Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Abbas Taşlı
Abbas Taşlı

ŞİMDİ NERDESİN DİYE SAKIN SORMA,SEN ÇAĞIRDIN DA BEN GELMEDİM Mİ?

 • kürt03.02.2012 - 22:10

  Tanıdığım tüm kürtler türklerden kat kat daha insancıldı.
  Türk arkadaşlarım beni sırtımdan vururken selam verdiğim bir kürt bile bana asla ihanet etmiyordu.
  Ben Türküm ama kürtlerin yaşantısını gördükçe türklerden soğuyorum insanlık kalmamış saygı kalmamış diyorum ve kimisi kürt-pkk ikilisini karıştırıyor.

 • ölüm30.01.2011 - 19:38

  Ölüm: Rüyadan uyanıldığı,Tüh be tamda en güzel yerinde uyandım diyeceğin andır.

  Aslında asıl ölüm yaşarken ruhunun içinde zamanla erimesidir,Benliğini düşüncelerini hislerini umutlarını kaybedersen vay haline.

  Diğeri ölüm değildir sadece uyanma zamanıdır.

 • aldatmak30.01.2011 - 19:34

  Aldatmak: Bence bir insan asla aldatılmaz sadece kendini aldatır.
  Mesela birini seversin ufak tefek hatalarını görürsün,uyarırsın affedersin.Bi daha yapmayacak dersin beynin buna emindir ve yapar kelimesi aklına bile gelmez.
  Zaman geçer ve biraz daha büyük hata... zamanla çoğalır bunlar ve gün gelir Uğruna canını bile verebileceğin kişi seni sırtından vurur.

  Üzülme o seni aldatmamıştır ki ufak hatalarıyla seni çok uyarmıştı ama sen kendini kandırmamış mıydın...Yapmaz diye.Aldatıldın evet ama kendin tarafından.

 • Ferdi Tayfur30.01.2011 - 19:29

  23 yaşımda olmama rağmen,yaklaşık 15 yıldır Dinlediğim tek sanatçıydı.
  Bağlama ile uğraşınca biraz Orhan gencebay dinlemeye başlamıştım.Ama Ferdi Baba nın şarkılarına doyamıyorum aynı şarkıyı akşama kadar dinlesem her dinleyişte aynı duygu yoğunluğunu yaşatan tek sanatçı.İlk dinlediğim şarkısıda Senin yerine adlı eserdi.
  Gerçekten bir kral.Filmlerde göstermiş olduğu üstün başarılar da bunun kanıtı zaten.9 altın plak ve daha sayısız ödüller.....

  Kral Ferdi Tayfur.