Kültür Sanat Edebiyat Şiir

bedelli askerlik sizce ne demek, bedelli askerlik size neyi çağrıştırıyor?

bedelli askerlik terimi Bedelli Org tarafından tarihinde eklendi

 • ilker batu
  ilker batu

  bedelli askerlik fahişeliktir. ikisinde de ücret öder rahatlarsın. Vatanın bedeli Kan'dır.

 • İbrahim Kurt
  İbrahim Kurt

  Bu benim düşüncemdir, düşünce suç ise hemen en yakın karakola gidip Teslim olurum. BEDELLİ ASKERLİĞİ ÇIKARANLAR YANİ YASAL HALA GETİREN BEDELLİYE FIRSAT VERENLER, İLE O BEDELLİ ASKERLİKTEN YARARLANMAK İÇİN MÜRACAAT EDENLER , BU ÜLKENİN EN BÜYÜK VATAN HAİNLERİDİR.

 • Tenni Terenne
  Tenni Terenne

  Burdaki bedel askerliğin değil korkaklığın bedelidir, askerliğin bedeli olmaz! .

 • Perihan Pehlivan
  Perihan Pehlivan

  bu topraklarda yaşıyan acısını,sevincini,varlığını,yokluğunu üstlenen vatan evlatlarına saygısızlık ve haksızlık. sn Başbuğ söylediği sözün arkasında dursun.

 • Perihan Pehlivan
  Perihan Pehlivan

  bu topraklarda yaşıyan acısını,sevincini,varlığını,yokluğunu üstlenen vatan evlatlarına saygısızlık ve haksızlık. sn Başbuğ söylediği sözün arkasında dursun.

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Bedelli askerlik,her şeyde olduğu gibi yine bu ülkenin ekonomik yapısıyla doğrudan ilgilidir.Bu arada Genelkurmay, profesyonel askerliğe geçiş için bazı çalışmalar içindedir.bu şekilde zatan askerlik paralı olacaktır.Ancak geçiş sürecindeki bedelli askerlik önerisi,adalet duygusunu zedeler.

 • Nesresi Kaçış Adresin Söyle Ki
  Nesresi Kaçış Adresin Söyle Ki

  benım kardeşımın 15 ayın bedelı nedir
  peki ohhhh iyi oldu artık yok
  herkese eşitlik istiyorum
  YOK ÖYLE BABA PARASIYLA
  PAŞALIK

 • Aslı Aslı
  Aslı Aslı

  Adı 'askerlik' olan ve hiçbir Türk erkeğine yakıştıramadığım bir durum.Ne derseniz deyin bedelli askerlik ayrımcılıktır.Tarkan'ı vatandaşlıktan çıkartmamak için giydirilen bir kılıftır.

 • Hüseyin Türk
  Hüseyin Türk

  Askerliğin bedeli kışlada olmaktır.
  Ana babanın arkandan döktüğü göz yaşıdır..

 • Sule Yılmaz
  Sule Yılmaz

  işte yine parası olan yaşasın mantalitesi. işte yine paran varsa konuş mantığı, işte yine adalet kavramının gerçekten erozyona uğradığı bir karar. neden tv larde yada haber programlarında yada nebileyim her yerde ve her fırsatta söylenen bir söz vardır. her türk genci vakti geldiğinde vatani görevini yapmalıdır. tabi doğru birşeymi dedik. ama ya parası olanın yirmi gün yada otuz gün askerlik yaptığı bu ülkede bu gençler türk evladı değillermi sadece bunu sormak istiyorum.. saygılar....................şule.

 • Bilhan Erden
  Bilhan Erden

  sistem böyle işliyo şikayet etmicen...

 • Oguzcan Demir
  Oguzcan Demir

  ülkemize büyük hizmetleri dokunan insanlar için çıkarılmış ayrıcalık garibanlar neden eşşekler gibi 15 ay askerlik yapsınlar ki nasıl olsa var anadoluda yemeye kuru ekmek bulamayan gariban o yapsın değilmi hemde karınları doyar vatan hizmetinden kaçılır mı benim anadolunun yiğit fakir gencim

 • İmpiger
  İmpiger

  Vatan borcunu nakite çevirme durumu.

 • Fatma Sena Gündüz
  Fatma Sena Gündüz

  28 gün orduda konaklama...
  tur gibi birşey.parası olan 5 yıldızlı otele olmayan pansiyona hesabı.

 • Krasen Novkov Milenov
  Krasen Novkov Milenov

  vatan borcu! nu parayla odeme sekli..askerligin bir meslek olmasi tum sorunlari ortadan kaldiracaktir.

 • Omer Faruk
  Omer Faruk

  $u aralar tekrar gündemde olan bedelli askerliğin uygulamaya konulması için askerlik $ubelerine dilekçe ile ba$vurmak gerekiyor. bu ba$vurularla çe$itli istatistikler yapılacak ve daha sonra para, ya$ limiti gibi hesaplamalar yapıldıktan sonra $ayet ba$vuru sayısı da beklendiği gibi çıkarsa bedelli askerlik hizmeti uygulamaya konacak..

  ancak bu ba$vurulardan çoğu insanın haberi yok. bu yüzden http://www.bedelliaskerlik.org forumundaki arkada$lar bir $ema hazırlamı$.

  bedelli askerliğin çıkmasını ümit edenlerin $emaya bakmalarında ardından ba$vurularını yapmalarında fayda var..

  http://www.bedelliaskerlik.org/sema.htm

  ek olarak, $emaya uyup uygun bir dilekce vermenin bir sakincasi yok zira bir onceki bedelli uygulamasinda da benzer bir yol izlenmi$ti. 99 senesinde bedelli bekleyenlerin sayisi ve dogum tarihleri gibi istatistiklerin tutulmasi icin dilekce ile ba$vurular alinmi$, yanilmiyorsam 80.000 rakami bedelli hizmetinin uygulamaya konulmasina yetmi$ti. evet o sene bedelli cikmasinin sebebi olarak deprem gosterilmi$ti ancak bu sene sebebi ne olursa olsun ayni yolun izleniyor olmasi bir umuttur en azindan..