Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

blue jean sizce ne demek, blue jean size neyi çağrıştırıyor?

blue jean terimi Mert Cengiz tarafından tarihinde eklendi

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Meğersem "Blue Jean" dergisinin ismi araklama imiş! :) 80'lerde inanılmaz sayıda müzik dergisi olan Almanya'da aynı isimli ve yayın hayatına 1977'de başlayan bir dergi varmış. İnternette araştırınca bu derginin bir çok sayısına ulaşabiliyorsunuz.

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Blue Jean, ilk yayınlandığı tarihten beri geçen 23 yıl boyunca müzik aracılığıyla kendini ifade eden gençlerle aynı dili konuşan, onları anlayan, müziğin açtığı tüm kapılarda onlara öncülük yapan lider gençlik-müzik dergisi olma konumu korumuştur.

  Müzikte otorite sıfatını hak eden bir uzmanlığa sahip olan Blue Jean, yaşamının her anında müzik olan, müzikle hayatın anlamını, coşkusunu yansıtan gençlere, bir trend-setter olarak, genç yaşam tarzını yönlendirici bir rol üstlenmektedir.

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Blue Jean ayrıca, yaşı 35 ve üstünde olanlar tarafından; 'Hey Dergisinin pabucunu dama atan dergi' olarak da anılmaktadır.

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Şubat 1987'de yayın hayatına başlayan, Türkiye'nin en köklü müzik ve gençlik dergisidir. 70 ve 80'leri hegomanyası altına almış olan, diğer bir efsane gençlik dergisi 'HEY''in de sonunu hazırlayan bir dergi olmuştur ayrıca..

 • Selin Sonsuz
  Selin Sonsuz

  bir gençlik dergisiydi...
  new kids on the block vb zamane yakışıklılarının posterlerini ve en popüler şarkıların ingilizce sözlerini verirdi..(yada o zamanlar bize öyle gelirdi...:=))
  ..hala var mıdır acaba? ...:=))

 • Ayca Şen
  Ayca Şen

  biz ona kendi aramızda 'kot' diyoruz,gücenmiyor.

 • Mâi Eflatun
  Mâi Eflatun

  rahat..kurtarıcı..heryere uyar :)