Kültür Sanat Edebiyat Şiir

akıllı kadın sizce ne demek, akıllı kadın size neyi çağrıştırıyor?

akıllı kadın terimi Korkut Orhan tarafından 02.11.2006 tarihinde eklendi

 • Çöl Şulesi
  Çöl Şulesi 26.08.2018 - 23:57

  Kadın boyundur derler. Boyun ne tarafa çevirirse kafada o yöne gidermiş.
  Akıllı kadın boynunu güzel çeviren demektir herhalde.
  Hiç işim olmazzz
  Düşünmek,sorgulamak akıllı kadın olmak demek olmasa gerek. Biblo gibi süslenmeli,derdi fikri güzel olmak olmalı. Şayet sorgulaması gereken bir durum varsa bu da araba markası olur herhalde.

  Düşünen,sorgulayan kadınlar ahmaktırlar. Ne boyun olup çevirebilirler, ne de süsle püsle vakit kaybederler.
  Anca okuyup ,yazıp çizerler

 • Osman Aslan
  Osman Aslan 26.08.2018 - 15:02

  Düşünen ve sorgulayan kadındır.

 • Ece Nur Sancar
  Ece Nur Sancar 14.10.2014 - 14:28

  Akıllı kadın yalnızdır. Lakin bu kavramın içini dolduran kadın yalnız kalsa ne olur, kalmasa ne olur?

 • Berrak Su
  Berrak Su 30.04.2014 - 15:51

  KADINLARI SOSYAL HAYATTAN DIŞLAMANIN YANLIŞLIĞI

  Kadın-erkek ayrımcılığı geri kalmış ülkeler kadar gelişmiş ülkelerde de hala çok büyük bir sorun ve daha da önemlisi bu sorunun kabullenilmişliği...

  Birçok toplumda kadınlar erkeklerin adeta gölgesi gibi kabul ediliyor üstelik bu garip algı, eğitimli-eğitimsiz ayrımı olmaksızın dünya genelinde yerleşmiş durumda.

  Cinsiyet ayrımcılığı genel olarak toplumda kadınların temel hizmetlerden yoksun olması, erkeklerle eşit olmayan koşullarda yaşaması, şiddete uğraması, siyasette ve çalışma yaşamında düşük oranlarda temsil edilmesi biçiminde tanımlanıyor.

  Bu ise kadınların sosyal hayattan tamamen dışlanması demek. Bu eşitsizliğin değişmesi için erkeklerin olduğu kadar kadınların da sorumluluk üstlenmesi ve ayrımcılığın ortadan kaldırılması için ortaklaşa çalışılması gerekiyor.

  Bunun için de yapılması gereken hiç kuşkusuz ki demagojik anlatımların terk edilerek dünya çapında eğitim imkanlarının artırılması ve temelde eşitliğin, sevginin, insan olmanın öneminin hatırlatılması. Özellikle İslam ülkelerindeki kadınların kendilerinin bile kabullendiği ayrımcılığın yok edilmesi için yapılması gereken ise Kuran’daki din ahlakının anlatılmasıdır.

  Kadını yarım gören zihniyete karşılık Asr-ı Saadet ahlakı

  Allah, insanları eşit yaratmıştır. Üstünlük, ayetlerde ve Peygamber Efendimiz (sav) ’in hadislerinde de buyrulduğu gibi ancak iyi huy ve güzel davranışlara yani takvaya göredir. Bağnaz düşünceye sahip insanların yanılgılarına göre ise kadın sözde eksik, yarım akıllı, hatta lanetli ve mutlaka kontrol altında tutulması gereken bir varlıktır.

  Bu batıl zihniyet tarafından kadın kimi zaman öyle bir tehlike olarak görülür ki, var olmaları bile tehdit gibi algılanır, o yüzden eve kapatılmaları sözde en güzel çözüm olarak düşünülür. Bazıları bunu da yeterli bulmaz, aklın mantığın sınırlarını zorlayacak öneriler bile getirirler. Öyle ki kadının evden dışarısını görebileceği pencereler, ufak delikler dahi kapatılmalı, dış dünya ile tüm bağı kesilmelidir.

  Kadınlara yönelik bu gibi katı tutumların çok büyük bir bölümü, kaynağını Peygamberimiz (sav) ’e ait olmayan hadislerden ve bazı sözde alimlerin Kuran’a uymayan fetvalarından almaktadır. İşte bu durum, İslam dünyasının bir kısmını yüzyıllar boyunca karanlığa mahkum etmiştir.

