Kültür Sanat Edebiyat Şiir

ahmet rüfai sizce ne demek, ahmet rüfai size neyi çağrıştırıyor?

ahmet rüfai terimi Özge tarafından tarihinde eklendi

 • Derviş Hayali
  Derviş Hayali

  bildiğim kadarıyla evliya-ı ikram dan ALLAH dostu büyük bir tasavvuf ehlidir.

  duyduğum üzere abdülkadir geylani onun bir kıssasını anlatmaktadır. ve çok güzeldir

 • Özge
  Özge

  www.varliktanveriler.com
  RUFAİ KÜLLİYATI (3 CİLT) -KAZIM YARDIMCI
  'Bütün yönleriyle Tasavvuf ve Rufai Külliyatı' isimli kitap yazar Kâzım Yardımcı'nın Varlık, Muhammed İsa Adem,İslamda Mezhepler ve Yükseliş, İnsanda Yükselme, İslam Ekonomisi, İslamda Şeriat ve Tarikat, Günahsızlar isimli toplam 7 kitabını ve verilerini içine almıştır. Bu külliyatda 'Allah, Kâinat(evren) ve İnsanın' gerçeğini, Tasavvufla(meta fizik) ilgili her bir konuyu ayrıntılı olarak; diğer dini ve İslami- felsefi-kelâmi-fıkhi konuları ise kısmen ayrıntılı ve kısmen özet de olsa müşkülünüz olan her bir konuyu bulabilirsiniz. Ansiklopedik bir durum arz eder. Ancak ansiklopedilerde bulamayacağınız ve tatmin olamayacağınız konularda da sizleri tatmin edici bir içerik taşıdığını da görebilirsiniz.
  Bu kitaplar ve veriler ticari maksatla yazılmamıştır. Yazara ait bütün kitaplar ve veriler internete tamamen yüklenmiş ve insanlığa sunulmuştur. İstediğiniz kitabı ve veriyi sitemizde bulabilirsiniz ve oradan okuyabilirsiniz. İsterseniz bu kitapları ve verileri www.varliktanveriler.com dan bilgisayarınıza indirerek veya fasikül halinde yazdırarak ücretsiz olarak okuyabilirsiniz.
  Hiçbir yazar kitaplarını ve yazılarını baştan sona internet yolu ile insanlığa sunmamıştır. Bu yazarın kendine özge bir farkıdır. Yazarımız hiçbir maddi menfaat beklememektedir. Bunu Allah rızası ve insanlığa olan sevgisinden dolayı yapmaktadır. BU BİR FARKTIR. Umarız yazarımızın bu farkını fark edersiniz. Ayrıca bu yedi kitabı içeren 3 ciltlik Rufai Külliyatına fiyat konulmamıştır. Yazarımız, istediği kişilere karşılıksız olarak imzalayıp hediye olarak göndermektedir. Hiçbir ticari ve maddi amacı yoktur.Sn. Yazarımız diyor ki; 'Allah'ın Dini ulvidir(Çok yüce ve mukaddestir.) madde ve para, sufli- alçaktır. Yüce ve mukaddes olan, alçak olan madde ve para ile değiştirilemez. Kur'an, hadis ve dini kitapları, para ile satan bunlarla geçinen, Allah huzurunda çok şiddetli bir ikapla karşılaşır.
  Saygılar, Sevgiler..

 • Ayşe Barki
  Ayşe Barki

  www.varliktanveriler.com/
  Kazim YArdımcı'nın Rufai Hazretleri HAkkında Yazdığı veriden alınmıştır.
  SEYYİD AHMET RUFAİ HAZRETLERİ HAKKINDA ÖZET BİLGİLER

  Basra ve Bağdat arasında Arzı Betayih denilen bir bölgede Ebuubeyde de dünyayı teşrif etmiş, Vasıt şehrinde vefat eylemiştir. Kabri şerifleri Vasıtda'dır. Ziyaretgahtır.

  Tasavvufta ki yeri, irfan ağırlıklıdır. Ünvanı Sultanül Arifindir. Batıni ilimlerde onu geçenin olmadığını, tüm tasavvufcular kabul etmişlerdir. Ledün ilminin büyük İmamlarındandır. Fıkıh ilminde de müctehid derecesindedir. Güzel ahlakta Darbımesel olmuştur.

  SOYKÖKÜ:

  Baba yönünden Hazreti Hüseyin'e Ana yönünden Hazreti Hasan'a dayanır. Onun için Ebel Alemeyn lakabı vardır.Yani İKİ BAYRAK SAHİBİ demektir.

  Tasavvuf silsilesi (Tarikat silsilesi) piri (Şeyhi) Aliyyül Kari'ül Vasiti Hazretleri kanalı ile, Cüneyd Bağdadi, Sırri Sakati, Maruf'u Kerhi, Davud'u Tai, HAbibi Acemi, İmam Hasan el Basri ve Seyyidena Şahi Velayet Hazreti Ali (K.V) efendimize ve Nebi Aleyhisselatı Vesselam'a kavuşur.
  Devamı için www.varliktanveriler.com