Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Aviator sizce ne demek, Aviator size neyi çağrıştırıyor?

Aviator terimi Onur Umut tarafından tarihinde eklendi

 • Yaşam Aslan
  Yaşam Aslan

  THE AVİATOR! ! ! Çok sevdiğim bir arkadaşımla büyük bir merakla gittik ama salonda sadece ikimiz vardık ve salonda buz gibiydi. artık ellerimi ve ayaklarımı hissedemez hale gelmiştik ki filmin bitimine daha 30 dk vardı ve filmin sonunu izleyemeden çıktık.... Ne oldu acaba?

 • Selin Sonsuz
  Selin Sonsuz

  Leonardo Di Caprio'nun bir obsesif kompulsifi başarılı bir şekilde canlandırdığı...ancak uçak görüntüleriyle insanın içini daraltan film...
  2. yarıda neden salondakilerin azaldığını anladığımda artık çok geçti....:=))

 • Bilhan Erden
  Bilhan Erden

  izlerken,izlemeye devam etmek yerine uyumayı tercih ettiğim bir film...

 • Selman Yilmaz
  Selman Yilmaz

  Kamerada digital ve CFI efektlerini iyi kullanmislar ama..166 dakika ara sira gInah getiriyor.golden globe kazandi ama yinede yazik oldu neye niyet neye kismet....

 • Ayse Mutlu
  Ayse Mutlu

  cem'e göre; aday olduğu Oscarlarının %5'ini aldı :)
  5 Oscar..bereket versin gene..

 • Ayse Mutlu
  Ayse Mutlu

  ee bn ne dedim..
  second edition :)

 • Ayse Mutlu
  Ayse Mutlu

  Aviator/Göklerin Hakimi..

  2004 yapım bi Martin Scorsese filmi (diğerleri için bknz.Taxi Driver,Gangs of New York,Goodfellas,Mean Streets,The Color of Money)

  oyuncular;

  Leonardo DiCaprio
  Cate Blanchett
  Kate Beckinsale

  film şu an gösterimde; Howard Hughes'un (1920-40 arasında sinema,iş dünyası,havacılık ve bunun gibi bilimum dalda zirveye oynamış bi adamın) biyografisi niteliğinde..film şu an 11 dalda Oscar adayı..

  izlemedim henüz ama ordan burdan duyduğum kadarıyla; filmin uzun olması dolayısıyle sıkıcı bulunmuş..lakin DiCaprio'nun oyunculuğu şahaneymiş..genel olarak film şişirilmiş yorumları yapılıyor ama Gangs of New York'tan kötü olamaz..ne filmdi o be..kötüydü..