  Oysa Asr-ı Saadet döneminde kadınlar ve erkekler, sosyal hayatın her safhasında birlikte yer almışlardı. Kadın sahabe arasında tüccarlar, doktorlar, şairler vardı. Özellikle Medine’ye hicretin ardından, kadın sahabe de yeni İslam toplumunun kuruluşu aşamasında çok büyük hizmetler ve fedakarlıklar göstermişlerdi.

  Efendimiz (sav) kadınların erkeklerle eşitliğini vurgulamış, hatta kadınların pek çok konuda daha önde olmasını teşvik etmiş ve kadınların eğitimine de büyük önem vermiştir. Kadınlar mescide gelip Efendimiz (sav) ’in sohbetlerini dinlemiş, bayram namazlarına katılmışlardır.

  Asr-ı Saadet döneminde kadınlara böylesine değer verilirken günümüzde, özellikle de İslam ülkelerinde yaşananların bunun tam tersi olması düşündürücüdür.

  İslam ülkelerindeki kadınların durumu

  Günümüz İslam ülkelerinin büyük bölümünde kadınlar sosyal hayattan tamamen dışlanmış durumdalar. Örneğin Suudi Arabistan’da kadınların oy verme ve aday olma hakkı yok, araba kullanmaları dahi yasak. Kütüphanelere giremiyorlar, ancak bir erkek onlar adına kütüphaneden kitap alabiliyor, hatta kadınların birçoğu kimlik kartına bile sahip değil.

  Yemen geleneklerine göre bir kadın herhangi bir nedenle hapse düşerse ailesi onu reddediyor ve maddi manevi tüm ilişkileri kesiliyor. Orada da kadınların araba kullanmaları ve oy vermeleri yasak.

  Cezayir’in büyük bölümünde kadınlar sadece tek gözlerinin görülebildiği bir tür çarşaf giyiyorlar.

  Pakistan’ın Hayber Pahtunhva eyaletinde kadınların yanlarında bir erkek olmadan alışverişe çıkmaları yasak. Bunun nedeni ise kadınların erkeklerin dikkatini dağıtacakları endişesi.

  Afganistan’da kızların eğitimini engellemek amacıyla okullar yakılıyor, kız öğrenciler, öğretmenler saldırılara maruz kalıyor, öldürülüyor. Sokaklarda kızların okula gitmesini önlemek için tehditkar el ilanları dağıtılıyor. Afgan kadınlarının yaklaşık yüzde 90’ı okuma yazma bilmiyor. Kadınların mülkiyet ve miras hakkı anayasal koruma altında değil.

  Ürdün, Tunus gibi bazı ülkelerde diğerlerine göre kadın hakları konusunda büyük ilerlemeler söz konusudur.

  Dünya çapında yapılan çalışmalarla, cinsiyet ayrımcılığı sosyolojik, psikolojik ve daha birçok yönden inceleniyor, raporlar, istatistikler hazırlanıyor, durumun vahameti gözler önüne seriliyor ancak bu yöntemlerle sonucun değişmediği ve bundan sonra da değişmeyeceği açık.

  Özellikle İslam ülkelerindeki kadınlara düşük statüde gibi davranılmasının önüne geçilmesi için yapılması gereken hiç kuşkusuz ki ciddi bir eğitimdir. Hem kadınların hem de erkeklerin Kuran ahlakıyla, eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi kesin çözüm olacaktır.

 • Sui Generis
  Sui Generis 02.02.2012 - 02:56

  Ya cikarsa...!
  - o zaman oluruz iste
  - /:o)))

 • Nurullah Yeşilmen
  Nurullah Yeşilmen 01.09.2011 - 18:02

  Akıllı kadın erkeğe köle olmuş gibi gösterip ama asıl erkeği yöneten kişidir!

 • Ece Göktuğ
  Ece Göktuğ 29.04.2010 - 09:32

  erkeklerin uzak durduğu kadın tipidir:=)

 • Erhan Küçüksucu
  Erhan Küçüksucu 04.03.2010 - 02:12

  kadında aradığım özelliklerden biri değil:D

 • Cansu Dere
  Cansu Dere 14.02.2010 - 20:28

  ben :) dermişim :)

 • Lidya Akay
  Lidya Akay 20.09.2009 - 23:07

  işte bununla karşılaşan erkek artık ilgniç bi vakadır=) sen nası sarışınsın ya diye hatun kişiye sürekli sormaktadır..ee kadınlar artık sözcük dağarcıkları kıyafet markalarıyla sınırlı olarak piyasaya sürülmüolar...

