluk bir satışın sonrasında artık solo kariyeri için tek başına mikrofon başında... 8 Mayıs 1972 Brisbane, Avusturalya doğumlu Darren Hayes, henüz 11 yaşında şarkı söylemeye başladı. 18 yaşına geldiğinde tanıştığı Daniel Jones ile ikili olarak kendi gruplarını kurmaya karar verdiklerinde 'Bliss' adıyla müzik yapmaya başladılar. Ancak daha sonra Anne Rice'ın 'The Vampire Lestat' isimli kitabından etkilenerek isimlerini Savage Garden olarak değiştirdiler. Savage Garden ile 1997 yılında yayınladıkları ve kendi adlarını verdikleri ilk albümleriyle kısa sürede üne kavuşan Darren, 'Affirmation' albümü sonrasında Daniel ile yollarını ayırmaya karar verdi. Savage Garden ile müzik dünyasına 'I Want You', 'To The Moon And Back', 'Truly, Madly, Deeply' ve 'I Knew I Loved You' gibi ölümsüz parçalar armağan eden Darren, San Francisco'da kaydedilen ilk solo albümü 'Spin' için 35'in üzerinde şarkı yazdı. Bu şarkılar arasından en güçlü 12 tanesini kullanan Darren, albümde prodüktör olarak Grammy ödüllü Walter Afanasieff (Ricky Martin, Mariah Carey, Savage Garden) ile çalıştı. Hayatı boyunca Michael Jackson, Smokey Robinson ve Marvin Gaye'den etkilenen Darren Hayes'in yazdığı, albümün ilk single'ı olan 'Insatiable' ise şimdiden eleştirmenlerce sanatçının kariyeri boyunca yazdığı en iyi şarkı olarak değerlendiriliyor.
  'Hayat her gün yüzyüze kaldığımız kötülüklerle dolu. Savaşlar, terorizm ve hergün yüzlerce insan AIDS'den ölüyor. Benim tek isteğim şarkılarım sayesinde insanların kısa bir süre için bile olsa savaşmayı unutup hayatın tadını çıkarmaları…' diyerek albümünün mesajını özetleyen Darren, içinde bulunduğumuz yılın büyük bir bölümünü ilk solo albümü 'Spin'i tanıtmak amaçlı tüm Avrupa'yı turlayarak geçirecek. Kendisiyle henüz tanışmadıysanız, bu albümle başlayabilirsiniz..