Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • ülkücülük ve faşizm20.10.2004 - 13:50

  Her onune gelen ben ulkucuyum diyor. Dolayisiyla aralarinda fasistler de var, olmayanlar da.

 • ülkücülük ve faşizm19.10.2004 - 12:23

  Koministler ne zaman kendinden olmayan herkese Amerikanci damgasi vurmayi birakacak?

 • abdullah çatlı12.10.2004 - 08:53

  MÇP eski MYK üyesi Yaşar Yıldırım: 'Bazıları Türk-Kürt çatışmasından yarar umuyor olabilir. Ama biz ülkücü gençlerin yeniden Kontrgerillanın oyuncağı olmasını istemiyoruz.'

  Ülkücülerin milliyetçilik duyguları kullanılmıştır. Bundan Çatlı da nasibini almıştır.

 • ülkücülük ve faşizm11.10.2004 - 10:32

  Said-i Nursi'yi ırkçılıkla suçlayanlara aşağidaki yazıyı okumalarını öneririm. Bunun yanında MHP'liler zamaninda oy toplamak için Nurcular arasına adamlarını sokup Alparslan Türkeş çok yakında Nurcu olacak diye propaganda yapmışlardır.

  BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ: İSLAM KARDEŞLİĞİ ESASTIR

  “Ben Van’da iken, hamiyetli Kürd bir talebeme dedim ki: “Türkler İslâmiyete çok hizmet etmişler. Sen onlara ne niyetle bakıyorsun? ” Dedi: “Ben Müslüman bir Türk’ü, fâsık bir kardeşime tercih ediyorum. Belki babamdan ziyade ona alâkadarım. Çünki tam imana hizmet ediyorlar.” Bir zaman geçti (Allah rahmet etsin) o talebem, ben esarette iken, İstanbul’da mektebe girmiş. Esaretten geldikten sonra gördüm. Bazı ırkçı muallimlerden aldığı aksü’l amel ile, o da Kürdçülük damarı ile başka bir mesleğe girmiş. Bana dedi: “Ben şimdi gayet fâsık, hattâ dinsiz de olsa bir Kürd’ü, sâlih bir Türk’e tercih ediyorum.” Sonra ben onu birkaç sohbette kurtardım. Tam kanaatı geldi ki: Türkler, bu millet-i İslâmiyenin kahraman bir ordusudur.”