 • Adem Gürcan
  Adem Gürcan 17.09.2009 - 03:04

  Bilişsel zekası Duygusal zekasından daha baskın olan kadındır, henüz varlığı ıspatlanmamıştır.

 • Drag Bonfire
  Drag Bonfire 16.08.2009 - 13:56

  kadınları, akıllı ya da aptal diye kategorize etmeyen insandır.. belki bu insan cinsinin erkeği de vardır diye ümit etmektedir..

 • Burak Caka
  Burak Caka 15.08.2009 - 21:30

  bulmak zor!

 • Osman Aslan
  Osman Aslan 29.05.2009 - 21:00

  Ayrıştırma kokan bir sözcük..

 • Mustafa Emre Musluoğlu
  Mustafa Emre Musluoğlu 15.03.2009 - 10:49

  Her insanda akıl vardır.Yaradılıştan.Ancak bu akıl ham akıldır.Erkeklerde de aynıdır. Ancak ilimve bilimle işlenerek; akıl işlerlik kazanır.O zaman akıl, nefsinin önünde olur.
  Yerinde de kullanılırsa o zaman erkek olsun kadın olsun onun mutluluğuna büyük ölçüde katkıda bulunur.

 • Joo Joo
  Joo Joo 09.01.2009 - 22:27

  her kadın akıllıdır. sadece aklını kullanmayı bilen ve kullanamayan kadın vardır =)))

 • Hacer Cerit
  Hacer Cerit 27.12.2008 - 13:40

  hayır bennnnnnnnnnnnn tabiki her kadın akıllıdır ama bazıları aklını kullanır bazılar kullanmak yerine çürütmeyi tercih eder o ayrıı

 • Fahrettin Petricli
  Fahrettin Petricli 15.12.2008 - 18:27

  Akılsızı var mı?

 • Aylin Aylin
  Aylin Aylin 22.10.2008 - 11:50

  yaprak dökümü ferhundedir tabiki :)))

 • Esra Kaya
  Esra Kaya 11.10.2008 - 02:36

  sessiz ve derinden yürür..

 • Ferda Gedik
  Ferda Gedik 01.10.2008 - 19:47

  akıllı kadın ısını bılır evını bılır herseyı esı yonetıyormus gıbı gorunsede aslında kendı yoneten ıplerı elınde olan kadındır..ıstenılen ama ıstemeyen kadın.

 • Giriftar
  Giriftar 30.09.2008 - 17:29

  genlere bile söz geçiren bilim bu konuya bi açıklık getiremedi :)))

 • Gulşah Karagöz
  Gulşah Karagöz 22.08.2008 - 09:47

  TABİKİ BEN

 • Nur Palanduz
  Nur Palanduz 18.06.2007 - 10:04

  Ayağıyla yer arasındaki mesafeyi kontrol edebilen kadındır.

 • Ece Özdemir
  Ece Özdemir 20.05.2007 - 19:17

  Varlığını hissettiren kadındır...

 • Canan Güleşin
  Canan Güleşin 20.05.2007 - 18:01

  Aptalmış gibi görünendir...ama herşeyi bilen,hisseden, bildiğini göstermeyen...

 • Cgl Cgl
  Cgl Cgl 15.04.2007 - 22:46

  aptal olduğunu belli etmeyendir....

 • Yağmur Bulut
  Yağmur Bulut 18.03.2007 - 14:00

  Erkek egemenliği altında yaşamanın zorluğuna karşı direnmenin atomu parçalamaktan bile daha zor olduğunu gören kadının, bu soruna getirdiği çözüm hayli ilginçtir.
  Erkeği çalıştırıp kendisi de evde rahatça oturur. Böylece erkek sanat, bilim ve teknoloji alanında yeni buluşlar yaparak doyumsuz egosunu tatmin ederken bu çalışmaların bütün nimetlerinden en fazla kadınlar nasiplenirler.
  Meselâ çamaşır makinesi, bulaşık makinesi vs. gibi teknolojik araçlar kadınların rahatlığı için icat edilmiştir.

