Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Uslan Maaaazzzz
Uslan Maaaazzzz

(GÖTE PIÇAA YERSİN AKILLI OL)

 • black metal09.09.2010 - 04:30

  Black metal'in ilk temsilcileri türe isim babalığı yapan 'Black Metal' adlı albümünün yapımcısı da olan- Venom, Mayhem, Hellhammer, Mercyful Fate, Bathory ve Celtic frost gibi gruplardır. Black metal günümüzdeki biçimini ise büyük oranda Darkthrone, Enslaved, Burzum, Mayhem, Immortal ve Emperor gibi Norveçli grupların etkisiyle almıştır. Şarkı sözleri genelde satanizmle ilgili ve paganizm gibi diğer okült konulardan oluşur.

  Gitarlar yoğun olarak bozunmuştur (distortion'lanmıştır) .

  Davullar hızlı ve agresif bir tonda olup, 'blast beat' olarak adlandırılan aynı parçaya (zil, trampet vb.) defalarca üst üste hızlıca vurulması biçiminde yapılan yöntemle çalınmıştır.

  Gitarlar hızlı ve yinelemeli çalınmıştır (gitarın tıpkı ud gibi çalındığı tremolo yöntemi olarak adlandırılır) .
  'Scream vocal' olarak adlandırılan, seslerin derin ve içten bir böğürtü olarak duyulmasını sağlayan, ses tellerini titreştirmekle gerçekleştirilen vokal yöntemi kullanılmıştır. Hızlı perküsyon yapılmıştır. Müzikte yinelemeler yoğundur ve soğuk ve hüzünlü bir atmosfer hissedilir.

  Black metal gruplarını diğerlerinden ayıran bir diğer özellik ise eskiden daha yoğun olarak kullanılan 'corpse paint' adlı, yapanın çürümekte olan bir ceset ya da bir veba kurbanı gibi gözükmesini sağlayan özel bir tür siyah ve beyaz makyajdır. Bu makyaj ve black metal müzisyenlerinin tüm Dünya'da yaygın olarak takma sahne adları kullanması müzisyenlerin kimliklerinin saklanmasına yardımcı olur. Türkiye'de
  Başlıca tanınmış Türk black metal grupları arasında Ehrimen, Episode 13, Moribund Oblivion, Nord av Snafells, Ominous Grief, Raven Woods, Sadistic Spell, Sagu, Satanic Verses ve Witchtrap sayılabilir

 • grindcore09.09.2010 - 04:28

  metal muzigin uc noktasini olusturan, vokalistin anjin olmus keci gibi bagirdigi muzik turüdür. en roket müzik türü

 • üç şey11.07.2010 - 21:09

  ELİNE - BELİNE - DİLİNE