Kültür Sanat Edebiyat Şiir

yurtsever cephe sizce ne demek, yurtsever cephe size neyi çağrıştırıyor?

yurtsever cephe terimi Eyüp Yıldız tarafından tarihinde eklendi

 • Osman Oğuz
  Osman Oğuz

  Yurtsever Cephe'nin başlattığı imza kampanyası.

  www.yurtsevercephe.org'dan imzalanabilir:


  AMERİKA'DAN KORKMA

  Biz aşağıda imzası olan kişiler, Türkiye'nin ABD ile 50 yılı aşkın zamandır sürmekte olan ilişkisinin kökten yanlış olduğunu ve sorgulanması gerektiğini düşünüyoruz.

  İkinci Dünya Savaşı'nın bitiminde Türkiye'de estirilmeye başlayan Amerikan rüzgarının ülkemize herhangi bir yararı olmamış, tam tersine ortaya bir felaket bilançosu çıkmıştır.

  Türkiye Kore Savaşı'na bu ilişki yüzünden girmiş ve evlatlarını yitirmiştir.

  Türkiye ABD'ye yakınlaşmak adına dünyanın ezilen, bağımsızlık mücadelesi veren halklarının karşısında yer almıştır.

  ABD bütün askeri darbelerin baş destekçisi olmuştur.

  1970'lerden beri yaşanan bir dizi büyük provokasyon ve kitle katliamının arkasında CIA'sıyla, CIA tarafından yetiştirilen çeteleriyle ABD'nin olduğu bilinmektedir.

  Soğuk savaş yıllarında NATO eliyle topraklarımıza nükleer mayınlar döşenmiştir ve bunlar hâlâ bilmediğimiz yerlerde ve ABD'nin kontrolünde bulundurulmaktadır.

  ABD'nin denetimindeki IMF ve Dünya Bankası gibi kuruluşlar eliyle Türkiye borç ve bağımlılık batağına gömülmüştür.

  ABD'nin masaya koyduğu dayatmalar arasında özelleştirme adıyla devletin fabrikalarının ve diğer işletmelerinin yabancı sermayeye teslim edilmesi vardır.

  Türk Silahlı Kuvvetleri hem kadrolarıyla hem teknolojik altyapısıyla tamamen ABD'ye bağımlı hale getirilmiştir.

  Bugün ABD Türkiye'yi Ortadoğu'da kendi egemenliği için atıldığı kanlı bir maceranın içine çekmeye çalışmaktadır…

  ABD bu ilişkiyi korkuya dayanarak sürdürmektedir.

  Onursuzluktan, bağımlılıktan, yoksulluktan, NATO'dan, kontrgerilladan, IMF'den, yabancı üslerden, dış borçlardan, tehdit ve şantaj politikalarından kurtulmak için kolları sıvıyoruz. ABD'den korkmadığımızı ilan ederek işe başlıyoruz.

  ABD'DEN KORKMADIĞIMI İLAN EDİYOR, TÜRKİYE'NİN ABD İLE İLİŞKİLERİNİN BAŞTAN AŞAĞIYA GÖZDEN GEÇİRİLMESİ DOĞRULTUSUNDA İRADEMİ ORTAYA KOYUYORUM

 • Selvi Yıldırım
  Selvi Yıldırım

  adını ilk olarak mehmet ali ağca nın salıverilmesini protesto ederlerken duyduğum ve fazlasıyla taktir ettiğim bir oluşum. şimdi de 'amerika dan korkma' başlıklı bir imza kampanyası başlatmışlar. ben de imzacı olarak destek verenlerdenim.

 • Burcu--
  Burcu--

  TKP öncüLüğünde kuruLan.. Kendi çapLarında bişiyLer yapmaya çaLışan.. BiLdiğim kadarıyLa qeneLLikLe öğrenciLerden oLuşan bir qrup..

 • Bay Grey
  Bay Grey

  Bu hadiseye hangi cepheden baktığına göre değişir...ancak genel olarak bölücü olmak itham edilenler bile kendisini birer yurtsever olarak tanımlar...Buradan anlaşılan ise herkes yurt severdir ancak sevme yöntemleri farklıdır...