Kültür Sanat Edebiyat Şiir

fanzin sizce ne demek, fanzin size neyi çağrıştırıyor?

fanzin terimi Cgl Cgl tarafından tarihinde eklendi

 • Salim Kanat
  Salim Kanat

  ucunda hür düşünce olduğuna göre..fanzinleri küçümsemek yanlış olur. güdümlenmiş, merkezcil, gurupçul dergileri de gördük.

 • Kubur Fanzin
  Kubur Fanzin

  bir yeraltı edebiyatı kültürü.
  http://www.kubur.org

 • Ley Yam
  Ley Yam

  gezdiğim şehirlerde bulmaya çalışırım...merakla çeviririm sayfalarını....gerisi bilindik...
  kaliteyle ne zaman karşılaşılacağı belli olmaz..

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Fanzin, İngilizce FANatic ve magaZINE kelimelerinin kısaltılmasıyla oluşturulan finansal kaynaklardan ve hiyerarşik yapılardan uzak alternatif bir basılı materyeldir. Farklı yöntemlerle çoğaltılan örnekleri olmakla beraber genellikle fotokopi aracılığı ile çoğaltılarak satış amacı güdülmeden dağıtılan yayınlardır.

 • Hızır İrfan Önder
  Hızır İrfan Önder

  FANZİN:Farklı düşünenlerin, farlı yaşayanların, yerleşik toplumsal değer ve kurallara karşı çıkanların, sıradan olmak sitemeyenlerin, varolanlarla ya da verilenlerle yetinmeyenlerin, şüpheci ve sorgulayıcı yaşam felsefesini seçen sıra dışı insanların sanatsal ve düşünsel başkadılarının ürünü, gösterişsiz, hacimsiz, çoğu da niteliksiz, az sayıda kişiye ulaştırılabilen fotokopiyle çoğaltılmış basit bir dergidir. Batı kültürünün bir ürünüdür. Bireyin ya da küçük bir kümenin kendi kendini tatmin etmesinin ötesinde bir işlevi olmadığı gibi istenilen toplumsal etki de oluşturulamaz.

 • Lanet Herif
  Lanet Herif

  yarımdergi, yarımelma
  biraz da yeraltıdır...

  iyi edebiyatın kaleleridir kimi zaman fanzin dergiler...