Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

dark elf sizce ne demek, dark elf size neyi çağrıştırıyor?

dark elf terimi Ayhan Karadag tarafından tarihinde eklendi

 • Tuguj
  Tuguj

  Efenim karanlık elfler her fantastik öyküde ayrı anlatılır. Silmarilliondan tutunda Kara Elf üçlemesine kadar olan bir çok kitapda bu karakterler değişkenlik gösterir.

  Biz en çok bilinen şahsın itibarı ve yüzü suyu hürmeti ile Drizzt Do'Urden'nin (Kara Elf Üçlemesi, Buz Yeli Vadisi Üçlemesi, Drizzt Do'Urden'nin Maceraları serisi) hikayesine dayanarak karanlık elfleri anlatalım.

  Efenim esasında bunlar kendilerine elf hatta kara elf bile demezler. Adlarına Drow demektedirler. Doğuştan şeytani varlıklardır. Büyü yetenekleri vardır aslında bu işler çok değişik kitapları okumanızı tavsiye ederim.

  Ana erkil bir yapıda tam bir kaosun hakim olduğu yönetimleri içerisinde aile evlerinin yaman savaşları ve 13 drow evi içerisinde ilk olabilmek için şeytani planların kol gezdiği yer altı dünyalarında mesut ve bahtiyar hayatın içinde yuvarlanıp giderler.

  Drowlar doğuştan büyü yeteneklerine sahiptir. Ama genel olarak Kadın kısmı bu işle ilgilenir, erkek kısmı savaş sanatlarına meğillendirilir. Yönetim tamamen dişi drowların elindedir.

  Yüzey Elflerine gıcık kaparlar ve onları avlamak için arada yüzeye çıkarlar. En baba Drow Drizzt'dir. Hikayelerini okumanızı tavsiye ederim.

 • Nesrin Acar
  Nesrin Acar

  yer altında yaşayan loth un hizmetkaları katı kast sistemine sahip büyücü ve savaşçılar........ salvatore

  yurtlarından kovulmuş elfler.... weis &hickman

 • Oktay
  Oktay

  R.A. Salvatore nin okunması gereken üçlemesi.

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca

  asker elf :)

 • Pelin
  Pelin

  kısaca drow da diyebiliriz bölelerine...

  ben severim bunları, akıllı iyi büyücü ve harika savaşçılardır.
  önceden 1.60 boylarında tief bi drow oynatmıştım...ufff...
  benim kötülüklerine dayanamayan bi paladin,
  paladine beni affet diyerek kendini öldürmüştü :))
  ben severim drowları, sonra diğer elf türlerine göre daha uzun ömürlüdürler...

  ama bazen arada drizzt do'urden gibileri çıkıpta tüm drow kurallarını da ihlal edebilir...

 • Ayhan Karadag
  Ayhan Karadag

  Teir'dal olarak da bilinen Dark Elf ırkı diğer elflerin kötü ve karanlık kuzenleridir. Derileri siyah/mavi, saçları beyaz, kulakları sivri olur. Yeraltında oturdukları için karanlıkta çok iyi görürler. Kara elfler nefret tanrısı Innoruuk tarafından yaratılmıştır. Bu sebeple diğer tüm ırklardan nefret ederler.
  Büyü kara elflerin doğasında vardır. Bu nedenler Enchanter, Magician, Wizard ve Necromancer sınıfları onlara açıktır. Nefret tanrısına daha da bağlı olan kara elfler, Innoruuk'un ruhbanları da olur (Cleric) .

  Büyüye yatkın olmayan ama savaşa yatkın olan kara elfler daha farklı meslekler seçebilirler. Hırsız (Rogue) , Savaşçı (Warrior) ya da Gölge Şövalye (Shadow Knight) olabilirler.

  Çoğu kara elf Innoruuk'a tapar ancak bazı büyücüler Solusek Ro'ya yönelebilir. Bazı savaşçılar ise Rallos Zek'in yolunu seçer.