  ^^Atalarımızın bir sözü var, beynini çalıştıramayan bedenini çalıştır.^^

 • Ayşe Betül
  Ayşe Betül 09.03.2007 - 19:26

  erkeklerın hıc bır zamn bas edemeyeceklerındenız :) ve kolay kolay elde edemeyeceklerı en onemlısıde bır akıllı kadının kac tane erkege bedel oldugunu unutmayan kadınlardanız :) GURUR DUYUYORUZ! !

 • Korkut Orhan
  Korkut Orhan 09.02.2007 - 18:57

  kendisine reva görülen 1/4 e kıçıyla gülerken, bütünün yarısı olduğunu haykıran kadındır.

 • Korkut Orhan
  Korkut Orhan 09.02.2007 - 18:54

  seçilen değil, seçen kadındır.

 • Hakan Akbulak
  Hakan Akbulak 30.01.2007 - 20:03

  Ezelden beri az rastlanırdı.Şimdi ise ortalıklarda görünmez oldu.

 • Harun İşlek
  Harun İşlek 30.01.2007 - 19:35

  Sanal alemde bulunması zor olan;

  Hele ki nedirde...

 • Suf Aya
  Suf Aya 30.01.2007 - 19:34

  Nesli hızla tükenmekte olandır.

 • Mehtap Bozkurt
  Mehtap Bozkurt 24.01.2007 - 06:23

  akıllı kadın asildir zekidir kulturludur yerıne gore davranır akıllı olmayanlarsa her yerde kendısını rezıl eder:D

