Kültür Sanat Edebiyat Şiir

edip yüksel sizce ne demek, edip yüksel size neyi çağrıştırıyor?

edip yüksel terimi Mustafa Atilgan tarafından tarihinde eklendi

 • Ali Gök
  Ali Gök

  Edip Yüksel tarihi tekerrur ettiren bi ADAM dir.Eskiden peygamberleride inkar eden alay edenler cikmisti simdide.fark yok bence dogrulari soyleyen bit insan.Bence edip yukseli derinlemesine incelemek takip etmek gerekir.yuzeysel dinler veye okursan ateist olur yada dusmanlik taslarsin.seni seviyorum edip abi.Ali.

 • Salih Konukaga
  Salih Konukaga

  Edibin 19icadını inceledim de biraz sacmalamış.Matemetiği alt üst etmiş.Diyor ki müddesir 74.suredir ve 19 melekten bahsediyor buna göre 74 ü 19 un önüne yazarsak 1974 olur oda reşat halifenin peygamberliğine işaret eder diyor.Peki neden 7419 yazmıyorsun diyorsun apışıp kalıyor. Bide Fihrist sırasına göre müddesir 74.sure yani peygamberin tasnifine göre. Nuzul yani Allahın cc tasnifine görede 4 sure.19 uydurmaısnın tutması için peygamberin sırasını baz almaları gerekiyor.Hem de peygamberi dışlıyorlar.Yani işlerine geldiği gibi anlayan antifilozof bir gurup.

 • Bay Grey
  Bay Grey

  Mealci diye tabir edilen grubun reislerinden olup, Hakkatten interesting bir aileden gelen interesting bir adamdır. Aklını 19 ile bozmuşlardandır...

 • Kamil Tüfekci
  Kamil Tüfekci

  KUR'AN DA 19 ŞİFRESİNİ TÜRKİYEYE TANITAN KİŞİ.KURAN YALNIZCA KURAN..

 • Ugur Colak
  Ugur Colak

  Edip Yüksel İslam dini ile yakından ilgilenen biridir. Yazılarından bir kısmını ve Kuran çevirisini okudum, çevirinin bazı ayetleri eksik hatta onun notunu almıştım ve tevbe süresinin son iki ayetinin kuranın aslında yer almadığını iddia ediyor, bu iddialarının cevaplarını vermiş bir şey diyemem Allah bilir. Kuran çevirisi okumaya değer ama güven vermiyor söyleyeyim.

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  www.yuksel.org