Kültür Sanat Edebiyat Şiir

ilköğretim sizce ne demek, ilköğretim size neyi çağrıştırıyor?

ilköğretim terimi Perihan Pehlivan tarafından tarihinde eklendi

 • Lââ Lemân
  Lââ Lemân

  Ailede başlar,okulla devam eder.

 • Sultan Şeker
  Sultan Şeker

  yaz boyunca oturan kırtasiyeciler için bayramın ilk günü :))))

 • Ayfer Karal
  Ayfer Karal

  Yanlış terim!
  İnsan hayatının canına okunulan bölümü :))

 • Björk
  Björk

  insan ömrü boyunca ilkokul yıllarını üstünden atmaya çalışıyo bence ama yine de güzeldir kokulu silgili, tebeşir tozlu, kıvrık uçlu ataçlı defterli yıllar..

 • Seda Nur Sezgince
  Seda Nur Sezgince

  cok dikkat edilmesi gereken donem.. malum temel ne kadar iyiyse bina ona kadar sağlam olur.. malzemeden çalmaktır ilkoğterimdeki onemsizlik!

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  adı üstünde ilk mücadele yılları

 • Leyla Leyla
  Leyla Leyla

  eğitim ve öğretime ilk adım... çocukluğum,sıcak gülüşlerim,düşünmeden takılmadan yaşadığım yıllarımm... (geri gelin ne olurr)

 • Ali Erdal Acar
  Ali Erdal Acar

  Mini mini birler çalışkan ikiler..... devam eder gider bu... okul öncesinden sonraki ilk adım :) öğretmenine düşmezseniz hayatınızın sakata geleceğini gösteren süreç, hala doğru dürüst yatırım yapılmayan temel sektör, daha çok şey var ama bu kadar yetsin :)

 • Kara Dut
  Kara Dut

  hayat yarışın başladıgı ilk yer..

 • No Name
  No Name

  eHehe...Bitti :)

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  1 ve 8

 • Perihan Pehlivan
  Perihan Pehlivan

  Hepimizin en çok anımsadığı yıllar o yıllardır. okulların açılma hazırlığı yaptığı şu günlerde ilk öğretimin ne kadar önemli olduğunu vurgulamakta büyük faide görüyorum.öncelikle yeni okula başlıyacak yavrularımıza başarı ve mutluluk diliyorum.okuma yazma sürecinin başlangıcında birinci sınıf öğrencilerimiz hayli heyecanlı vde meraklıdır. anne kucağından sonra okula başlamak bazen zor gelebilir anne ve babaların onlara sabırla eşlik etmeleri gerekli ve birinci sınıfı okutan meslekdaşlarımın daha hoş görülü,sevecen ve sabırla onlara rehber olmaları gerekiyor. onlara da yeni dönemde başarı ve kolaylık diliyorum. ilk öğretim yılları sağlam temeller üzerine kurulur ve öğretmen aile iş birliliği ile devam ederse çocuk hem kişilikli hemde donanımlı bir şekilde yoluna devam eder ve geleceğin büyükleri böyle şekillenir. bakanlığımzında bu yönde denetleyici yaptırımcı olması önem taşır..özellikle ilk eğitin öğretrmenlerimizin donanımlı yetişmesi ana faktördür hala yırtma yapıştırma kadrolarla öğrenimi sürdürmeye çalışmak ülkenin geleceğini çöpe atmaktır. öğretmen açığının hızla kapatılması ve öğretmen bulamadığmız anlarda emekli öğretmenlerle tamamlamak evladır son yıllarda adeta kayırmaca meteodlarla iki yıllık branş mezunları ile boşluk doldurulmaktadır ilk öğretim boşluk doldurma yeri değildir binlerce genç mezun varken yapılan bu saçma uygulamalar son bulsun KPS puanları biraz aşağı çekilip gerekli sayıda öğretmen ataması yapılsın. başka kurumlarla ayarlama veya alakasız branşlarla ücertli çalıştırma hem disiplinsizlik hemde zaman kaybı. genç öğretmenlere başarı diliyorum. bu çocuklr hepimizin cıvıl cıvıl sınıfları dolduran yavruların gözlerinden öpüyorum ilköğretim haftası kutlu olsun..