 • Ece Özdemir
  Ece Özdemir 13.01.2007 - 15:05

  İşte somut gerçekler...Bir kadın böyle olur der,bilmiş birileri... :)))
  Kadın Dediğin Nasıl Olmalı
  Adam gibi adam oluyor da,'KADIN GİBİ KADIN' nasıl oluyor?
  Kadın dediğin güzel olacak arkadaş. Şöyle savurdu mu eteğini, ruhun rüzgârına kayacak. Bacakların, ayakların, bilekten bağlı ayakkabıya tutunan parmakların, seyrine doyamayacaksın. Bakımlı olacak kadın dediğin. Saçları ipek, topukları pembe, boynu ince, salındı mı kuğu gibi zarif olacak ve zarifliğinin ortasında bir hanımefendi barındıracak. Güzel olacak ama kaşı, gözü, bacağı, iki meme ucundan önce, sözü doğru, ruhu aydınlık olacak, güzelliği komple olacak. Korkmayacaksın gecenin bir vakti sol cenapta yüzünü gördüğünde. Yeni bir kâbus gibi yaşamayacaksın gerçeği de. Güzel olacak ama, aklını evde tutacak kadar da akıllı.... Seni elinin tersiyle değil, avucunun içiyle kavrayacak... Bileceksin ki emin ellerdeyim, başkası tutamaz beni böyle. Rahat olacaksın yanında, çok konuşmayacak, beynini didiklemeyecek küçük kurtçuklarla. Sıradan ve kabullenir yaşamanın ne demek olduğunu sindirmiş olacak içine. Asla şatafat düşkünü olmayacak. Doğum günlerinde bir sıcacık öpücüğün yerini, tek taş bir De Beears'ın alamayacağını algılayacak kadar doygun olacak. Hatırlaman yetecek özel günleri, pahalı bir hediyeyle savuşturmadan. Sadeliğin içinde fark edilir olabilmeyi, gösterişli kıyafetle bir tutmayacak. Duruşu, oturuşu, yürüyüşü abartılı değil, basit hiç değil, sadelikten oluşacak. Kendini süs bebeği gibi ortaya atıp, fingirdeşmeyecek başkalarıyla. Ekonomiden, politikadan, milli maçlardan ve kültürel olaylardan haberi olacak. Bizi kim yönetir, nasıl yönetir, demokrasi, monarşi, oligarşi nedir bilecek, saf hatun numarasıyla cahilliğini güzelliğiyle örtmeye yeltenmeyecek. Gezip, eğlenmesini bildiği kadar, pazar parasını kozmetiğe yatırmaması gerektiğini, domatesin, ekmeğin, soğanın, kıymanın kaç para olduğunu bilecek. Cak cak telefonda konuşup, niye böyle fatura geldi hayret tribine girmeyecek. Eşini dostunu kollayacak ama içi vıcık vıcık dedikodu yumağının içinde kaybolmayacak. Marka düşkünü, moda düşkünü olmayacak kesinlikle... Takip edecek ancak yakışanı seçecek. Sökük, paça boyu, fermuar dikmeyi bilecek, her seferinde terzi aranmayacak pırnık pırnık. Elinden her iş gelecek. Marifetlerini sadece seni elde ederken değil, seni elde tutarken de gösterecek ve tüm bunlar içinden gelecek içinden, göstermelik olmayacak. Adamın sinirini bozmayacak, tepesini attırmayacak, cinleri başına toplamayacak, kör olası dilini gerektiğinde yutacak... Çarşı pazar görmesini, sana don kilot almasını, gömlek ayakkabı numaranı bilecek... Ve zevki seni giydirecek kadar yerinde olacak, kendisini giydirmeyi bildiği gibi. Orada burada dedikodu yapmayacak, laf taşımayacak, ayıkla pirincin taşını durumlarına sokmayacak. Ortalık yerde kahkahalarıyla sebepsiz çınlamayacak. Dekoltenin dozunu kaçırmayacak ama sıkı sıkıya da kendini ambalajlamayacak. Açık saçık olan elbisesi değil, sana olan ilgisi olacak ve bunu gösterebilecek medeniyeti. İlgiyi, sevgiyi, şefkati erkek önce gösterir diye düşünmeden sana gösterecek... Onu bir kediyi sever gibi seveceksin yanı başında ve huzurla... Sorduğu hesabın bile sevgiyle sorduğunu hissettirecek. Sana yüreğiyle güvenecek, inançlarıyla sokulacak. Bilmem kimin sözüne aldırmayacak, asla arkadaşlarının arkasından konuşmayacak, hele küfür hiç etmeyecek. Sınırını zorlamayacak, salya sümük ağlamayacak, kıytırık nedenlerden hır gür çıkarmayacak. Sözü dinlenir, anlaşılır olacak. Bir hatayı allayıp pullayıp abartmayacak. Gömleklerini o ütüleyecek ve o gömleğe hangi pantolon yakışır bilecek. Ama hayatı giyim kuşam üstüne kurulmayacak. Uyum ve uyumsuzluk nedir bilecek. Bir kere, topuklu ayakkabıyla spor ayakkabının ayrımını yapabilecek arkadaş. Dağa çıkarken rugan ayakkabı giymeyecek. 'Of yoruldum, beni ara, beni al, beni bul, bunu isterim' değil, 'sence de uygunsa, yanındayım, ben gelirim, merak etme' olacak lügatında. Tereciye tere satmayacak yani. Hissettiğiyle yaptığı şey arasında uçurum olmayacak. Cesur olacak cesur. Seni seviyorum derken korkmayacak,o demedi ben dersem havaya girer, benden uzaklaşır diye düşünmeyecek, başka şeylerin arkasına gizlenmeyecek ve arkandan laf söyletmeyecek....
