Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • sevgi29.09.2007 - 13:51

  güven

 • ateist29.09.2007 - 13:46

  aslında tanrı dediğiniz şeyi düşünen bir beyinle yorumlarsak tanımı yoktur. ama insanlar kullanmaları gereken beyini kullanamadıkları için hayatlarındaki olayların karanlık noktalarını inanç dedikleri bu şeyle bağlamakta ve insanlar arasında ortak bir düşünceye varıp bununla gelişimlerini durdurmuşlar gerçekten çok üzücü. bu karanlık noktalar insanın kendi kendine hayatı, varlığı yorumlayarak varmaya çalışacağı ve böylece geniş ufuklara açılacağı mükemmel bir mekanizmadır. bu ateist insanlarada dindarların kendilerini bişey zannedip karalamasındansa anlamaya çalışsalar gerçekten kendilerine çok faydası olur. selam

 • şizofren01.09.2007 - 15:45

  Şizofren uydurulmuş bir hastalıktır bence, adamın yani kendini bişey zanneden profesörün teki bazı insanların bu benzer davranış değişikliğini görünce bunu bir hastalık olarak nitelemiş ve normal(!) bir insan olması için çalışmış. şimdi insanlarda bu belkide özel insanlara, düşünme biçimi farklı olan bu insanları herkes gibi sıradanlaştırmaya, bu düşünme biçimlerini yok etmeye çelışmışlardır, çünkü hem duygusal hem maddi menfaatlerine ters düşebilmektedir. işte; benim oğlum/kızım niye herkes gibi değil falan, gibi. üzülüyor numarası çekiyorlar, kendi kuruntularıyla hayatları zorlaştırıyorlar.

 • ölüm12.08.2007 - 13:04

  Hayatın içinde canlıların canlılığını kaybetmesi, ama benim canlılığımı kaybetmem can diye bir şeyin, yani hayatın tamamen bitmesi anlamına gelir ki bu ikisi farklı şeylerdir.

 • şizofren12.06.2007 - 13:11

  şizofren kendini hissetmek veya buna başlamak olabilir mi?