Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

savni sami özer sizce ne demek, savni sami özer size neyi çağrıştırıyor?

savni sami özer terimi Tarhan Tekelioglu tarafından tarihinde eklendi

 • Eufuk Er
  Eufuk Er

  her zaman coşkuyla izlediğim,dinlediğim ses ve müzik

 • İkra Özsu
  İkra Özsu

  ...isanın ruhuna dinlendiren bir tarzı var tasavvuf bakımından çok mükemmel bir uslupu var bence

 • Aytunç Ben
  Aytunç Ben

  Hayatımda en büyük değişikliklere vesile olan insanlardan birisi...Birgün tanışabilmek ümidi ile...

 • Oktay Akçabal
  Oktay Akçabal

  sami özer hak yarattı isimli çalışması ile hayatımı değiştirdi.gerçekten çok güzel yorumlamış kendisini tebrik eder başarılarının devemını dilerim.

 • Muhammed Sadık Erdoğan
  Muhammed Sadık Erdoğan

  ey risalet tahtının hurşidi mah-ı emberi

  muhteşem sesi var ya.ilahileri özellikle divane gönlüm ve inliyoruz muhteşem.birde hayatımda dinlediğim en güzel parçalardan biri olan bir zamanlar fırtınalar estirirdin parçası nasıl bulacağız bunu ya bana yardımcı olun bilen varsa....

 • Muhammet Birinci
  Muhammet Birinci

  Iyi isler yapmis bir insan.En cok begendigim Ey Allahim II eseridir.

 • Tarhan Tekelioglu
  Tarhan Tekelioglu

  Sami Savni Özer


  1950 yılında İstanbul’da doğdu. Dini ve müziği, tanınmış hocalardan öğrendi. Doğuştan müzisyen olarak nitelendirilen ve hayatını müziğe adayan Sami Savni Özer, küçük yaşta, çok özel kabiliyeti ve hassas kulağıyla dikkat çekti.
  Genç bir çocukken, müezzinleri dinleyerek, ezanı ve dini müziğin değişik makamlarını öğrendi. Klasik Türk Müziği ve dini müzikten oluşan kendi repertuarını kurdu.
  Bir çok orkestra ve guruplara katılarak solistlik kariyerine başladı.17 yaşına geldiğinde, kabiliyetini farkedip etkilenen tanınmış bestekar Amir Ateş, kendisini Üsküdar Musiki Cemiyeti hocalarından merhum Emin Ongan’a tanıttı. Emin Ongan, hemen sanatçıyı talebe olarak kabul etti ve onunla beraber 13 yıl boyunca klasik Türk Müziği meşk etti.
  Çok iyi bir Türk müziği ve dini müzik birikimine sahip olan Sami Savni Özer, Tasavvuf Müzüği hakkında bilgisini derinleştirdi. Ayrıca,1998-1999 yıllarında MFÖ ile birlikte çeşitli konserlere katıldı. Mazhar Alanson ve Cem Yılmaz’ın birlikte rol aldıkları Her Şey Çok Güzel Olacak filminin, “Bu ne biçim hikaya böyle” ve “ Fırtınalar” adlı şarkılarını Mazhar Alanson’la birlikte seslendirdi. Ve filmin akışı içinde bir kaside okudu. Fahir Atakoğlu ile bir çalışma yaptı.1986 ‘dan beri Türk Tasavvuf Musikisi ve Folklorunu Araşturma ve Yaşatma Vakfı’nda çalışmalarına devam etmektedir.
  1999 yılında tamamı ilahilerden oluşan Divane Gönlüm ve bu son eseriyle, tasavvuf müziğini geniş kitlelere dinletmeyi amaçlamaktadır.

  Kaynak:http://www.beyzamuzik.com/sozer.htm