Kültür Sanat Edebiyat Şiir

ALANYA sizce ne demek, ALANYA size neyi çağrıştırıyor?

ALANYA terimi Dolun Ay tarafından tarihinde eklendi

 • Mahir Arıkan
  Mahir Arıkan

  Alanya denince aklıma önce başarılı belediye başkanı Hasan SİPAHİOĞLU geliyor. Sonra başarılı hakemler Kamil ABİTOĞLU ve Kuddusi MÜFTÜOĞLU, yazar Mehmet MOLLAOSMANOĞLU, Bisiklet Federasyonu başkanı Emin MÜFTÜOĞLU...

  Sahi ne bu; hep bişey oğlu... Alanyalıların soyadı böylemidir?

 • Mehmet Engin Osmanoğlu
  Mehmet Engin Osmanoğlu

  Alanya'da belediye otobüsüne bindim ilk kez,
  İzlenimlerim;
  Yolcuların yüzde ellisi turist, bu turistlerin yüzde ellisi de çıplak (Yani, mayolu, şortlu, pareolu vs.) Farklı insan vücutları bu kadar yakından başka hiç bir yerde röntgenlenemez sanırım. Ama Allah var, kimsenin röntgenler gibi bir hali yok. Ya kanıksamışlar, yada bu işte usta olmuşlar ki çaktırmıyorlar...
  Duraklara yaklaşınca bekleyenler toplu olarak el kaldırıyor ki otobüs dursun. Bir nevi refleks. Acaba bu belediye otobüsleri el kaldırmayınca durmuyor mu! !
  İlk sefer için buu kadar izlenim yeter..
  Ama bence Alanya'ya arabanızla bile gitseniz, sahil boyu giden belediye otobüslerine binin. Öğle saatleri olursa daha verimli olur. Eminim bu yolculuğunuzu bir daha unutamayacaksınız...

 • Duygu Temel
  Duygu Temel

  antik garden diye bir otel var orada..tatilimi bu yaz orada geçirmiştim..harika bi yer..ama otel kısmında kalmayın gidince ağaçlar arasındaki apartlar daha güzel...

 • Yasemin Yeğin
  Yasemin Yeğin

  Alanya valla super bi tatil geçirdim. İlk günü ömrümden 2 yılı götürsede, devamı uzun yıllar anlatabileceğim her anımsadığımda yüzümde tebessüm oluşturan günler ve yüksek mercilerden arkadaşlar kazandırdı...Hatta orda çalışmayı bile düşünüyorum.Anlatılanlara göre kışın dahada güzelmiş. Gece hayatıda oldukça renkli..

 • Merve Çifcibaşı
  Merve Çifcibaşı

  gıtmez olaydım.nasaıl bır yer orası ya ole resmen kendımı yurt dısında felan hıssettım okadar cok yabancı turıst varkı yanı masalllah.yabancı dılın yoksa abı alanyaya gıtme,kendı topraklarında kaypolabılırsın.

