Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • israil15.08.2006 - 19:39

  İSRAİL; Allah yolundan sapıp terörü cihad zanneden günümüzün sahteleşmiş müslümarına ALLAHIN CEZASI OLARAK acı çektiren bir güç.

  Allah'ın dinini (İslamı) yanlış öğrenmenin ve bunun sonucu olarak 'terörist, şeriatçı, 'anlayarak' okumadan yoksun, özgür düşünceli olmaktan kaçan' insanlar haline gelmenin CEZASI! ...

 • islam15.08.2006 - 19:31

  İslam barış ve huzur demek ama,
  Sen onu gel de okuma özürlü irtica yobazlarına anlat.

  Onlar dinimizi DOĞRU öğrenmek için Kuran okumazlar. Okurlarsa da ANLAMAMAK İÇİN Türkçesinden değil, ARAPÇASINDAN okurlar.

  Dinimizi YANLIŞ öğrenmek için can atarlar ve (içlerinde az sayıdaki gerçek alimler müstesna) 'düşünme özürlü ' olan ve hocalarının ezberlettiklerini yeterli görerek yeni ve farklı görüş üretmeyi 'günah' sayan 'ULEMA'ya giderler, onlardan öğrendiklerini papağan gibi tekrarlamakla yetinirler. Lendileri gibi düşünmeyen müslümanları ya 'münafık', ya da 'mason uşağı hain' diye nitelendirirler. Bunu yaparken de Allah'tan hiç mi hiç korkmaya gerek bile görmezler..

 • zekeriya beyaz15.08.2006 - 19:19

  Zekeriya Beyaz'ı tanımak için önce kitaplarını okuyacaksın.

  Okuma özürlü değilseniz eğer, ondan bundan duyduğunuz değerlendirmeleri kendi fikrinizmiş gibi savunmaya,başkasının yalancısı olmaya çalışmayacaksınız.

 • yaşar nuri öztürk15.08.2006 - 19:14

  Yaşar Nuri Öztürk gibi kişilerin daha hiç bir kitabını bile okumadan, din tüccarlarının açıkça söyleyemeyip basında yazamadığı iftira ve karalamalarına, fısıltı gazetesini dinleyerek kanan, 'okuma ve özgür düşünme özürlü' kişiler, dinimizi asıl bilmeyenlerdir.

  Ben İslam'ı ve onu gönderen Allah'ı tanımak için, neden onun apaçık anlamlı Kur'anı varken onu okumayıp, anlamayıp da başkalarının yazdığı ilmi kendinden menkul 'ulemanın' kitaplarını Kuran'dan üstün tutayım? .

  Ama böyle yapanlar var ve dini asıl bilmeyenler onlardır. Yaşar Nuri Öztürk, Kur'anı yücelttiği için 'müslümanlığı ulemadan-yani başkalarından' öğrenenler ve öyle yanlış öğrenilmesinden menfaat görenler tarafından dışlanmak isteniliyor.

  Onlar kim oluyor ki Allah'ın dininden bir kişiyi, ona 'münafık' diyerek çıkarmaya yelteniyorlar.
  BİR İNSANI HİDAYETE ERDİRMEK DE, DİNDEN ÇIKARMAK DA ALLAH'IN YETKİSİNDE DEĞİL MİDİR? .

 • yaşar nuri öztürk05.08.2006 - 23:51

  Yaşar Nuri Öztürk, İslam dininin gerçek aydınlık yüzünü ortaya çıkarmaya çalışan EN BÜYÜK İSLAM MÜCAHİTLERİNDEN BİRİ.
  İslamı anlamak için kendisini veya bir başka insanı değil KUR'AN'ı okuyup ANLAMAYI tavsiye eden gerçek bir müslüman aydın.
  Herkes gibi onun da bize göre yanlış görüşleri olabilir ama, bence tarih içinde İSLAMDA YENİLEŞMEYE çok büyük katkısı olan önder bir müslüman, Allah rızası için desteklenmesi gereken bir TÜRK AYDINI.
  (Dini hizmetleri para karşılığı yapan kişilerin, yani din ticareti ile geçimini sağlayan malum zevatın ise 'aforoz' etmeğe çalıştığı BÜYÜK İSLAM ALİMİ)

 • cengiz çandar04.08.2006 - 17:33

  Son yılların Türk basınında, yazdıklarıyla ve düşünceleriyle farklı tepkilere sebep olan, çoğu zaman haksız yere ağır eleştirilere maruz kalan, gerçeklere dayalı düşüncelerini korkusuzca dile getiren, vizyon sahibi, ileri görüşlü bir TÜRK AYDINI.

 • çerkez29.07.2006 - 18:47

  Çerkes; kimliğini unutmadan, Türkiye'de Türk kültürüyle bütünleşmiş ve Türk üst kimliğini benimsemiş, hatta bu ülkede çok sayıda 'Türk milliyetçisini' bağrından yetiştirmiş, bölücülüğe asla prim vermemiş Kafkas kökenli vatansever insanlar.

 • türk26.07.2006 - 22:42

  'Kürt nedir? ' tartışması bitince, üzerinde düşünmeye ve görüş belirtmeye ancak sıra gelen kavram. Maalesef! ..

 • kürt24.07.2006 - 00:43

  Bazıları kendi toplumunu ezmek ve ezdirmek peşinde ama farkında değiller. T.C. onların dediği gibi ABD'nin uşağı değil, Ortadoğu'da 'stratejik güç ortağı'. ABD her zaman güçlüden yanadır; ama zayıfları da 'uşak' yaparak kullanmayı sever. Bir zamanlar Çin'de Mao-Çan Kay Şek mücadelesinde ne yapmıştır? Önceleri desteklediği milliyetçi liderin güçleri zayıflayınca Mao'ya daha büyük yardımlarda bulunmamış mıdır? .
  Bugün Barzani ve Talabani'yi -şimdilik ihtiyacı olduğu için- K.Irak'ta kullanıyor. Yarın onları ve onlarla birlikte olan kürtleri daha önce defalarca yaptığı gibi sırtından atacak. Apo'yu bize teslim eden de ABD değil mi? .
  Ama ABD, Türkiye ile ise işbirliğine her zaman muhtaç.
  Çünkü T.C., bölücü kürtlerden her zaman daha güçlüdür ve kalacaktır

 • kürt23.07.2006 - 19:21

  Kürtlerin bölücü, ırkçı ve pkk'll olan hainlerine seslenirken onları diğer kürtlerle bir tutup, hepsini suçlamayalım. Diğer kürtlerin -yani pkk'lı olmayanların- ne kadar mert ve iyi insanlar olduklarını hepimiz biliyoruz. Ermeni uşağı satılmışlara olan nefretimiz, 'Kürdüm ama ben de Türküm, müslümanım' diyen insanlarımızı incitmemeli.
  Ayrıca, kürtlerden bahsederken, onlar için 'millet' ifadesini kullanırsak, o zaman biz de pkk'nın tuzağına düşerek -farkında olmadan- bölücülük yapmış olmuyor muyuz? Kürtler millet değil, bir ırk / halk veya toplumdur; ama böyle giderse savaşarak yok olan bir 'millet' olacaklar.