Kültür Sanat Edebiyat Şiir

öğretim sizce ne demek, öğretim size neyi çağrıştırıyor?

öğretim terimi Hasan Demirci tarafından tarihinde eklendi

 • Gökhan Oflazoğlu
  Gökhan Oflazoğlu

  Eğitimi tamamlamadan öğretimi tamamlamış olmak geçim temin edecek bir meslek dışında hiçbir insani katkı sağlamaz, eğitimi tamamlamaksa kendi merak ve gayreti dışında başkasınca temin edilemez, kendine yatırım yapan merak ve gayret ise sık rastlanan bir özellik değildir, bunun için durum sorunlara kaynaklık etmeye devam eder.

 • Ayanselim
  Ayanselim

  öğrenemeyene yardımcı olmak demek

 • Ayanselim
  Ayanselim

  Öğretim, öğretme faaliyetlerinin önceden hazırlanmış bir program çerçevesinde amaçlı, planlı, düzenli ve kontrollü olarak yapıldığı yerler okullardır. Okullarda yapılan öğretme faaliyetleri ise, öğretim olarak adlandırılmaktadır.

  “Öğretim, bir öğretmeler, öğrenmeye dönük faaliyetler manzumesi veya kurumsallaşmış öğretmeler topluluğudur.” Başka bir deyişle öğretim, öğretme ve öğrenme faaliyetlerinin bileşkesidir. Yani öğretim,öğretme ve öğrenmeyi birlikte kapsamaktadır.

  “....bireyin hayat boyu süren eğitiminin okulda, planlı ve programlı olarak yürütülen kısmı bireyin öğretimini oluşturur. Öğretim, öğrenmenin gerçekleşmesi ve bireyde istenen davranışların gelişmesi için uygulanan süreçlerin tümüdür.”

  “Öğretim, öğretmenin uyarıcı ve öğrenme durumları (çevre, ortam) yaratarak, öğrencilerin amaçlar yönünde davranışlar geliştirmesine yardım etmesidir.”

  “Öğretim, öğrenmeyi kolaylaştıracak etkinlikleri düzenleme, gerekli araç ve gereçleri sağlama ve rehberlikte bulunma eylemidir.”

 • Feride Melike
  Feride Melike

  bilinmeyeni bildirmek..