 • Burcu Taskın
  Burcu Taskın

  YABANCILARA VATAN TOPRAKLARI SATILAMAZ! ! !
  Not: 19 Temmuz 2003 tarihinde AB’nin isteğiyle çıkarılan 4919 sayılı yasa ile yabancılara toprak satışına izin verilmiştir. (Misak-i Milli hudutlarımızdan taviz verilemez) Kapütülasyonlar gerimi geliyor? ? ? SEVR HORTLATILIYOR MU? BÖL VE PARÇALA SİSTEMİ UYGULANMAK İSTENİYOR. LOZAN ANTLAŞMASI YOKMU SAYILIYOR? ? ? ? ? EZAN SESİ KISILIMAZ. AYYILDIZLI BAYRAĞIM DEĞİŞTİRİLEMEZ. İÇ VE DIŞ FRAKSİYONLAR ÜLKEMİZİ BÖLMEK VE PARÇALAMAK İSTİYOR. ATATÜRK resimlerini kimse Türk milletinin kalbinden silemez ve indiremez.İSTİKLAL MARŞI DEĞİŞTİRELEMEZ.AİHM(Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi) ülkemizi bölmek ve parçalamak için, her türlü menfi kararı vermekte.
  Çanakkale’de 253.000 şehidimiz, Kurtuluş Savaşında bu vatan için çarpışan ve bu vatan topraklarını bizlere emanet eden ecdadımız sizlere sesleniyor. Bizler Çanakkale geçilmez yaptık.Göğsümüzü siper ettik.Bu vatanı size bıraktık.Sizler bu mukaddes emanetlere sahip çıkmıyor ve vatan topraklarına Çanakkale’den giremeyenler Sevr antlaşmasıyla elde edemeyenler şimdi yeni yöntemler deniyorlar. Avrupa Topluluğuna girmeye evet, Diretmeye ve politik oyunlara hayır vatan topraklarını bu şekliyle yabancı uluslara satılması büyük sakıncalar doğurur?
  En haklı bulunduğumuz konularda dahi sorunları çözememekte ve başımıza gelecekleri beklemekteyiz.?
  Yabancılar Neden Türkiye’den toprak ve mülkiyet alıyorlar? ? ? Düşünmek lazımdır? ? ? Bu gafletten uyanalım.
  1-Son birkaç senedir yabancılara ne kadar toprak satılmıştır? ? ?
  2-Satılan topraklar hangi millet mensuplarıdır? ? ?
  3-Satılan toprakların bölgesel olarak hangi bölgemiz sınırlarımız içindedir.? ? ?
  4-Bunlara aracılık yapan ve toprak ve mülkiyet satanların isimleri ve neden sattıklarının ciddi şekilde araştırılması lazımdır.(Muhtar senedi,Köy ihtiyar heyeti senedi ve Noterler vasıtası ile yabancılara satışların durdurulması gereklidir.Borçlandırma senedi ile satılan emlak ve arsa satışlarının tapuda görünmediği bu nedenle tapu kayıtlarının sıhaatlı olmadığı,mafya varii satışlar tapu kayıtlarında görünememektedir.) Bu konuda ilgili muhtarların ve noterlerin uyarılmasını! ! ! (TAPU MÜDÜRLÜKLERİ NEREDESİNİZ?)
  5-Türk vatandaşı gözüküp yabancı uyruklu kişilere yardım ve yataklık ederek onlar adına toprak ve mülkiyet alanların kimler olduğunun araştırılması gereklidir.
  6-Bodrum,Marmaris,Kuşadası,Didim,Alanya,Antalya, Kapadokya, Vangölü çevresi,GAP civarında vb. yerlerde satılan emlak ve arazinin hesabını kim verecek? Bu ülkeyi ucuz mu bulduk? Bu vatan toprakları için 750 Milyon kişi öldü.Ama vatanını satmadı.Neden susuyorsunuz beyler? Ankara’da oturmakla bu işler çözülmüyor.Bizzat giderek yerinde görün.
  MİLLİ GÜVENLİĞİMİZ YÖNÜNDEN SAKINCALI
  Türkiye’ den Toprak ve Mülkiyet Alanlar: Kara para aklayıcıları, kıyı ve sahil şeritlerinde sex show ve uyuşturucu mekanları açmak, gece hayatı, kumar, içki, fuhuş,homoseksüeller,lezbiyenler uyuşturucu, clup anderground caz müzik eşliğinde geçliği tahrip etmek Türk aile düzeni ve gençlerimizi yozlaştırmak, gençlerimizi Asimile etmek isteyen gurup ve kutup ülkeler desteğinde sahillerimizi ve ülkemizi ekonomik yönden ele geçirmek misyonerler tarafından kültürümüzün yozlaştırılarak halkımızı kendi saflarına çekmek için yapılan planlı programlı hareketler. Kendi yusrtlarında barınamayan uyuşturucu ve kara para aklayıcıları Türkiye‘yi kendilerine hedef seçmişlerdir. Uyuşmuş bir gençlik istiyorlar. Gençlerimizi uyutmak için her yolu deniyorlar. Boşver DÜNYA YI boşver ÜLKEYİ, sar bir çifli, vur damara iğneyi, al hapı, UYUT GENÇLİĞİ, unut ÜLKENİ, ANANI, BABANI, KARDEŞİNİ unut. Sen mi kurtaracan ÜLKEYİ, DÜNYAYI. Kendi ortamına bak. Dön köşeyi (PSİKOLOJİK SAVAŞ AMANSIZCA HIZLA DEVAM EDİYOR? ? ? ? ?)
  Bu işleri organize eden(Başkasının Taşı ile Başkasının kuşunu vuran bir masa bir telefon sermayeli) bir kısım Emlak komisyoncularıdır. Bilhassa yabancı firma Komisyoncuların kontrol ve denetim altında tutulmasını.Yabancı uyruklu bilhassa bayanların ülkemize gelerek naylon anlaşmalı evlilikler ile emlak komisyonculuğu yaptıkları.Emlak komisyoncuları için bir Kanun Tüzük Yönetmelik çikmamiş olduğundan ortalığı boş bulan bir çok uyanık kişiler yeni oyun ve hileler ile DOLANDIRICILIK yapmaktadırlar. Tapu Sicil Müdürlüklerinin ise yetkili makamlara bilgi akışı sağlamaları gereklidir. (Kritik, Askeri ve önemli bölgeler, hudut ve sahiller, göller, kıyılar, Adalar çok dikkatle izlenmelidir)
