Kültür Sanat Edebiyat Şiir

bu dansı lütfeder misiniz? sizce ne demek, bu dansı lütfeder misiniz? size neyi çağrıştırıyor?

bu dansı lütfeder misiniz? terimi Selin Sonsuz tarafından tarihinde eklendi

 • Talha Yasin
  Talha Yasin

  bizim orlarda 'galk kızz halay çekek' diye telaffuz edilir.

 • Sultan Fatih Yağcı
  Sultan Fatih Yağcı

  -hayır
  -ama ısrar ediyorum
  -bende
  -çok ciddi ve olgun birisine benziyorsunuz
  -evet
  -bakın arkadaşlarla iddiaya girdik lütfen dansedin benimle..
  -hayır
  -ama bakın ailem mafyanın elinde ve sizinle dansetmezsem öldürülecekler.
  -e oha yani
  -efem? bu ewet demek mi oluyor?

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Öylesine beceriksizdi ki, buna rağmen kadın hüngür hüngür ağlıyordu. Yonca Evcimik, 'demek seni bu ağlamaların yüzünden seçmelere bırakmalıyız öyle mi' dedi. Kadın ise babasına karşı gelip buraya geldiğini artık ya rejisörün yatağında bir fahişe ya da meşhur olmak zorunda olduğunu dile getirdi.

  Sonra acıdılar onu da aldılar.


  Diğer kadın öylesine muhteşem dans ediyor ki.. Bizimkiler 'buraya kadar güzelim sen diğerlerinin yanında gerçekten çok sönük kaldın, anla ne kadar usta dans edenler var' dediler. Kapıyı gösterdiler. Kadın sessizce ve tek bir mimik vermeden çıkıyordu ki... OLUR MU HİÇ! GEL buraya bakalım sen.

  Sonra ekran başında seyirci devam etti. Sen varya ne ananı soktun bu işe ne de babanı, kızlığını... Sen o muhteşem dansına rağmen ustaların arasında aşağıda biryerde olabileceğine ihtimal verdin. Sen şimdiden kazandın bu yarışı!

 • Selin Sonsuz
  Selin Sonsuz

  16 yaş grubu genç kızların her partide ısrarla bekledikleri 4 kelime....
  O haz ömür boyu unutulmaz...
  Erkekler de bunun önemini asla anlamaz...:=))

 • Selin Sonsuz
  Selin Sonsuz

  Filmde evden işe,işten eve döngüsüne kapılmış, yoğun bir tempoda çalışarak hayatını tüketen Chicagolu avukat John Clarkın tekdüze hayatından bıkıp usanmasıyla başlar herşey...vasiyetnameler konusunda bir uzmandır.
  Üstelik de..hem güzel hem de çok becerikli bir kadın olan karısıyla da arasında bazı şeyleri geri dönüşü olmayacak şekilde kaybetmeye başladıklarını hissetmekteyken.... bir akşam trenle işten eve dönerken, duraklardan birinde... bir pencerede gördüğü...dışarıyı dalgın bakışlarla seyreden güzel dans hocası Paulina'dan çok etkilenir.....ve cesaretini toplayarak onu gördüğü dans okuluna yazılır..... Başlangıçta asıl amacı Paulina'yla tanışmaktır.... ancak güzeller güzeli Latin dans hocası ona aynı ilgiyle bakmaz.....ve dans kursuna kendisi için geliyorsa bir daha gelmemesini tavsiye ederek...onun çıkma teklifini yerle bir eder....ancak John bir süre derslere devam edince, dans etmekten nasıl büyük bir zevk aldığının farkına varmıştır....Dans artık onun için bir yaşama biçimidir...Hatta bu işte ustalaşarak Chicago Crystall Ball dans yarışmasına katılmaya karar vermesiyle filmin rengi ve seyri değişir...

  Richard Gere ve Jeniffer Lopez'in mükemmelötesi kombinasyonu...

 • Selin Sonsuz
  Selin Sonsuz

  Shall we dance?

  Orijinal film Japon yapımıdır.