Kültür Sanat Edebiyat Şiir

edip yüksel sizce ne demek, edip yüksel size neyi çağrıştırıyor?

edip yüksel terimi Mustafa Atilgan tarafından tarihinde eklendi

 • Ali Gök
  Ali Gök

  Edip Yüksel tarihi tekerrur ettiren bi ADAM dir.Eskiden peygamberleride inkar eden alay edenler cikmisti simdide.fark yok bence dogrulari soyleyen bit insan.Bence edip yukseli derinlemesine incelemek takip etmek gerekir.yuzeysel dinler veye okursan ateist olur yada dusmanlik taslarsin.seni seviyorum edip abi.Ali.

 • Mustafa Ayas
  Mustafa Ayas

  Edip Yüksel: Çok zeki bir insan çok da bilgili. Birileri tepkisel yaklaştığından her dediğini yanlış olarak değerlendirse de söylediği çok doğru şeyler var. Koskoca Türkiyede çok az kişi karşısına çıkmaya cesaret edebiliyor.
  2000li yıllarda ceviz kabuğunda karşısına çıkan ali eren ile mustafa varlı edip yükselin karşısında bir cahil gibi kaldılar.
  Edipin karşısına çıkanların ezberci değil muhakkık olması gerekiyor. Şu mezhep böyle dedi, imamlar böyle açıklıyor türü cevaplar yerine Allah şöyle buyuruyor diyebilmeleri gerekiyor. İslamı Kurandan okumayanların, geçmiş yorumları ezberleyip nakledenlerin bu anlayışlarını değiştirmeleri gerekiyor.
  Edip çok zeki ama herkesin bir tarafı kör oluyor. Söylediği onca doğru arasında öyle bir yanlış yapıyorki doğruları yerle bir oluyor. Adeta zehri altın kase içinde sunuyor. Birilerini eskilerin masallarına saplanmakla suçlarken kendisi 19 masalına saplanıyor. Çırpındıkça da batıyor.
  Allahım hepimize yolunda sebat ver. Senin yolundan ayrılmak demek olan başka yollara uymaktan bizi koru. Amin

 • Salih Konukaga
  Salih Konukaga

  Edibin 19icadını inceledim de biraz sacmalamış.Matemetiği alt üst etmiş.Diyor ki müddesir 74.suredir ve 19 melekten bahsediyor buna göre 74 ü 19 un önüne yazarsak 1974 olur oda reşat halifenin peygamberliğine işaret eder diyor.Peki neden 7419 yazmıyorsun diyorsun apışıp kalıyor. Bide Fihrist sırasına göre müddesir 74.sure yani peygamberin tasnifine göre. Nuzul yani Allahın cc tasnifine görede 4 sure.19 uydurmaısnın tutması için peygamberin sırasını baz almaları gerekiyor.Hem de peygamberi dışlıyorlar.Yani işlerine geldiği gibi anlayan antifilozof bir gurup.

 • Bay Grey
  Bay Grey

  Mealci diye tabir edilen grubun reislerinden olup, Hakkatten interesting bir aileden gelen interesting bir adamdır. Aklını 19 ile bozmuşlardandır...

 • Kamil Tüfekci
  Kamil Tüfekci

  KUR'AN DA 19 ŞİFRESİNİ TÜRKİYEYE TANITAN KİŞİ.KURAN YALNIZCA KURAN..

 • Ugur Colak
  Ugur Colak

  Edip Yüksel İslam dini ile yakından ilgilenen biridir. Yazılarından bir kısmını ve Kuran çevirisini okudum, çevirinin bazı ayetleri eksik hatta onun notunu almıştım ve tevbe süresinin son iki ayetinin kuranın aslında yer almadığını iddia ediyor, bu iddialarının cevaplarını vermiş bir şey diyemem Allah bilir. Kuran çevirisi okumaya değer ama güven vermiyor söyleyeyim.

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  www.yuksel.org