  BU SENERYONUN DİĞER PARÇALARI İSE; EKONOMİK SAVAŞ HIZLA DEVAM EDİYOR! - SU SAVAŞLARI BAŞLATILIYOR
  a- Heybeliada Ruhban okulunun açılması ülkemiz bu adada Deniz Harp Lisesi talebesi yetiştirirken,Patrikhane aynı adada Papaz yetiştirmek için bütün hışmıyla yabancı unsurlarla ve içimizdeki hainlerle birlikte üzerimize geliyor.(Ruhban Okulu civarında arsa ve emlak satışı kontrol altına alınmalıdır.) .Bunlara yardım ve yataklık eden yol gösteren ve müzahir olanlar, akıl öğretenler, temsil edenler dikkatle izlenmelidir (Yabancılara emlak satan Emlak Komisyoncuları yakından izlenmeli) Tapu Müdürlüklerine kesinlikle talimat verilmelidir.
  b- Fener Patrikhanesinin (EKÜMENİK) bir sıfat taşıyarak Vatikan misali bir teşekkül haline getirilme çabası.(Patrikhane ve Heybeli Ada Ruhban Okulu civarında arsa ve emlak satışlarının çok sıkı kontrol denetim ve kontrol altına alınmasını.) (Yabancılara emlak satan Emlak Komisyoncuları yakından izlenmeli. Tapu müdürlükleri bu konuda uyarılmaları gereklidir.)
  c- Ayasofya Müzesinin kilise olarak ibadete açılması yönünde Selanik metropolünün art düşünceli bir teklifte bulunması
  (FATİH SULTAN MEHMET tarafından Ayasofya’nın Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması için İslamiyet’e uygun olarak o günkü Patriğe parasal değeri ödenerek ibadete açılmıştır.)
  d- Bizans’tan kalan surlar ve emlak üzerinde hak iddiası KIBRIS ELİMİZDEN ALINMAK İSTENİYOR! ! !
  e-İstanbul, Kapadokya bölgesindeki Kiliseler, Antakya Bölgesi, Mardin Bölgesi, Kars ile Van Gölü ve çevresi, Trabzon’daki Sümela Manastırı, İzmit ve çevresindeki tarihi eserler ile buradaki kiliselerin kendilerine verilmesi gibi birçok girişimlerde bulunulması cami olarak ibadete açılması için İslamiyet’e uygun olarak o günkü Patriğe parasal değeri ödenerek ibadete açılmıştır.)
  (MİSYONERLER ÜLKEMİZDE NE YAPMAK İSTİYORLAR?)
  f- Ermeni/Pontus/Süryani/PKK/ soykırım iddiaları/Avrupa topluluğuna girmek için şart koşulması
  g-Ülkemiz ve milli birliğimizin yılmaz savunucusu silahlı kuvvetlerimize Homoseksüellerin alınması ve bunlara nikah kıyılması Avrupa topluluğuna girilmesi için başlıca şartlar arasında diretilmesi
  h- Lozan anlaşması ile elde etmiş olduğumuz KABOTAJ haklarımızı Avrupa Topluluğu uyum yasası kapsamında kabotaj hakkımızı kaybedeceğimizi bilmemiz gerekir.(MONTRÖ ANTLAŞMASI KALDIRILMAK İSTENİYOR! ,KARADENİZDE NELER OLUYOR? HANGİ OYUNLAR OYNANMAK İSTENİYOR?) FIRAT VE DİCLE ÜZERİNDEKİ OYUNLAR?
  ı- Türk Boğazları (İstanbul ve Çanakkale Boğazları) limanları kullanım haklarını kaybetme durumu ile karşı karşıya kalabiliriz? ? ?
  i-Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ülkemizin güvencesi Silahlı Kuvvetlerine karşı amansız bir savaş vermekte (VİCDANİ REDCİLER) diye. bir sınıf yaratarak askerliğe karşı Türk gençlerine nifak ve husumet tohumları ekerek askerlikten soğutmak Türk Silahlı Kuvvetlerinin yapısını bozmak amaçlı girişimlerde bulunmaktadırlar. (VATAN HAİNLERİ YARATILMAKTADIR!)
  j-Aynı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Türk aile düzeni, yapısı,gelenek ve görenekleri hiçe sayarak art düşünceli ve maksatlı kadınların kendi soyadlarını ve çocuklarınında başka soyadları kullanması hakkındaki kararı ise:Türk aile yapısına karşı amansızca bir saldırıdır.
  DAHA NİCE HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİMİZİ KAYBEDECEĞİMİZİ İYİ DÜŞÜNELİM.Bu büyük oyun ve senaryonun maalesef bir vurdumduymazlık içerisinde üzerine ölü toprağı serilmiş gibi sesi ve soluğu çıkmayanlar sizlere sesleniyoruz. ATATÜRK / FATİH / YAVUZ / KANUNİ / MARAŞAL FEVZİ ÇAKMAK / ŞARK FATİHİ KAZIM KARABEKİR / GARP CEPHESİ KOMUTANI İSMET İNÖNÜ ECDATIMIZ ve ŞEHİTLERİMİZ, GAZİLERİMİZ VATAN TOPRAKLARINI Yabancı uluslara satılmasına mani olunuz diyorlar. Akıbet KUDÜS teki FİLİSTİNLİ Arap ulusunun düştüğü durum gibi olmasın.Onlar şehit oldular.Bu toprakları çiğnetmediler.ancak; Dünya vatandaşı olan Vatan hainleri para uğruna VATANINI,BAYRAĞINI,TOPRAĞINI SATARAK NE YAPMAK İSTİYORLAR? MUSTAFA KEMAL GENÇLİĞİ NEREDİSİNİZ.Not: Üniversitelerimiz bu konularda Bilinçli ve Akademik çalışmalar ne zaman yapılacak? Yalnız kırmadan dökmeden kavga etmeden grup ve kutuplara ayrılmadan halkı aydınlatacaklar.

