Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Bağnazlık sizce ne demek, Bağnazlık size neyi çağrıştırıyor?

Bağnazlık terimi Faruk Güven tarafından 10.03.2007 tarihinde eklendi

 • Volkan Can
  Volkan Can 01.03.2014 - 16:21

  Önünde yürüyen adamın ayak izlerini takip ederken bile, bir sonraki adımın, bir uçurum eşiği olduğunun farkına varamayacak nitelikte kör olabilmektir bağnazlık.

  Bırakınız hacıyı, hocayı, şeyhi bir tarafa,
  Allah Resulu nun sünneti bile Kuran ile ölçülür İslam dininde.

  Her yer de ölçü, Her zaman İz'an.

 • Turgay Tansel
  Turgay Tansel 01.03.2014 - 01:35

  Kendi düşüncesinden başkalarını yanlış kabul etme. Fikrinin eleştirilmesine tahammülsüzlük. Bir görüşü, bir kesimi, gurubu ve ya inancı kabul edip diğerlerini reddetme. taraflı bir bilgilendirme modeli. Cinsiyetcilik. bencillik ha ta delilikte diyebiliirz.

 • Ahmet Doğan
  Ahmet Doğan 13.01.2010 - 14:56

  sığ görüş,cehaletten kaynaklanan inadilik,kapalı bir yapı,kendini fikrinin dışındakileri kabul etmeye yaklaşmayan,dünyaya kendi dar penceresinden bakan,yobaz bir zihniyet.

 • Tamara
  Tamara 11.03.2007 - 21:29

  yaniiii dar görüşlülükkkk...böle insanlara bişeyler anlatabilmek imkansızzzz....sinan diye bi arkadaşım var kendi ırkından ve dininden olmayanlara düşman resmen...ona insanı insan old için sevmek gerektiğini anlatamıyorum....

 • Faruk Güven
  Faruk Güven 11.03.2007 - 16:07

  Bağnazlık; bilgisizlik, dar kafalılık ve küstahlık karışımı ortaya çıkan özelliktir. Bağnaz için kendi ezberi mutlak doğrudur, onun dışındaki fikirler yalandır, yanlıştır.
  Bağnazlık denince nedense sadece dinsel motifli olanı anlaşılır. oysaki bağnazlık her kesimde, her alanda öyle yaygın ki, etrafınıza bakınmanız yeterli.
  Bağnaz olmayan insan; düşünürken, beynindeki şablonları bir kenara koyabilen insandır.