Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

dini nikah sizce ne demek, dini nikah size neyi çağrıştırıyor?

dini nikah terimi Sim tarafından tarihinde eklendi

 • Simla Özgül
  Simla Özgül

  dini nikahın geçerli olması için resmi nikah şarttır..Bayanı mağdur eden herşey dine aykırıdır..

 • Burak Güner
  Burak Güner

  Dini nikah..Allahın emrettiği onun katında helal olarak görülen ve namahremliği ortadan kaldırarak günay sayılan eş birleşimini ve beraberliğini helal yapan Allah emri ve Peygamber sünnetidir.Her müslümanın evleneceği zaman yapması zorunludur.
  Lakin belli bir toplum ve ülkedeki var olan kurallara uyulmaması zorunluluğundan ötürü önce resmi nikah ardından dini nikah kıyılmasında bir mahsur olmayıp,en doğrusu bu şekilde olanıdır.
  Diğer arkadaşların resmi nikahı benimseyipte dini nikahı kendilerine birasda uzak görmesi tamamen kendi düşünceleri olup,saygı duyduğumu belirtirim ve buna ek olarak şunuda söylemek istiyorumki eğer içinde allah inancı taşıyan yoksa bildiğini yapmakta özgürdür kimse kimseye zorla bişe yaptıramaz.Ama islamiyet dini altında yaşayan ve nufusunda da bunu belgeleyen vatandaşlarımızın bu konu hakkında yaptığı olumsuz konuşmalarına istinaden onlara şöyle söylüyorum.Eğer sen inanmıyorsan git bildiğini yap ve kimliğinden de islamiyeti sildir neye inanıyorsan onu yazdır.He yok ben dinimden memnunum diyorsan ozaman dininin emrettiği koşullara bak ondan sonra gelip buraya açıklama yaz.Cahillikle bir yere varılmaz.KAç defa internetten KURANI KERİM içinde ne anlatılıyo diye baktınız.....
  Saygılarımla.......

 • Mehlika Ersan
  Mehlika Ersan

  Cumhuriyet'ten sonra İsviçre medeni kanununun ülkeye girişiyle beraber, dua edilmeksizin ailenin temelini atmaya gönlü razı olmayan insanlarımızın resmi nikahla beraber başvurdukları nikah çeşididir..

 • Ece Özdemir
  Ece Özdemir

  Resmi nikahın ardından, isteyen yaptırsın...Bence mahsuru yokkk... :)

 • Harun İşlek
  Harun İşlek

  Açıklama yaparak konun anlatılmasını önemle ricâ ederim...! !

  Resmi nikah yapılmadan, dini nikah yapılması suçtur....! !

 • Kaplan Demir
  Kaplan Demir

  TCK'ya göre suçtur.

 • Ayşe Sdds
  Ayşe Sdds

  Nikah, aralarında evlenme engeli olmayan kadınla erkeğin evlenme kararlarını şahitler huzurunda açıklamalarından ibarettir. Dini nikah, dinimizin öngördüğü şartlara uyularak kıyılan nikahtır.

 • Cem Sagol
  Cem Sagol

  önce resmi nikah

 • Esra Yıldız
  Esra Yıldız

  bence yapılması zorunlu bişey bence önce resmi hemen ardından da dini nikah kıyılması en mantıklısı hem avrupalı olalım diyorsunuz hem dini nikaha karşı çıkıyorsunuz ona bakarsanız avrupada resmi nikah olarak kilise nikahı kıyılıyor ne haberrrrr...

 • İmran Tekin
  İmran Tekin

  olmazssa olmaz veledi zina olur yoksa herşeyin bir kuralı kaidesi var

 • Atakan Kartaltepe
  Atakan Kartaltepe

  Dinî nikâh olmazsa zîna oluyor ha? ..
  Neden? ..Allah yok mu orada? ..

 • Nihan Koçyiğit
  Nihan Koçyiğit

  Allah katında kabul görmek. kerameti olan nikah, bu nikah işte.