Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • pınar altuğ20.12.2006 - 17:25

  aslında taktir etmezdim fazla ayran gönüllü gelirdi bana ama düşünsenize kim böyle bişeye cesaret ederki.? aslında cesaretlede alaksı yok kadın sadece dilediği gibi yaşıyor. etrafındakilerinin ne söylediğinle hiç ilgilenmeden yaşıyor işte ne güzel. hayat onun değil mi sanki. sevabıda günahıda ona...

 • binbir gece20.12.2006 - 17:18

  dizi işte. bence senaryo o kadarda kötü değil. uzaktan davulun sesi hoş mu geliyor ne? Neyse ki sonunda bir çocuğu olduğunu öğrendi onur bey. Şimdi onurla şehrazat bi sürü olay atlattıktan sonra evlenirler dizide biter. Hep öyle olmuyomu zaten... :)

 • Dawson's Creek20.12.2006 - 17:09

  Amerika'da Wilmington 'da çekilmiş güzel bir gençlik dizisiydi. Süperdi ama Joey i hiç anlayamadım. Dawson ı seviyodu bi Pacey 'le çıkıyodu bi Jack 'le. Walla o zaman liseye gidiyodum ilk o dizide öğrendim çarpık ilişkileri. :)

 • wentworth miller16.09.2006 - 16:13

  Şimdi went ingilizcede git demek. Go=went. 3.hali Worth değer, kıymet demek. Miller ise değirmenci demek. Bunları birleştirirsek Gitdeğer Değirmenci oluyor. :) Ama asıl mana bu değil tabiki. Çünkü ingilizce de asıl anlamlar çok farklı olabiliyor. Örnek olarak türkçede teşekkür edildiği zaman birşey değil denir. Ama ingilizcede thanks(teşekkür ederim) e karşılık verilen cevap you are welcome 'dır. (ki bunu türkçeye çevirirsek hoşgeldin yada sen hoşgeldin bir diğeri siz hoşgeldiniz) demek oluyor. Ne alaka diyeceksiniz wallahi bende bilmiyorum. En mantıklısı ismin gerçek sahibini bulup sormak. O bir melez ve eminim ki çok çok güzel bir anlamı vardır. ;))