Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

ikiz olmak sizce ne demek, ikiz olmak size neyi çağrıştırıyor?

ikiz olmak terimi Feyza Yüksel tarafından tarihinde eklendi

 • İnci Can
  İnci Can

  Bu kadar benzerlik ikiz olmakla bile mümkün değilken bizi enayi yerine koyma gayretiyle çırpınmasan da olur :))

 • Necmettin Yılmaz
  Necmettin Yılmaz

  İnsanı hayata bağlayan ruh eşidir
  Hayat dan koparanda ayrılık
  Çünkü ayrılık ölümün ikiz kardeşidir

 • Reşide Şentürk
  Reşide Şentürk

  İkiz olmak hiç ayrılmıcagını düşünmek hep bir arada olmak gün gelip ailenen yanında olmasada ikizinin hep yanında olması.Onsuz olmaması seni nekadar kırsada kendıne yapılan hatalar gıbı ders almak bir olmak ikiz olmak ikikez kendini sevmek.gitmesine izin vermemek...

  ikizim,şimdi ikizlerede hamileyim şimdi bu duyguları bu bağı benım cocuklarımda tatacak kimse anlamasada onların duygularını anneleri anlayacak cezaysa bır ödülse de bir olacak :) bizde oldugu gibi evlendiğimde en çok özlemim ikizim oldu her dk her an yanımda olan ikizimin şimdi zaman zaman görmek kolay değil sırrım sırdaşım şimdi biraz daha uzak özlemek özlenmek çok zor ama yinede bir arada olmak onu hissetmek ikiz olmak böle bişey...

 • Zöhre Akpınar
  Zöhre Akpınar

  YAŞAM KAYNAĞIM?

  bizim sevgimiz canımızdanda öte

  herzaman birbirimize birgün öleceksem lütfen senden önce öleyim deriz
  ne ben nede canımdan öte tek değerli varlığım bu duruma katlanabiliriz.
  bizi kimse anlamıyor sevgimizi hiç! o benim içimde kalbimda kanatlarını çırpıp bana hayatı bağışlayan minicik bi kuş.eşim bilekıskanır ama olsun eğer o olmazsa benim kalbim atamazki.ve tanrım okadar adaletsiz davranıyorki ona...biri şeker,kansızlık,kolestrol kalp,purpura.... sorunlarıyla 27 yıldır savaşırken diğerinindoktor yüzü görmemiş olması haksızlık benim belki hergün aklımdan geçen tek dua en azından birini ondan alıp bana verse yada hepsini versin doktorlar ona senşeker hastasısın dediklerinde 25 yaşındaydık gözlerne bakan kimse yokmu!
  günlerce haftalarca aylarca yıllarca! alışması gerekiyormuş derken o insülini...nasıl yakıştırabilirim ben kimse kimseye yakıştırmaz ama sadece yakıştırmaz doktor gidince bana bakıp ben artık yarım adamım diyen bir kız çocuğuna minicik bir kuşa ben bu kadar adaletsizliği hem yakıştırmam hemde onu üzeni zaten asla yanına bırakmam.bizi değil bukadar yakınlaştıran bu hastalıklar elbet biz hiç ayrılmadık taki geçen yıla kadar hep aynı yatakta aynı masada sırada okulda üniversite sınavını önce ben kazandım o benle kaldı sonra o kazandı ben onunla kaldım yine ayıramadılar bizi.şimdi eşimden ve eşimin işinden dolyı ben istanbuldayım o izmirde ve hergün mutlaka en az birbirimizi arar yarım saat, saatlerce konuşuruz halbuki bugünün önceki günden farlı olmadığını bilsekte ama ben onun oda benim sesimi duyuyorya msn de görüyoruz birbirimizi o beni ziyarete geliyor ben izmire gidiyorum tabi istanbula dönerken eve gelene kadar ağlıyorum bu da en kötü yanı. ben tanımlayamıyorum ikiz olmak ne demek çünkü çok zor ama o olmadan ben yaşayamam bu net.

 • Tugba Bilik
  Tugba Bilik

  Benden bir tane daha var..mesela ikizliğin en büyük dezavantajı sürekli birbirleriyle kıyaslanıyor olmaları.boyu kilosu ders durumu,, e tabi birde 14 yaşına kadar aynı kıyafetleri giyme zorunluluğu..saçma salak sorular sorarlar ikizlere ''birinizin bi yeri acıyınca diğeriniz hissediyomu'diye.yada ''ikizinin olması nasıl bi duygu ''diye sorarlar,,En güzel cvp' ikizinin olmaması nasıl bi duygu'dur..ne biliym kardeşim ikiz olmak nasıl bi duygu,,anamızdan birlikte çıkmışız işte..

 • Şehriye Teltel
  Şehriye Teltel

  ilerde ikiz kızlarım olsun :)

 • Nihan Aydın
  Nihan Aydın

  ayaklı bir aynayla birlikte yaşama mecburiyeti