Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

3G sizce ne demek, 3G size neyi çağrıştırıyor?

3G terimi Soner Aldemir tarafından tarihinde eklendi

 • İki Baharın Valsi
  İki Baharın Valsi

  Günün
  Güzel
  Geçsin

 • Mahsum Kaçmaz
  Mahsum Kaçmaz

  '4. Nesil Hizmetleri' 4N veya 4G, dördüncü nesil kablosuz telefon teknolojisidir. Diğer GSM standartları gibi hücresel bir ağ sistemi kullanması ve üçüncü nesilde ortaya çıkan kapsama alanı sorunu başta olmak üzere bazı sorunları çözmesi beklenmektedir. Bağlantı hızı cep telefonlarında 100mps, wi-fi networklerde 1Gbps'dir. aynı zamanda wimax band genişliği ile aynı boydadır. '4G', İletişimler sisteminde, 'dördüncü nesil' terimine ait bir ilintilendirmedir.Bir 4G sistemi, daha önceki nesillerden daha yüksek veri hızları temeline dayanan 'herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde', ses, veriler ve akan çoklu kitle iletişimin kullanıcılara hizmet verebileceği, uçtan uca IP çözümü sağlayacaktır. 4 G'nin ne olduğuna dair resmi bir tanımlama yapılmış olmasada, 4G'ye ait tahmini hedefler, aşağıda yer aldığı şekilde özetlenebilir:
  4G tamamıyla IP tabanlı, kablolu veya kablosuz bilgisayar,tüketici elektroniği,iletişim teknolojileri ve iç ve dış ortamlarda sırası ile servis kalitesi ve yüksek güvenliğiyle herhangi bir zamanda herhangi bir yerde her türlü ağ hizmetini tek bir noktada birleştirerek makul fiyat ve tek faturalandırmayla gerçekleştirecek, 100 Mbit/s ve 1 Gbit/s veri iletim kapasitesini sağlayabilen sistemlerin sistemi ve ağların ağı olmayı hedefleyen bir hizmettir.
  17 Ağustos 2009'da ilk 4G testi dünyanın önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden Verizon tarafından yapılmıştır. ABD'nin Boston ve Seattle kentleri arasındaki test başarıyla tamamlanmıştır.
  Test sırasında video, dosya indirme ve yükleme, internette gezinti, ses transferi, Voice over Internet Protocol (VoIP) ile LTE 4G üzerinden denenmiştir. Verizon ilk ticari 4G ağını gelecek yılın başlarında, 100 milyon abonesine açmayı hedefliyor. Hizmetin tüm ABD'yi yayılması ise 2013 yılını bulacak.

 • Mehmet Tutar
  Mehmet Tutar

  4g nedir? acaba?

 • Zeytin Zeytin
  Zeytin Zeytin

  hiç sevmediğim şey.

 • Cadı Cadı
  Cadı Cadı

  güzel birşey ama yakında radyasyon kirliliğinden herkes kanser olmazsa iyidir :)

 • Halit Çorbacıoğlu
  Halit Çorbacıoğlu

  Güzel bir teknoloji ama reklamlarından artık gına getirdiler.Çok abarttılar, bu kadarda olmaz yani.

 • Gizem Gül
  Gizem Gül

  İstediğim özelliklerin hepsini bulabildiğim bir teknoloji sistemi diyebilirim.