Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • hayat29.05.2009 - 15:01

  Hayat; Doğmanın, Ağlamanın Ana kucağının,Ana sütünün, Emeklemenin,Yürümenin,Koşmanın,Komşu Ağaçlara tırmanmanın ve dalmanın,Okul hayatının,Kavgaların,İlk aşkının, ilk hocanın, ilk sınavda dana gözü almanın, olgunlaşma döneminin, büyümenin,Hayat arkadaşı bulmanın, evlenmenin,ilk heyecanların,Çocuk sahibi olmanın,Yeni dertlerin,Geçim sıkıntısının,Yaşlanmanın,Çıkar merdiven sayının azalmasının,çocuk evlendirmenin,Torun sahibi olmanın,HAYAT a veda demenin BAŞLANGICI değilmidir.HAYAT

 • ...ölüm....05.04.2009 - 20:36

  Ahiret'e nazaran, bu dünyâ bir Hayâl dir. Ahiret asıl olup, dünyâ, gölge gibidir. Ölüm; yer değişimi dünyadaki yaşımın ilk ve son kez musalla taşı üzerinde dualar ve gözyaşıyla süslenip karatopraklara karışmak demektir.
  Göz yaşının yüzdeki kıvrımlarından aşağıya doğru süzülürken hissedildiği anlara vedadır.Gülerken karşı tarafın dikkatini çektiği bembeyaz dişlerin iltifatlarını alamayacağın zamanın başlangıcıdır.
  Ölüm sevildiklerinin üzüldüğü,düşmanların için sevinç anıdır

 • 30 yaş05.04.2009 - 20:21

  3 sene sonraki yaşım...çok uzak olmayan yaş ne çabuk oldum diye hayıflanacağım yaş (berguzar hanımın dediği gibi.)

 • a milli futbol takımı05.04.2009 - 20:03

  Yumurtanın çıkış noktasına geldiği an...

  Aklıma ilk gelen bu oluyor.. sonradan da yırtın dur kimiz zaman şans yaver gidiyor, yada karşıdaki futbolcularmu salaklaşıyor anlamıyorum ama kapatıyorum dediğim halde hakimin düdük sesini bekleyene kadar baktığım maç.. aklıma gelen..

 • a perfect world / kusursuz dünya05.04.2009 - 20:00

  Gerçekte imkansız gibi gelen ama dile kolay gelen bir kelime...
  okuduktan sonra nerede o günler, keşke,kelimelerinin hemen ardından gelen. 2 kelime birleşimi...

 • A A almak05.04.2009 - 19:57

  'aa' denilince aklıma evet hemen üni. not sistemi geliyor..
  duyduğumda ise vaybe yine yapmısım yapıcağımı, yapmış yapacağını dediğim yıllar aklıma geliyor :)

 • narsist05.04.2009 - 19:54

  Hic bir zaman tatmin olmayan. Baska insanlarin dusuncelerini önemsemezler gibi gorunseler de, aslinda bu onlar icin en onemli seydir. İstedikleri en onemli sey kendilerine hayranlik duyan, ilgilenen insanlardir, ve bunun icin hep kisiliklerinden ödun verirler, ve gercek olmayan, balon ustun imgelerinin arkasina gizlenirler. narsisizm bir hastaliktan ote bir dramdir...