Kültür Sanat Edebiyat Şiir

ali ünal sizce ne demek, ali ünal size neyi çağrıştırıyor?

ali ünal terimi Te Ne tarafından tarihinde eklendi

 • Kerem Aksu
  Kerem Aksu

  Ali Ünal yazar, çevirmen, hatta şair, dil, din, edebiyat, sosyoloji ve felsefe konularında derin bilgi sahibi. Ali Ünal, 80'e yakın çeviri, telif kitabı olan bir yazardır. Pekçok çalışmaları yabancı dile çevrilmiştir. Islamic Perspectives on Science (Bilime İslami Bakışlar) isimli eserli Almanya'nın en büyük yayınevi tarafından Almanca yayınlanmıştır. Kitapları milyonlara ulaşan baskı yapmıştır. Pek çok dergide yazmış, çalışmış, editörlük yapmıştır. Sürekli de yazmaktadır. Televizyonlarda, konferanslarda konuşmaktadır. Hem güncel konularda hem dini, felsefe, sosyal konularda onlarca makalesi bulunmaktadır. Türkiye'de bir zaman özellikle İslamcı akımın yayılmasında en etkili olmuş birkaç isimden biridir.

 • Sait Çam
  Sait Çam

  Ali Ünal savunduğu bir şeyi hiçbir kanıt sunmadan ve söylemlerinde belli bir bütünlük bulunmaksızın savunur.
  Onunla bilgi nedir ve bilginin kaynakları nelerdir gibi konularda eposta ile yazışmıştım ve her yazışmamda iddialarını kanıtlamasını istedim ama her seferinde kanıtsız iddia etmeye devam etti. Onun için 1400 sene önceki Medinedeki o küçücük Arap devletçiğinin yöneticileri hariç bütün modern dünyanın yöneticileri ve hatta bireyleri bile sapıktır!

 • Kerem Aksu
  Kerem Aksu

  Yazdıklarında biraz fazla komplo teorisi var gibi görünse de zamanın yazdıklarını doğruladığı yazar. Sert gibi görünse de mülayim. Telif ve tercüme pek çok kitapları olan birz düşünür. Dini, felsefi, tarihi, edebi, sosyolojik, aktüel pek çok konuda rahatça yazar ve konuşur.