Kültür Sanat Edebiyat Şiir

hz. meryem sizce ne demek, hz. meryem size neyi çağrıştırıyor?

hz. meryem terimi Göktürk Kutluhan tarafından tarihinde eklendi

 • Kadir Yüksel
  Kadir Yüksel

  Hazreti isa (Mesih)’in annesi

 • Büşra Kılıç
  Büşra Kılıç

  O güzel iffet abidesi, Allah'a teslimiyetin timsali, İhlasın simgesi, takva örneği hayatımda kendime örnek aldığım Mübarek Hanım..Rabbimin bana örnek olarak gösterdiği berrak varlık...Güzel Allahım O'nun gibi olma adımlarımda benden ve benim durumumda olanlardan yardımını esirgemesin.AMİNNNN

 • Mustafa Yıldırım
  Mustafa Yıldırım

  Kadınlık aleminin sultanı...

 • Bayram Arslan
  Bayram Arslan

  ben ne öyle insan gördüm nede duydum böyle allahın iyi ve ahlaklı bir insan yaratması inanılmaz bişey yani derim öyle iyi kalpliki söylenilmez bişey anlatılmaz bişey yani kısacası allahın bize örnek verecek bir insan olrak gösteriyor onun için allahı varlığına ve birliğine inanmak lazım yoksa azpta nasıl kurtuluruz allahu teala hz lerihepimize hz meryemin dayanma gücü peygamber efendimizinde(s.a.s) ahlakı ve dürüstlüğünü versin allah herkese yardım atsin bizi kötülüklerden korusun amin?

 • İzzeddin Alkan
  İzzeddin Alkan

  Hz. Meryem gözyaşını, hüznü, hakkı, sabrı, kalbi, allaha karşı itaati, çok şey anlatıyor Hz. Meryem; ona yapılan zulümler karşısında yalnızca Allah'tan yardım dileyen Büyük İnsan. Hz. Meryem, Hz. Zekeriya'yı hatırlatıyor. Onada yapılan büyük zulümleri hatırlatıyor. bütün bu terimler bana ozamanda yaşayan zalimlerin bu zamanda da yaşadığını hatırlatıyor. Rabbim bizi onların dualarına kat. Bizi Efendimizin şefaatine mazhar et.

  İzzeddin Alkan

 • Göktürk Kutluhan
  Göktürk Kutluhan

  Hz.İsanın annesi.Kuranda övülen kadın.