Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • kingdom of heaven / cennetin krallığı28.08.2005 - 18:15

  çok güzel bir film. ayrıca savaş sahneleri de çok güzel çekilmiş. izlenilmesi gereken ir film. bu arada yabancı bir yönetmenin haçlı seferlerini kötü olarak göstermesi ve Saladin'i çok dürüst ve anlayışlı olarak göstermesi çok hoşuma gitti.

 • dan brown27.08.2005 - 15:39

  dan brown nun tüm kitaplarını okudum. hepsi de inanılmaz derecede sürükleyici ve zekice yazılmış eserler. Dan Brown! ! ! sen gerçekten müthiş bir adamsın :)))

 • matrix felsefesi23.08.2005 - 13:39

  eğer simülatörler aracılığı ile bize aslında varolmayan bir dünya hissettiriliyorsa. mesela taktığımız eldiven ve kask aracılığı ile karşımızda bi kedi olduğunu görebiliyor ve ona dokunabiliyoruz. ve buna diyoruzki aynı gerçek gibi. ya da gece bi rüya görüp uyandığımızda ' aynı gerçek gibiydi' diyebiliyoruz. ben diyorumki bizde bir hayal dünyasında, bir rüyada yaşıyoruz. gördüğümüz duyduğumuz hissettiğimiz herşey aslında yok. onlar sadece birer algı. Matriz filmlerinin bu felsefeyi çok iyi bir şekilde insnlara duyurduğunu düşünüyorum. 1. filmde Morpheus'un dediği gibi '....eğer gerçek olduğundan emin olduğun bir rüya görseydin ve bu rüyadan uyanamasaydın, gerçek dediğin dünya ile rüyada gördüğün rüya arasındaki farkı nasıl anlardın.....' biz uyanamadığımız bir rüyanın içindeyiz. ve en çok merak ettiğim soru= ' GERÇEK DÜNYA NEREDE? ' bunun cevabını bir bulabilsem....................

 • çakal carlos(ilich ramirez sanchez carlos)22.08.2005 - 12:00

  ya bu adam müthiş. geçtiğimiz günlerde bi dergide çıkan bir röportajını okudum ve Carlos'a olan ilgim daha çok arttı. İdealleri uğruna savaşan nadir insanlardan biri benim için. Keşke günümüzdede onun gibi biri olsada yapılan yanlışların cezasını kesse.

  DÜNYA'YA BÖYLE BİR ADAM ŞART! ! ! ! !