Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • Roman açılımı12.12.2009 - 01:10

  iyi açalıp saçıldık şu sıralar ha. bu gidişle valla istanbula şarkıcı olmak hayaliyle gelip ne olduğu belli masum kızlara dönücez ülkece hatırlatırım.

 • En güzel Kürtçe şarkı21.12.2008 - 01:42

  yok böyle bir şarkı olamaz :)

 • Avustralya16.12.2008 - 03:34

  hayalini kurduğum kurup kurup araştırdığım resimlerine bakmakla şimdilik tatmin sağladığım ülke. ha sorarsanız ki Türkiyemi aşkın yoksa avustralyamı. elbetteki cevabım katidir dostlar. aşkla severim ülkemi. toprağından taşından böceğine ozanına ermişine kadar der bağlarım mevzuyu.

 • Aşk iki kişiliktir16.12.2008 - 03:30

  tek kişilik oluyor efendim bunların modelleri. elimize daha hiç iki kişiliği geçmedi. üretimi yok malesef.

 • 'Asmayalım da besleyelim mi?'16.12.2008 - 03:28

  asmıyoruzda besliyoruz efendim müjde. imralıda besliyoruz.

 • Afrika16.12.2008 - 03:26

  asırlardır batının ve amerikanın sömürüsü altında inlemiş bir kara kıta. önceleri birebir köle adı altında götürdükleri siyah insanları canından bezdirmiş insan onuru ve haysiyetine sığmayacak bir şekilde kullanmışlardır. nedir şimdi demokrasi insan hakları gibi batının ve abd nin kendi çıkarına kullandığı şeyler ortaya çıkmıştırda kara kıta ve dünya kurtulmuşmudur. nerde. hala afrika inlemektedir, kan kusmaktadır. yeraltı kaynakları ve yerüstü kaynaklarının içine edilmekte, bunlardan kara insana bir gıdım koklatılmamakta ve hala adı işçi olarak değiştirilmiş bir şekilde kölelik yaptırılmaktadır. ah o bebeklerin karınları şişmiş bedenleri. bir yudum su bile içemeden ölmeleri. yetmeyerek aids denilen illetide başlarına bela ettiler. masum herşeyden habersiz kara bebekler ölüyor. kendi yeşerdiği yerde kendi köklerini saldığı yerde ölüyor. kara bebeğin başında bedenini yemek için ölmesini bekleyen akbaba. sensin ey emperyalist. o akbaba sensin.yakasını bırakmazsın kara insanın ve sana göre ötekinin. bir kap yemek için küçücük bedenlere tecavüz edersin. sonun gelirmi. tarih sonsuz. gelir ama ne zaman. sorun yok bekleriz.kan kusa kusa öle öle senin iğrenç yüzünden öğüre öğüre bekleriz.

 • acından ölmek16.12.2008 - 03:13

  Türkiyede bedava ve oldukçada kolaydır. aç mezarı yok diyede bir laf vardır efendim. ama inanmayınızdır. çünkü bu kapitalistlerin işlerine öyle geldiği için uydurduğu bir martavaldan başkacada bir şey değildir. aç mezarı çoktur. ayrıca yarı aç yarı tok mezarınında hatti hesabı yoktur. benden söylemesi. kanmayınız. kandırmayınız. kananları uyarınız.

 • Ergenekon15.12.2008 - 05:45

  ergenekon binlerce yıllık şanlı bir Türk destanıdır. başkada bir şey değildir. şimdi söylenenler masaldır, rüyadır, yalandır.Türklük bilincini onurunu yok etmek için böyle şanlı bir destanın ismi uydurma bir örgütün adı olarak kullanılmıştır. ve Türkiyedeki tüm aydınlar yazar çizerler böylelikle içeri alınmışlardır. bakarsanınız ellisinden aşağı bir örgüt üyesi yoktur. nedendir acaba elliden sonra insanı daha mı bir heyecan basmaktadır. yoksa hareket ve manevra kabiliyetimi artmaktadırki bu örgüte alınma yaşı elli üstünde tutulmaktadır. fasa fiso bir sözde örgütle Türkiyenin aklı başında insanları afrika ülkelerinde olduğu gibi hapislere tıkılmakta amerika ve abd denilen ne olduğu belli emperyalistlerin bellerine bir poşu ellerine de bir zil verilmektedir. buradan toplanan her aydın ve entellektüel den sonra bu iki emperyalist sömürdükleri ve kanlarını emdikleri orta doğuluların oryantal müziği eşliğinde sokak dansının en hasını bize göstermektedirler. bakalım şimdilik görmekteyizdir sokak dansınıda sonrasında açlık susuzluk ve en önemlisi onursuzluktan geberdikten sonra biz hangi müzikler eşliğinde dans edicezdir.

 • ulysses13.12.2008 - 19:41

  bir ara azmedip okuduğum sonunda bunuda başardım dedirtip etrafta böbürlenerek dolaşmama neden olan kitap. şöyle bir cümlede kalmıştır aklımda. 'adam anasını öldürür ama gri pantolon giymez' çok gülmüştüm bu cümleye. belkide aklımda kalış sebebidir vesselam.

 • su üstüne yazı yazmak13.12.2008 - 19:17

  Türkler başarmıştır bu imkansızı.örnek (bkn. ebru sanatı)