Kültür Sanat Edebiyat Şiir

paylaşım sizce ne demek, paylaşım size neyi çağrıştırıyor?

paylaşım terimi Oya Aldüz tarafından tarihinde eklendi

 • Hicran Hep Hicran
  Hicran Hep Hicran

  Bilgi alışverişi, en iyi öğrenim ve öğretim şekli.

 • Durmuş Göktekin
  Durmuş Göktekin

  Bizim toplumumuzda paylaşım dar bir alana sıkıştırılmış. Evrensel paylaşım anlayışından mahrum bırakılmışız. Paylaşım deyince herkeste bir ürkeklik ve çekingenlik hissi uyanıyor. Sanki paramızı, malımızı, kazandığımız ne varsa onları paylaşmayı çağrıştırıyor gibi eliyor insana. Öyle ya her şey kültürümüzle alakalı.
  Bence, çok az şeylerin dışında, hayat paylaşımdan ibarettir. Hayatı insanca paylaştığımız zaman mutlu ve huzurlu olabiliriz.
  Paylaşamadığımız için sürekli kavga halindeyiz. Hayatımızın her noktasında, insani olarak paylaşım olmalıdır. Kainattaki sistem paylaşım üzerine çalışmaktadır. Evimizdeki çiçekler bile hayatlarını bizimle paylaşırken biz insanlar birbirimizle paylaşmayı bilmezsek çayır otları halimize bakıp bakıp güler. Çok uzun bir konu dar bir alana sığmayacağı için son söz olarak derim ki, hayvanları kendimize güldürmeyelim.
  Paylaşım hayatın kuralıdır. Her şey paylaşım içindeyken insanın paylaşımın dışında kalması düşünülemez.

 • Öz Nur
  Öz Nur

  ' nerede yalnızlık görsem, ucundan bir parça alırım, sahibine ağır gelmesin diye.'

 • Arzu S Arıyer
  Arzu S Arıyer

  Yarin yanağından gayri herşeyi paylaşmaktır.Tüm güzellikler,bilgiler,acı ve tatlı duygular paylaşılmalıdır. Ne güzel söz'bu nu sizinli paylaşabilir miyim' Tüm insanlık kurtulacak paylaşmayı öğrendiğinde ve dünya daha güzel olacak.

 • Nevi Gazel
  Nevi Gazel

  üzerinde sadece 1,25 ytl olsa bile, onunla arkadaşlara çay ısmarlamaktır.evet budur ;)

  -üç çay ne kadar?
  -bir milyon..(bu arada rüzigârdan soğuk terler dükülür, adam devamında 250den büyük bir rakam telaffuz edecek diye) iki yüz bin...
  -ohh..