 • Mehmet Engin Osmanoğlu
  Mehmet Engin Osmanoğlu

  Gece hayatı...Bence Bodrumla yarışır.

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  Az yalvarmamıştık hocaya Alanyadan gidelim diye.

 • Selin Sonsuz
  Selin Sonsuz

  kaleye bir deve sırtında tırmandığım ve lunaparkta gondolun en ucuna binip adrenalinden kalp krizi geçirmediğim düşünülürse...çılgınlığa açık bir şehir demeliyim...

  itiraf...kaleden taş atmayı ben de denedim...ama denize ulaşmadı...:=((

 • Fatma Sena Gündüz
  Fatma Sena Gündüz

  mahmutlar

 • Ayca Şen
  Ayca Şen

  valla üzülerek söylüyorum tecavüzü çağrıştırıyo...bkz.gazeteler..3-5 sapık yüzünden güzelim alanyanın çağrıştırdığına bak.

 • Tarhan Tekelioglu
  Tarhan Tekelioglu

  Alanya kalesinin su gibi berrak denizine bakan surlarinin ucunda ücgen gibi bir yerden, tam altinizdaymis gibi görünen denize hedefleyip tas atiyor gelen turistler, her defasinda kayaliklara düsüyor...
  Rivayete gören eskiden mahkumlara tasi denize degdirebilirsen hürsün, yoksa asagi seni aatariz derlermis..
  Simdi turistlerin yaptigi gibi kaserlenmis mahkumlar da, bundan kolay ne var, cisimi yapsam denize düser diye düsünürler ve bütün gücleriyle, hürriyet asklariyla tasi firlatirlarmis... Nafile...
  Ardindan da kendileri firlatilirlarmis bittabii...

  Orayi 15 sene kadar önce gezerken anlatmisti gezdiren bir tanidik... Memlekete masal lazim...

 • Tarhan Tekelioglu
  Tarhan Tekelioglu

  Damlatas magarasi eskiden astim hastalarina iyi geliyordu, simdi sadece devlete iyi gelir getiriyor...

 • Tarhan Tekelioglu
  Tarhan Tekelioglu

  Alanya'nin en güzel manzaraya sahip tepesini, alanyaya doyamayanlara ayirmislar: Alanya'nin mezarligi'na gömülmek isterdim...

 • Tarhan Tekelioglu
  Tarhan Tekelioglu

  al(m) anya

 • Tarhan Tekelioglu
  Tarhan Tekelioglu

  alaaddin keykubat