Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • Ergenekon08.07.2008 - 22:37

  Son zamanların en büyük çete opaparasyonunu çağrıştırdığı muhakkak.Aslında çok geç kalındı desem mübalağa etmiş olmam.Yargı bağımsızlığından dem vuranlar bu oparasyon karşısında adeta bu olguyu unutmuş olsalar gerek sözüm ona kişilere sahip çıkmaya çalışıyorlar.Ne yazık! ne yazık! ...ama boşuna uğraşıyorlar bu ülkenin geleceği bu karanlık fikirlerle örülmeyecek ve bu ülke demokrasinin ve inancın kalesi olmaya devam edecektir.Bu da gösteriyor ki geleceğimiz daha da parlak olacaktır ve dünyanın en saygın ülkesi haline gelecektir.Adı ne olursa olsun karanlık güçler can çekişmeye başlamıştır ve birlik ve baraberliğimiz daha da kuvvet bulacaktır.Allah miletimize ve devletimize güç ve kuvvet versin.İnşallh suçlular cezalarını görecektir.

 • elvada rumeli03.03.2008 - 21:20

  ATV tarafından yayınlanan hoş bir dizi.Tarihe birazcık olsun ışık tutmaya çalışmış fakat benim izleninlerime göre ittihat ve terakki cemiyetini bir nevi halkına hizmet etmek için çaba gösteren vatan severler olarak vermiş ve bunun karşısında Cennet Mekan sultan Abdülhamithanı koltuk sevdalısı biri olarak göstermeye çalışmışlar yani pek de o kadar objektif değil.Tarihi vesikalar da gösteriyor ki Sultan Abdülhamit Han olası bir savaşı durdurmuş ve tam 33 yıl ülkeyi en iyi şekilde idare etmiştir.Ben Kendisi için Siyasi deha diyorum.İttihat ve terakki cemiyeti darbeci bir zihniyetin taşıyıcısıdır ve ülke için yarar sağlayan dişe dokunur hiç bir şey yapmamıştır.Ve bu günde bu zihiniyetin kötü tezahürlerinin çığırtkanlığına soyunma çalışan modern ittihatçıları bulmak hiç de zor değildir.Bunu gördükten sonra diziyi izlemekten kendimi men ettim.

 • Yabancı Damat21.03.2006 - 17:51

  Uluslararası tıravma demek.Elin adamı hemde sünnet olmamış kalkıyor urfadan kız alıyor.Olacak iş değil...zaten urfalı kızın ne anaya saygısı var ne de babaya...ilk izlenim böyle idi.Dizi oldukça mizansel bir şekilde yürüyor ama türk aile ve hatta müslüman aile inancına hiç uymuyor.Benim en nefret ettiğim şey dizide ki rakı sofraları...Bilerek ya da bilmeyerek doğunun temiz yüzünü kirletici bir sahne.Bütün neme lazım dizelerde erkek aşık olur gider rakı içer...Ya da sigara içer.İçerden reklam yapılır.Ve o diziyi izleyen her iki kişiden biri bunu yapmaya kalkışır..Dizi zaten zıvanadan çıktı...ne kadar uzatırsan o kadar çirkinl olur...İnsanları çekmek için ya kadın dövülür ve küfür edilir ya da boşanmanın normal olduğu izlenimi verilir...Çok yazık! çok yazık...!

 • Sihirli Annem21.03.2006 - 17:39

  Kepazelik bu.Dizi gerçekten çok berbat..O kadar ciddiye almışlar ki çoçuklar çok kötü etkileniyor.Çocuklar sihir yapmaya kalkışıyor.ve sosyolojik olarak büyük bir bunalıma sürüklüyor.İnancı yok sayıp herşeyin sihirden teşekkül ettiğini empoze ediyor..Lütfen bu diziyi kaldırın.Sırf para kazanmak uğruna insanımıza kötü örnek oluyor..resmen hakaretler zinciri ile örülü.. Kesinlikle.Kaldırılsın yayından...