Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • ayşe arman19.07.2009 - 15:49

  Geçen gün en kaliteli gazetede bir yazarımız Ayşe arman tesettüre girmiş adlı bir yazı yazmıştı.Bende doğal olarak inanmamıştım.Gerçeği de böyleymiş.Meğersem bizim sevgili yazarımız! ! Türkiyede ki mahalle baskısı safsatasını ölçmek içn tesettüre girmiş.(tesettür yakışmış mı yakışmamış mı o konuya girmeyeceğim.Çünkü değmez çok rüküş.çok aramış galiba kıyafetleri :) modanın gerisinde kalmış) neyse efendim biz sadede gelelim.he usta gazeteci! ! bak sen nişantaşı sokaklarında salına salına geziyormuş tesettürlü bir vaziyette.meğersem amaç belli.mahalle baskısı var mı yok mu.öncelikle ayşe hanım bırakın böyle gezinmeyide önce bi üniversite kampüsünden tesettürlü girmeye çalışın bakalım sizi içeriye alacxaklar mı.baskı var mı yokmu.Bu ülkede özgürlük yok.siz ve sizin gibileri zihniyeti sayesinde bir çok genç saçma sapan uygulamalar yüzünden öğrenimlerini rahat bir şekilde göremiyorlar.gülünç zihniyetnize bir göz atın.gelelim yine bu kıyafetle acaba hürriyet gazetesinde çalışabilirmiydi? deneseydi bi alırlarmıydı işe? muuhaaaahaaa bi kahkaha patlatayım çalışamazdınız tabikide.neden? çünkü demokrasiden nasibinizi almamışsınız.Ancak ortalıkta gezin.bu yaptığınız gazeciliğe kargalar güler.Siz bu insanları derdini anlayamazsınız.Bu ülkeye hiç bir zararı dokunmayan insanların ancak kıafetleriyle uğraşırsınız.Ama iş ülke yararına birşey yapmaya gelincede geri durur eleştirirsiniz.Siz ve sizin gibiler bu ülkenin sırtında yüksünüz.Bizim istediğimi tek şey herkesin kendi hür iradesiyle rahatça demokratik bir ortamda yaşaması.Ama siz bunu anlamak istemediğiniz gibi bide demokrasiden dem vurdunuz.çok yazık.çok.anlayana sözüm.bi dahakine daha iyi gazertecilik arayışına girin.cık cık cık sınıfta kaldınız maalesef.

 • bekir coşkun19.07.2009 - 15:15

  boş işler memuru.demokrasiden bi haber yaşayan malesef ülkenin kısır medyasının boş ve baş yazarlarından sadece biri:(okumaya vakit harcanmayacak bir yazar.attığı başlıklar bile gülünç.özgürlüklerden yana olmayan hazımsız birisi.neyse işte faydasız işlere imza atani,

 • m.nedim hazar19.07.2009 - 14:59

  selamunaleyküm nedim abi.ben şeyma.Fırat üniversitesi metalurji ve malzeme mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim.Yazılarınızı 6 yıldır büyük bir zevkle okuyorum.Gazetemiz eve geldiğinde ilk işim köşe yazılarının bulunduğu sayfayı açmak oluyor.Gözlerim 'acaba bugün Nedim abi yazmış mı' diye sayfada geziniyr ki senin 'ayşegül tesettürde'adlı yazını görüyorum.Ve başlıyorum ev ahalisine sesli bir şekilde okumaya.okudukça daha bir keyifleniyorum.Duygularımızı,düşüncelerimizi bi yazar bu kadar mı ince ve manalı aktarır insanlara? teşekkürler Nedim abi.yüreğine sağlık.seninle gurur duyuyorum.özgürlüğün,demokrasinin,adaletin canlı tanıkları,Türkiyenin aydınlarısınız siz.size gazeteler yetmez.Allah yolunuzu açık etsin.selametle

 • ekrem dumanlı19.07.2009 - 14:46

  Ekrem Dumanlı.Karizması yeter.Türkiye'nin en kaliteli gazetesinin en kaliteli baş yazarlarından biri.İşinin erbabı süper bir gözlemci.Türkiye'nin topal medyasının seviyeli baş karşıtı.
  Yazılarını bayıla bayıla okuduğum,söylemek istediklerimizi bir çırpıda inceden söyleyen bir kişilik.Gazeteciliğin yüz akı.Ülke menfaatini düşünen,özgürlük ve demokrasi den yana(medyamızın bütün kısır,içi boş yayınlarına rağmen) adalet savunucusu bir yazarımız.Yazıların düşüncemizdir Ekrem Abi.İyi ki varsınız iyi ki herşeyi bize doğru aktaran bir gazetemiz var.Dürüst ve ilkeli yayınlarınızın devamını YÜCE ALLAH'TAN DİLERİM.ALLAH'IN bereketi üzerinize olsun

 • ABDULLAH AYMAZ19.07.2009 - 14:33

  en kaliteli gazetenin sağlam yazarlarından biri yüreği yüreğimizdir,düşüncesi düşüncemizdir vesselam.

 • tamer korkmaz19.07.2009 - 14:29

  Bir zamanlar ZAMAN gazetesinin yazarlarından biriydi ve o günlerde Tamer Korkmazı takip ediyordum.GERÇEKTEN ÇOK KESKİN VE NET BİR ÜSLUBU VAR.GERÇEKLERİ EVELEYİP GEVELEMEDEN OKUYUCUYA AKTARAN BİR YAZAR.Ama yazılarını takip etmiyorum uzun zamandır.Yeni şafakta yazmaya başladığından beri geri kaldım yazılarından:(kendisini zevkle okuyordum. Okuyamayanlara tavsiye ederim.

 • ahmet turan alkan19.07.2009 - 14:22

  Hayırlı günler Ahmet Hocam.Yazılarınızı büyük bir zevkle 6 yıldır takip ediyorum.En çokta hoşuma giden alaycı üslubunuz.Okurken hem çok eğleniyorum hem de ince mesajlar alıyorum.
  'Kültür Bakanını Kınıyorum'adlı yazınızı okuduğumda 'Ya bu kadar olur,hocam aklımdan geçeni,tepkimi buraya yazmış dedim.Zaten televizyonda haberi dinleyince dehşete düştüm.Bu nasıl bir eleştiridir? dedim kendi kendime.Bakanın kullandığı üslup çok yanlıştı ve hiç yakıştıramadım.İnsanlar bir şeyleri anlatmak isterken seçtikleri yöntemler yanlış olabilir.Ama bu o insanları bu kadar yaftalamayı da gerektirmez! Bu ülke yaftalamalardan çok zarar gördü.Hala böyle şeyler devam ediyorsa,heleki bunu Bir ülkenin kültür bakanı söylüyorsa.Demek ki bu konularda hala bir arpa boyu kadar ilerleyememişiz.Çok yazık.Size gönülden katılıyorum Ahmet Hocam.Yazılarınız içinde teşekkür ediyorum.selametle.Allah'ın bereketi üzerinize olsun.