Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • yılmaz erdoğan12.08.2006 - 17:33

  Namert bas kaldırmıs aziz vatanda
  Çakallar şaşırıp kurda çatanda
  Üç beş kanı bozuk nara atanda
  Eşkiya baş olmaz eğilir başı

  Dağdaki itlere name yazanlar
  Aslan Mehmetçiğe mezar kazanlar
  Sanatçı(!) ,dönme,satılık ozanlar
  Eşkiya baş olmaz eğilir başı

  Gdip yankilerden yardım aldınız
  İti çakalıda dağa saldınız
  Beş aylık bebeğe kurşun çaldınız
  Eşkiya baş olmaz eğilir başı

  bu da o hem ekmeğini yediği topraklara ihanet edipte insan bile olmayan(cünkü insan olan cana kıymaz. Nasıl kıydınız cana? beş aylık bebeğe? onlara kıyan insan olamaz zaten! ! !) kaba bir tabirle itlere name gönderene olsun okusun.

 • abd12.08.2006 - 16:32

  bütün ülkeleri kendi himayesi altına almak için elinden geleni yapan ama bunu yaparken de cok iyi bir politika olan baris politikasıyla her ülkeye saldırıp her ülkeye de istediğini yaptırabilen emperyailst bir ülkedir!

 • Hayat Bilgisi10.08.2006 - 15:24

  hayat bilgisi gercekleri tamamen kapatan baska bir dünyayı anlatan bir dizi.hiç ders calısmayıp gecen öğrenciler mi istersiniz,hiç daha eline kitap almadan avukat olan öğrenciler mi ve bi de hayatın sadece kız arkadaslar ve erkek arkadaslardan ibaret oldugunu anlatan bir filmdi.komik yönleride vardı ama bütün bu yanlısları dogruları da aldı götürdü.

 • Avrupa Yakası10.08.2006 - 14:48

  avrupa yakası cok güzel bir dizi.harika bir sit-com.emek verilmiş ve ortaya güzel bir dizi çıkarılmış,emegi geçen herkese tesekkur güzel bir dizi.

 • kurtlar vadisi09.08.2006 - 18:40

  bence bu dizi güzeldi.cünkü türkiyenin gerceklerini anlatıyordu.vurdulu kırdılı diye herkes kınadı ama zaten biz bu sahneleri hollywood dizilerinde görmüştük.zaten bu dönemde de bütün dizilerde var,silah kavga... ama önemli olan bunun sadece bir dizi oldugunu algılayıp kendi hayatımıza devam etmemiz gerekirdi.fakat bunu yapamadık galiba, polat gibi yürümeye,onun gibi racon kesmeye basladık.ve böylece okullarda siddet arttı,hergün biri baskasının racon kesiyorum diye kafasını kesti. bu da bence dizinin değilde insanların sucuydu.bunun sadece bir diziden ibaret oldugunu algılayamamasından kaynaklandı. evet türkiyenin gerceklerini anlatıyor diye bunu dahada gercekci gostermeye gerek yoktu.