  Kadın dediğin iyi sevişecek arkadaş. Koyun gibi yatmayacak, kımıl kımıl olacak yatakta. Aklını başından alacak, ama aklını sadece bununla yormayacak. Delireceksin ama delirmen hastalıktan olmayacak. Seni kendine bağlıyacak. Sen fark etmeden bağlanacaksın. Uzanıverdi mi yanına boylu boyunca, göğsünde atan kalbinin yerine koyacaksın kendini, ruhunu, her şeyini. Aşksız yatmayacak yatağa ve sen bunu bileceksin.Kadın gibi kadın olacak kadın dediğin, çıtır çerez niyetine yemediğin. Bir gecelik değil, ömürlük olacak ömürlük. Yıllara rehaveti değil huzuru taşıyacak. En seksi leydi olmayı da bilecek, hanım sultan olup sözünü geçirmeyi de. Onun koyduğu yasaklara gönüllü boyun eğdiğini fark etmelisin. Cıvık konulara takılıp zaman tüketmeyecek, küsmeyecek, süründürmeyecek. Kızdığınızda bile birbirinizden çekip gitmeler olmamalı. Kadın dediğin ayıp nedir bilecek. Sıkboğaz edip seni yalancı durumuna düşürmeyecek. Seni öyle bir tutacak ki arkadaş, sen bile zaman geçince şaşıracaksın öyle tutulduğuna. İki lafın başı, her tartışmada ayrılalım tehdidi savurmayacak. Seni zorla yanında tutmadığını söyleyecek, ama sen gitmeye kalkınca da seni sahiplenmesini bilecek. Sabırlı olacak ve asla gururuna dokunmayacak... Ve bilecek ki, her erkek aslında biraz fazla çocuktur. Tuzu az, şekeri çok gibi limiti olmayan prosedürsüz yemeklerle işi olmayacak. Şöyle pastırmalı kuru fasulyenin yanına tereyağlı pilavı konduracak şüphesiz. Salatasız oturmayacak yemeğe. Temiz olacak her şeyden önce, mesela köfteyi mıncıklarken elleri. Yahut pahalı parfümlerin sindiği, süslü püslü boyacı küpü gibi, her öptüğünde bulaşık bir tadın kaldığı bir kadını öpmeyeceksin. Buram buram aşka sarılacaksın arkadaş. Buram buram kadın kokacak kadın dediğin. Kadın dediğin güzel olacak ama eli yüzü düzgünden çok öte bir şey. Güldüğü zaman aklını başından almalı bir gülüşü. İçten, samimi ve sevgi ile gülmeli. Sana bakışı yüreğinde yer etmeli. Aklına takılmalı gülüşü, bakışı. Zeki olacak zeki, seni bir hamur gibi karmasını da bilecek, o hamura kendini katmasını da... Paranın gücünü bilecek ama ne parasızlığın ezikliğini ne de paranın kudurmuşluğunu yaşayacak. Değerlerini bir anlık hevesler uğruna terk etmeyecek. Namussuzluğunu, ahlaksızlığını ancak ve ancak seni baştan çıkarırken kullanacak, seninle iken yaptıklarından utanmamayı öğrenmeli. Yan gözle adam kesmeyecek, üstüne sevgili edinmeyecek. Sarışın, renkli gözlü, uzun bacaklı, beyaz tenli, ince bilekli dilber filan fasarya... Kadın dediğin hatun olacak arkadaş, sözüne güvenilir, olacak. Bileceksin ki konuşulanlar burada kalır, kapıdan çıkmaz bir daha. Ağzı sıkı olacak kadın dediğin. Sırrını tutacak ama gününü bekleyip kusmayacak... Para lazımcılardan, kürkçülerden, cep telefonu manyaklarından, dırdırcılardan, unutkanlıklarını senin üzerine atanlardan, kendi yetersizliğini seni suçlayarak rahatlayanlardan, raf süslerinden, tehtidkarlardan, kaçaklardan, kıkırdayanlardan, boş bakanlardan olmayacak. Saflığı, cahilliği, aptallığı oynamayacak, biraz ukala olabilir, hatta seni koruyup gözetirken, sağlığını, işini, düşünürken çokbilmişliğinin faydası bile olur. Komplekslerini güzelliğiyle örtmeye çalışmayacak. Bir şeyi çok isterse ve inançları doğrultusunda yapacak. Seni isterse elde etmesini bilecek. Kendini aratmayı ve özletmeyi bilecek. En önemlisi kendini sevecek arkadaş, kendini sevmeyen kadından sana ne hayır gelir. Bir bakarsın ki yıllar sonra bu kadınla ne yatağa sığabiliyorsun, ne toprağa... Koluna takıp gezmesini de bileceksin gururla, koynuna çekip sevişmesini de şehvetle. Analığını da bilecek, çocuklarından saygı görmeyi de, anaya babaya hürmet etmeyi de... Kadın kadın olacak be, seni sadece sen olduğun için, sensin diye sevecek. Senin fiziğin, kariyerin onu etkilememeli. Kişiliğin, aklın, yüreğin onu etkilemeli. Parayla pulla, kariyerle, güçle, kimin ne dediğiyle, sınırlamayacak. Hem sevgilin, hem arkadaşın, hem dostun, hem annen, hem çocuğun olacak, bağrına basacaksın huzurla... Bileceksin ki evde 'O' kadın tarafından beklenmenin zevkini hiçbir zevk yaşatamaz sana...
  Öyle bir kadın işte... Vardır vardııııııııır! ..Sende adam olacaksın seçmesini bileceksin!
  Ahmet Altan.

 • Ece Özdemir
  Ece Özdemir 13.01.2007 - 12:26

  Elindeki kartların hepsini, bir defada kullanmayan kadındır... :)))

 • Korkut Orhan
  Korkut Orhan 09.11.2006 - 01:00

  önkoşul... 1/4 olmayı -düşünsel olarak bile- reddeden kadın ;)

  sonrasında kriterler bellidir zaten....ekonomik bağımsızlık, kariyer, karar mercii, vs.vs ;)

 • Rustem Zor
  Rustem Zor 04.11.2006 - 00:15

  çift x