Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ulas Deniz
Ulas Deniz

KAVGA BİR ÇEMBER GİBİDİR. HER BİR NOKTASINDAN BAŞLAR AMA ASLA BİTMEZ

 • ...görünmez olsaydınız ne yapmak isterdiniz?17.09.2008 - 15:53

  G. Bush'u öldürürdüm. Ancak o zaman ona yaklaşabilirim.

 • hasan sabbah12.07.2008 - 01:49

  Aslanlar kendi tarihlerini yazana kadar gerçekleri ve doğruları Avcıların tarihinden öğrenmeye mecburuz. İktidarların keskin ve kanlı kılıçlarıyla yazılan tarih kitaplarına mı inanalım yoksa halkın öykülerine destanlarına, şiirlerine mi inanalım Bu yorunları yapan arkadaşlar kimlerin kitaplarını okuyup da bu kadar aşağılayıcı yorumlar yapıyolar.

 • hasan sabbah12.07.2008 - 01:47

  HASAN SABBAH, cinayeti icat eden değil, zor kullanmak suretiyle şiddeti evcilleştirendir. Alamut ve benzeri kalelerindeki küçük dünyasında yandaşlarıyla birlikte, huzur içinde yaşamanın biricik koşulu; saldırgan merkezi devletin kalbine dehşet saçmaktır. Bunun için lazım olan iki şeyden bir ÖRGÜT, diğeri İDEOLOJİDİR. O her ikisini birlikte yürütme becerisini gösterdiğinden meşhur oldu. Ayrıca marifet şurdaydı: Beğenmediğiniz mevcut düzenin tüm kurum ve kuruluşlarını hedef alırken, elinizde mutlaka davaya kendini adayabilecek insanlar bulundurmanın yanı sıra, halka ve sivil insanlara zarar vermeden, onların titizce belirlenmiş sınırlı hedeflere yöneltmek; sisteme saldırıp yıpratmayı planlarken, her meşru eylemin ardından kitle desteğini kazanmak; hamle yaparken düşmandan gelecek en ağır darbelerde dahi hayatta kalmanın çaresini bulmak. Hasan Sabbah, kan dökücü zalimlere karşı mazlumların yanında olmasından aldığı hakla bu taktikleri dahice kullanabildiği için böylesine ün yaptı. Yoksa, yobaz iftiracıların ileri sürdüğü gibi 'gözü dönmüş imansız katiller asracılığıyla çok kan döktüğü' için değil. Ortadoks İslam adına hareket edenlerin haksız yere akıttığı kanla kıyaslandığında, İsamili Fedailerinin yaptığı deryada damla misalidir.

 • yaşar kemal21.07.2006 - 15:30

  yasar kemal yasayan bir efsane-edebiyatçı olmasının ötesinde yarattığı kitaplarıyla ki İNCE MEMED yeri doldurulamayacak bır eserdir. anadolu topraklarında yazılmıs en büyük efsaneyi imzalamıstır. ne mutlu ki bir ozan yasarken degeri anlasılıyo

 • çağrı21.07.2006 - 15:24

  arebeskizmi cağrıstırıyor.. ondan öteyede gidecegini zannetmiyorum