Kültür Sanat Edebiyat Şiir

özürlü olmak sizce ne demek, özürlü olmak size neyi çağrıştırıyor?

özürlü olmak terimi Ultimate tarafından 07.04.2004 tarihinde eklendi

 • Zeytin Zeytin
  Zeytin Zeytin04.08.2009 - 15:46

  hırsız,katil,tecavüzcü,küfürbaz,ahlaksız,edepsiz olmak özürlü olmaktır...

 • Sadi Hancı
  Sadi Hancı27.01.2009 - 10:19

  bende bedensel engellıyım.sol ayağımı çocuk felcı nedenı ıle kaybettım.kulanamıyorum.heşey ALLAH tan.ben engellı olmamı kabullendım.hatta bana sorsanız ben engellı bıle deılım derım sızlere.ama acı hayat bu..TURKIYEDE engellı olmak ölüm gibi.hanı ınsan olmek ısterde olemezya odur..30 yaşındayım.her zaman hayat mücadelesindeyım.engellıyım çünkü.bır mahalleden geçerken uzerıme odaklanan bakışların derın sızıları hep yureğimde..sankı ucubeymişim gibi.içerlerım kan ağlıyor resmen..evlenmede evlenemıorum.neden mı.çünku ben engellıyım.kız arkadaşım ıle ayrılırken bana kulandığı cümle,BEN SENINLE NASIL BIR OMÜR GEÇİRİRİM,annem demezmı bana sen bunu yanına nasıl yakıştırıpta alıosun demezmı..hangı kalp o cumlelere dayanır..neyse çok uzattım..ben engellı ısem o benım sorunum,yukarıda anlattıklarım sadece tuzu biberi.vatanımı mıllatımı sevıyorum,ama gelgelelım bu konularda ınanın T.C vatandaşı olmaktan UTANIYORUM..saygılarımla

 • Hasan Ali Topçu
  Hasan Ali Topçu05.12.2006 - 11:20

  tutunamayanlar kitabında oğuz atay 'uztabilecek iki eli olduğu halde birisini bile uzatmaktan aciz gerçek çolaklardan' bahseder.

 • Hasan Ali Topçu
  Hasan Ali Topçu05.12.2006 - 11:19

  ahmet mehmet ot vardı bir zamanlar. iki kardeştiler ve kas kemik hastalıkları vardı. bu iki kardeş karikatür çizerlerdi. önce birisi yaşamdan ayrıldı sonrasını bilmiyorum.
  bir mizah dergisinde ÖZÜR DİLERİM isimli bir köşeleri vardı.
  ahmet ot - mehmet ot ben sizleri severdim. yaşamı sevdiğim kadar. kardeşim gibiydiniz.

 • Kevser Ekinci
  Kevser Ekinci05.12.2006 - 11:05

  ne saçma bi kelime.yani özürlü(!) bi insan vücudundaki herhangi bir uvzunu kullana-madığı için özür dilemek zorundaymış gibi 'özürlü' kelimesiyle tanımlanıyorlar.ve toplumumuzda öyle bi hal aldıki bu adam radyoya telle bağlanıyor ve ilk dediği şey şu oluyor: ben özürlüyüm.hayır bu artık o insanların kimliği olmuş.hayır bu kimsenin tanımı,kimliği,ayrılmaz parçasıymış gibi olamaz olmamalı.kardeşim kimse özürlü falan değil.yok öyle bişey.kimileri beyinden özürlü ve bunun farkındalığında olmayarak yaşayıp ölüyor.televizyonu açın asıl özürlüler sabah öğle akşam 24 saat bizim için çabalıyorlar!
  (bakınız: insan, kardeş, adam, yara, emek, saat, artık, televizyon, özür dilemek, kelime)

 • Oya Özpoyraz
  Oya Özpoyraz02.09.2006 - 22:37

  Papatya tarlasında açmış bir gelincik demek,farklı olmak,dikkat çekmek,kırılgan olmak demek....Yalnızlığı çağrıştırıyor....

 • Suna Sarılale
  Suna Sarılale05.06.2006 - 15:43

  eksik olma hali...ama asla yetersizlik anlamını çıkarma evlat! ...bu öyle hassas bir dengedir ki, eksik olanın yardımına koşar diğer 'tam' ların.....iyi bak, gözle ve saygı duy! .....- ;))

  'entry' miz....insan olmanın değerlerine özürlü olma! ...Pp

 • Hasan
  Hasan09.03.2006 - 04:39

  olmayalım! ! !

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş09.03.2005 - 17:19

  Kapitalin paylaşılamayacak büyük meblağlara ulaşması sonucu neredeyse aile içi evliliklerinin yapıldığı toplumlarda doğan çocukların topluma kazandırılması için paranın gösterdiği yön ile büyük çabalar sarfedilen kabullenilmesi beklenen bir durum.

 • Ayca Şen
  Ayca Şen29.01.2005 - 02:34

  her insan çok diil 1 hafta özürlü olsa, onlar gibi yaşamak zorunda kalsa ne iyi olurdu diyorum bazen..ozaman daha iyi anlardık belki onları.