Kültür Sanat Edebiyat Şiir

parapsikoloji sizce ne demek, parapsikoloji size neyi çağrıştırıyor?

parapsikoloji terimi Muhammed Mücahid Hatipoğlu tarafından tarihinde eklendi

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Doğaüstü olayları araştıran, telepati, gaipten haber alma, duyu dışı algılama vb. olayları inceleyen sözde ruh bilimi. Kanımca telepati hariç diğerleri bilimsel sınıfa girmemektedir..

 • Bilge Sem
  Bilge Sem

  Doğa üstücülük..günümüzde bırcok medyum,falcı ve astrolog da kendılerını parapsıkoloji dalında bilirkişi ilan etmektedırler,oysaki bircok universitede bu bolum okutulmasına ragmen kendıleri gerızeka olduklarından okuyamayıp,saf ınsanları kandırarak,dolandırıp paralarını çarparak geçimlerini saglayan kaka ınsanlar..Parapsikoloji cin peri ruh alemleri ile degil,gezegenler,onların olumsuz veya olumlu etkılerı ve ınsan enerjisinin dogru yonde kullanımı gibi konularla ılgılenır.

 • Bella Stella
  Bella Stella

  doğaüstü olaylarla ilgilenen psikolojiyle aslında pek de alakası olmayan ama adı parapsikoloji olan bi çeşit şey...şey..bilim!

 • Kimse Siz
  Kimse Siz

  Ulan paralarımı borsaya mı yatırsam, döviz mi alsam? ? Diye debelenen insan psikolojisi.

 • Garbi Yeli
  Garbi Yeli

  Parapsikoloji, klinik bulgularla ölçümlenebilen psişik feno­menlerin dışında kalan alan üzerinde araştırma yapan bir bilim dalıdır

 • Pınar Pınar
  Pınar Pınar

  doğa üstü olayları inceleyen bilim dalıdır..Duyu dışı algılamaları geçmişi,şimdiki zamanı ve geleceği algılama gibi olaylardan bahsedebilirz yani bu konudaa....

 • Sena Demir
  Sena Demir

  Paralanmış psikoloji camiası.
  İsimleri medyatik olduğu için fazla birşey bilmedikleri halde biliyor görünen zengin psikiyatrist tiplemeleridir. Saf insanlar bu tiplerin elinde bir sihirbaz sopası olduğuna inanır. Hatta kendileri bile zamanla buna inanır. :) Ve bir süre sonra burunları hep havada gezerler.. Hastaların gelmesinde tek etken basından biliniyor olmalarıdır. :)

  Bir de bu tiplerin insanlar tarafından paralanmış olanları mevcuttur. Ki o konuya pek girmiycem. :)

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Paranın psikolojik etkilerini inceleyen bir bilim dalı olabilir.