Kültür Sanat Edebiyat Şiir

istanbullu sizce ne demek, istanbullu size neyi çağrıştırıyor?

istanbullu terimi King Ralph tarafından tarihinde eklendi

 • Bozkurt Kaytar
  Bozkurt Kaytar

  istanbullu olmak:saray adetleri ile şehir yaşayış adetlerini iç içe harmanlamak´lakabını taşıdıgınız aileye layik olabilmek istanbulun neresi oldugunu bilmek istabuldaki komşuları tanımak istanbulun bu halinden nefret etmek balık çeşitlerini ezbere bilmek hangi akşam hangi gazinoda hangi ünlü türk sanat musiki sanatçıcının programı oldugunu bilmek hangi yiyecek ürününün nasıl satıldıgını ve saatlerini bilmek her sokagında bir yatır olan semtlerin birinde oturmak offffff offf çok derin inanın çok derin anlatmaya kalksam sayfalar yetmez yanlız tek birşey söyliyeyim istanbullu çok zor cok az kaldık çok az.istanbullu olunmaz istanbullu dogulmaz atadan dedenin dedesinden istanbullu olunur.

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Herşeyin bir efendisi vardır,
  Nasıl, Güllerin efendisi Hz.Muhammed(SAV) ise,
  Şehirlerin efendisi de Şehr-i İstanbul'dur.

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Limon kızına aynen katılıyorum.
  Hayatımın 20-22 yılını geçirdiğim, İstanbul,
  Dünyanın belkide en güzel en ilginç yerlerinden biri.
  Ama ERZİNCAN'ımız bir başka.

 • Limonî Erz
  Limonî Erz

  İstanbulluyum, evet İstanbul gibi memleket yoktur.
  Ama Erzincan gibi diyar hiç yoktur...

 • Adım Oblomov
  Adım Oblomov

  İstanbul Beyefendisi soyludur asildir ayrıca markadır

 • Nilgün Akarsu
  Nilgün Akarsu

  'İstanbul tüm su, yani deniz. Denize karşı kurulmuş az mı kent var dünyada? Fakat deniz karşılarında hepsinin, şehir bir yanda, deniz öte yanda; sadece bir manzara, göstermelik.
  Oysa, İstanbul denizle iç içe, deniz İstanbul'un bacakları arasında, kollarına, başına sarılmış, beline dolanmış, ağzından girip burnundan çıkmış, içli dışlı...Öyle olunca, insanları, yani İstanbullular da ister istemez bir başka: biraz gemici, biraz dalgıç, biraz balık, biraz martı, hatta karabatak, biraz da akıntı; bir o yana, bir bu yana, dolanıp dururlar iniş yokuşlar üstünde, telaşlı...' Abidin Dino

 • Biricik Tek
  Biricik Tek

  4 kuşaktır İstanbul'luyuz. bu hakiki İstanbul'lu olduğumuzu göstermiyor. günümüzde İstanbul'da doğanlar kendilerini hemen ben yerli İstanbul'luyum diye tanıtıyorlar.

 • Ece Özdemir
  Ece Özdemir

  Asaletin, görgünün ve insan soyluluğunun karışımı... Tabiii İstanbul'da oturanlar değil bahsedilen... Gerçek anlamda bu kentin sahipleri olanlar bu tanımı hakediyorlar...

 • Zilan
  Zilan

  .....Olmak, bir ayrıcalıktır...

  .....Kadıköy Tanıtımından bir özenti... :)

 • Stefan Wolf
  Stefan Wolf

  İstanbul Beyefendisi... İstanbul Hanımefendisi...

  Sohbetleri, muhabbetleri damaklarda eşsiz tatlar bırakır.. Bize kalan ise 'ahh o günler, ahh o kimseler' deyerek arkalarından sızlanmaktır..

  Tarihe gömülmeye çalışılan (büyük ölçüde de muvaffak olunmuş) konulardan biridir..

  Üzüntülüyüz efendim.

 • Pinar Kufaci
  Pinar Kufaci

  ...olmak. istanbullu olmanin hakkini verebilmek bu devirde cok zor.

 • Asuva Dans Pistinde
  Asuva Dans Pistinde

  oniki milyon civarı nüfusu olan biyer....yani ot dikseniz bu kadar ürün vermess dışardan alırsın o kadar lasımsa.. istanbula ne gerekti şamın kayısısı.. yani böyle yazıyorum ama siz anlayın napiiim moderatörden tırsıyosam öliimmi? ?