Kültür Sanat Edebiyat Şiir

  • ali ünal27.10.2010 - 15:13

    Ali Ünal yazar, çevirmen, hatta şair, dil, din, edebiyat, sosyoloji ve felsefe konularında derin bilgi sahibi. Ali Ünal, 80'e yakın çeviri, telif kitabı olan bir yazardır. Pekçok çalışmaları yabancı dile çevrilmiştir. Islamic Perspectives on Science (Bilime İslami Bakışlar) isimli eserli Almanya'nın en büyük yayınevi tarafından Almanca yayınlanmıştır. Kitapları milyonlara ulaşan baskı yapmıştır. Pek çok dergide yazmış, çalışmış, editörlük yapmıştır. Sürekli de yazmaktadır. Televizyonlarda, konferanslarda konuşmaktadır. Hem güncel konularda hem dini, felsefe, sosyal konularda onlarca makalesi bulunmaktadır. Türkiye'de bir zaman özellikle İslamcı akımın yayılmasında en etkili olmuş birkaç isimden biridir.

  • fethullah gülen01.08.2006 - 17:24

    Büyük bir alim, ızdırap insanı, mütefekkir, Türkiye'ye en büyük hizmeti yapmış bir-iki insandan biri, büyük mürşid, çok büyük ve çok okunan yazar, şair; dinine ve insanlığa Allah için hizmet etmekten ve Allah'a kul olabilmekten başka bir derdi olmayan bir yiğit

  • ali ünal01.08.2006 - 17:21

    Yazdıklarında biraz fazla komplo teorisi var gibi görünse de zamanın yazdıklarını doğruladığı yazar. Sert gibi görünse de mülayim. Telif ve tercüme pek çok kitapları olan birz düşünür. Dini, felsefi, tarihi, edebi, sosyolojik, aktüel pek çok konuda rahatça yazar ve konuşur.