Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Merve Kalem
Merve Kalem

GÜNEŞ GİBİ OL ŞEFKATTE,MERHAMETTE. GECE GİBİ OL AYIPLARI ÖRTMEKTE. AKARSU GİBİ OL KEREMDE,CÖMERTLİKTE. ÖLÜ GİBİ OL ÖFKEDE,ASABİYETTETOPRAK GİBİ OL TEVAZUDA,MAHVİYETTE.YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN,YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL. .

 • şu an ne dinliyorum05.12.2010 - 18:54

  avaremu :)

 • aşk03.12.2010 - 22:30

  AŞK BİR DÜŞÜNCEDİR'DEN...
  Aşıklar Kitabı'nda anlatıldığına göre bir zamanlar bir âşık vardı. Kadını senele...rce ama senelerce sevdi durdu. Zaman zaman yanına gider gelirdi de. Ama hiçbir gün aralarında hiçbir şey geçmedi. O adam daha sonra dedi ki:

  — Karanlık bir gecede ayasının beyazlığını gördüm, elimi elinin üstüne bastırdım. Bana,
  — Sakın ha,... dedi, Düzgün olanı bozma! ..

  İmdi, madem aşkın berraklığı üzerindeki haya perdesindedir; ve madem bu perde hasret ve özlemle düşünmekten dolayı tüllenir, o halde çağımızın modern iletişim araçları bu perdenin düşmanıdır. Cep telefonu her çaldığında etekleri zil çalarak 'Alo! ' diyen bir genç kızın veya bir delikanlının seven ve sevilen makamında ne kadar saltanat sürebilecekleri tartışılabilir. Hele özel melodiler yüklenerek, daha çalmaya başlar başlamaz en kısa sürede kulağa dayanan bir telefonun öteki ucunda kaç kıratlık hasret kalabilir; bir düşünülsün. Bırakın biraz çalsın telefonunuz, hatta arada sırada açmazlık edin, bulunamayın... Ta ki sizi merak etsin, özlesin ve düşünmeye firsat kalsın... Gençler, hiç şüpheniz olmasın, ayrılık ve hasret ortadan kalkınca düşünce de alıp başını gidecek; aşk dediğiniz şey ucuzlayacaktır. Ağır ve ağırlıklı olun! ..

  *İskender PALA*

 • deccal03.12.2010 - 22:21

  kötülüğün başı

 • dua03.12.2010 - 22:18

  allahla kul arasında olan iletişim umut istek

 • aşk03.12.2010 - 22:16

  Aşk; anlatılmaz yaşanır aşk ilahi aşk sevgili aşkı olmak üzer 2 ye ayrılır ilahi aşk görmeden sevmektir derdine şükür etmektir. bu en büyük aşktır. aşk kolay değildir hani derler ya lal olur dilim konusur yüreğim yüreğim konusurken parmaklar rehberim yüreğini şiire acarsın aşk 3 harftan olusan en büyük soyuttur en gerceği ilahi aşk gerisi nefsdir aşk bedene deil ruhuna aşık olunuca aşktır kural tanımazdır acıdır güzelliktir vs. :))))