Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

ayetullah sizce ne demek, ayetullah size neyi çağrıştırıyor?

ayetullah terimi Hamit Turan tarafından tarihinde eklendi

 • Ayetuullah Mazlum
  Ayetuullah Mazlum

  noohhjo

 • Hüseyin Umutoğlu
  Hüseyin Umutoğlu

  S.a Ben şahsen şii bir genç olarak AYETULLAH'ı büyük taklit edilecek yani(taklit-i mercii) rehber olarah görüyorum.Ve ben İran'a gittiğimde gerçek liderler olduğunu anladım,ve bu ayetullahlar olduğu müddetçe islam dini asla yere gelmez.

  vesselam.....

 • Sebahattin Zorlu
  Sebahattin Zorlu

  “Eğer o ikisinde, Arzda ve Semavatda, Allah’dan başka ilahlar (varliklar) mevcud olsaydı, elbette o ikisi de fesada uğrardı (düzensizlik olurdu, kaos olurdu! ...)

 • Bay Grey
  Bay Grey

  Asli anlamı Allahın Delili demektir ve Kur-an'ı Kerim'in adıdır.
  Ancak daha ziyade İranda dini bir makam olarak bilinir bu mevkide olan insanlar Ayetullah ünvanını kullanırlar bu, ünvana sahip insanların fetva verme makamında olduğunu gösterir.

 • Mehmet Demirci
  Mehmet Demirci

  Ayetullahlara kurban olalim. Ayetullah Humeyni seni seviyoruz.

 • Yıldız Demirel
  Yıldız Demirel

  En demokrat biziz.... Atatürk yaşasa bizden olurdu... şöyle hoş görülüyüz... böyle seveceniz.... eyle tahammüllüyüz takkiyeleriyle dolanıp; kendini eleştiren vatandaşa ananı da al git ulan diyebilen, o da yetmedi, Atatürkün ziyaret defterine yazılmış bir eleştiriyi bile kaldıramayıp, hayrete şayan bi biçimde defterden bir sayfayı kopartabilmeyi kendine hak gören birini bulmayı başarabilmişşşş olan bu dinci kesim...... üstelik de alıp onu başbakan yapmışsaaaa.... karnını kaşıyabileni hiç kaçırmaz vallaaa.... Neden olmasın... :)))

 • Aydın Aydın
  Aydın Aydın

  Ayet el Kürsi:

  255. Allah'tan başka ilah yok. Hayy'dır O, sürekli diridir; Kayyûm'dur O, kudretin kaynağıdır. Ne gaflet yaklaşır O'na ne kendinden geçme ne de uyku. Göklerde ne var, yerde ne varsa yalnız O'nundur. O'nun huzurunda, bizzat O'nun izni olmadıkça, kim şefaat edebilir! O, insanların önden gönderdiklerini de bilir, arkada bıraktıklarını da! ... İnsanlar O'nun bilgisinden, bizzat kendisinin dilediği dışında, hiçbir şeyi kavrayıp kuşatamazlar. O'nun kürsüsü, gökleri ve yeri çepeçevre kuşatmıştır. Göklerin ve yerin korunması O'na hiç de zor gelmez. Aliyy'dir O, yüceliği sınırsızdır; Azim'dir O, büyüklüğü sınırsızdır.

 • Yusuf Caca
  Yusuf Caca

  AYETULLAH kelime manası olarak ALLAH'ın ayeti manasına gelir

 • Alperen Tamer
  Alperen Tamer

  Allah yn i?areti
  iranda diyanet i?leri ba?kany
  humeyninin lakaby