Kültür Sanat Edebiyat Şiir

kantaron otu sizce ne demek, kantaron otu size neyi çağrıştırıyor?

kantaron otu terimi King Predator tarafından 28.02.2007 tarihinde eklendi

 • Osman Gulyap
  Osman Gulyap 26.07.2009 - 21:20

  birde tarlaların sürülmeyen yerlerinde çok garip bir bitki var bu yöredeki kanser hastaları onun darısömeğine benzer mini koçanından günde birtane tohumundan yiyorlar ama koca ovada 7000 dekar alanda üç bilemedin dört tane çıkıyor isteyene gönderiyim diycem ama bu sene gözüme çarpmadı lenf kanseri olan bi arkadaş var akciğerindede yara vardı hiç yabani ot yemeden iyileşti bu işte eniyisi doktor tedavisi bence tabi bilemem diğer otları uzmanlığımız yok

 • Osman Gulyap
  Osman Gulyap 26.07.2009 - 21:04

  ineklerin yaralı memelerine gerçekten iyi geldiğini gördüm

 • Gülümser Kiraz
  Gülümser Kiraz 22.01.2009 - 13:26

  Kantaron yağı talebi var diye hemen buraya yaraları iyileştiren kantaron yağının kanseri tedavi ediyor diyerk gerçeğe aykırı yazı beni çok ama çok üzdü.

  Bir kere reklamı yapılan kişi maalesef kendi memleketi olan Ziledeki dağlardan kantaron toplayarak bu yağı yapıyor.

  İzmir yöresinden toplanan kantaron otundan kanseri tedavi eden kantaron yağı yapamazsınız. Bu yöreden toplanan kantaron otundan elde edilen kantaron yağı ile sadece yara tedavisinde kullanılır. (Prof. Dr. Ertan Tuzlacı, Şifa Niyetine, Türkiye'nin bitkisel halk ilaçları, sayfa: 150)

  Kantaron otunun 85 çeşiti var. Sadece bir tanesi kanseri tedavi eder. Diğerleri edemez. Ziledeki kantaron otu maalesef kanseri tedavi eden cinsi olmayıp yara için kullanılan cinsidir. Bilimsel olarak da ıspatlanmıştır.

  Kanseri tedavi eden kantaron yağını köylü yapamaz. Nasıl olsa fırsat bu fırsat diyerek, talep de var diyerek Anadolu köy yöntemiyle yapılan ve sadece yaralara sürülen, içildiği zaman da insanları zehirleyen kantaron yağının reklamının yapılması beni çok üzdü.

  Bir şişe yağ satıp 7,5 tl kazanacaz diye insanların sağlığıyla oynamayın.

  Kantaron yağının kanseri tedavi edebileni sadece ve sadece Kanserden Korkmayanlar Derneğinde bulunuyor. Telefonu: 0312-4315680

  Ben bizzat bu dernek başkanı Av. İlhan Demir'le tanıştım. Annemde rahim kanseriydi. 10x5 = 50 cm2 tümör mevcuttu. Kantaron yağı ile tamamen yok oldu.

  Tıbbi raporları da var.

  Burada ismi geçen Salih Amca muhakkakki kendi adına böyle gerçek dışı yazı yazıldığından habersizdir. Salih Amca'ya ömrünün son günlerinde 3-5 kuruş para kazandıralım, karnı doysun derken, kanser hastalarının ölümüne sebep olacağımızı da asla unutmayalım. Bir vicdan ve merhametli olalım.

 • Sait Gül
  Sait Gül 10.12.2008 - 02:00

  EVVELA KANSER HASTALARINA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM.VE ONLARIN YAKINLARINA SABIRLAR DİLİYORUM...KANTORON OYUNDAN ELDE EDİLEN VE KANSER HASTALIĞINDA KULLANILAN ASİTSİZ KANTORON YAĞINA İHTİYACI OLAN KİŞİLERE SESLENİYORUM.....İZMİRİN TİRE İLÇESİ KAPLAN KÖYÜNDE İKAMET EDEN ORMANLIK ALANDA BİR TAHTA BARAKADA,MEVSİMİNDE TOPLADIĞI SARI KANTORON OTLARINDAN ELDE ETTİĞİ ASİTSİZ KANTORON OTUNU İSTEYEN HERKEZE BİR GAZOZ ŞİSESİ İÇİNDE 7,5 YTL YE SATAN İNSANLARI SÖMÜRMEYEN RAFET AMCA VAR..SİZE TELEFONLARINI VERİYORUM....2325127975......5462332238.....TÜM HASTALARA ACİL ŞİFALAR DLİYORUM..İNSANLARI SÖMÜREN ŞARLATANLARDAN SAKININ..BU ŞARLATANLARA..PARALARINIZI KAPTIRMAYIN

 • Yağmur Bulut
  Yağmur Bulut 16.03.2007 - 22:42

  Kantaron otu kanser tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Bu bitkinin kanseri yenmek için kullanılan türü Toros Dağlarında yetişiyor, temmuz Ağustos aylarında güneş doğmadan önce toplanarak güneş görmeyen bir yerde gölgede kurutuluyor.

  Ayrıca Kantaron otundan beklenen şifanın olabilmesi için hastanın kemoterapi görmüyor olması gerekiyor. Eğer ki hasta kemoterapi görüyorsa bu durumda ^^asitsiz kantaron yağı^^ kullanılıyor. Piyasada satılan yağlarda asit bulunduğundan bu yağın yine uzmanlarca hazırlanmış olanının tedarik edilmesi gerekiyor.

  Allah bütün kanser hastalarına acil şifa versin. Amin.

 • Gülçin Yalçın
  Gülçin Yalçın 01.03.2007 - 22:58

  Diğer adı binbirdelik otu olan, tıbbi değeri yüksek, çayı içildiğinde uyku veren, latince cins adı Hypericum olan bitkilerin genel adı. En bilineni Hypericum perforatum'dur. Yaprağını güneşe doğru tutup baktığınızda çok sayıda noktacıklar görürsünüz, bu noktacıklarda bitkiye tıbbi değerini veren kimyasal maddeler bulunur. Sarı güzel çiçekleri vardır.

 • Saliha Yadigar
  Saliha Yadigar 01.03.2007 - 16:35

  Her derde deva.

 • Ece Özdemir
  Ece Özdemir 01.03.2007 - 10:24

  Kısaca kanser tedavisinde kullanılan bir bitki...
  bknz: her yerde bilgi var...