Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • kandıra13.03.2007 - 13:32

  kandıra güzel sakin bir yer köfteside güzel.kandırada mavi köşte köfte yiyebilirsiniz.Kerpe ve kefken kandıra için bir şans.kerpeyi ve kefkeni görmelisiniz.Karadenizin ürkütücü halini kayalıkları nasıl dövdüğünü seyredebilirsiniz.Yazın gittiyseniz denize girilebilen bir sahili vardır.denizede girebilirsiniz.

 • körfez13.03.2007 - 13:26

  körfez=tüpraş.tüpraş olmazsa körfez de yok her bakımdan.tüpraş patlayıp yok olursa körfezde yok olur.kocaelinin diken üstünde oturan ilçesi.

 • keşan13.03.2007 - 13:22

  keşan da fevzi mengüç kışlasındaydım 35 gün.keşana gelirken ilçeyi göremiyorsunuz.dağların içinde bir ilçe.keşan gizlenmiş orada bir ilçe varmı yokmu diyorsunuz acaba.keşan edirneye bağlı ama edirneden uzak tekirdağdan uzak.sadece geliboluya yakın birde yunan sınırına tabiiki.

 • gebze13.03.2007 - 13:09

  Gebze kuzey marmara da bir ilçedir.Gebze şu ana kadar hep ihmal edilmiş ülkemizin en büyük ilçesi.her bakımdan ihmal edilmiş eğitim,spor,kültürel faaliyetler açışından.herkes gebze yi bir zenginleşme bir para kazanma yeri olarak görmüş yıllarca.yasadığı şehri güzelleştirmek için en ufak bir katkıda bulunmamış.gebze bugün kötü haldeyse her bakımdan.bunda herkesin katkısı vardır.insan ilk önce yasadığı yeri sevmeli.yasadığın yerden nefret edersen hergünün senin için kötü baslamış ve kötü bitecektir zaten.Gebze ye sahip çıkmalıyız nerden gelmiş olursak olalım.gebzenin iyiliği bizim iyilğimizdir.Gebze artık il olmalıdır.bu kadar sanayi ve nüfusun olduğu bir yer.kendinden daha küçük izmitin gölgesinden kurtulmalıdır.

 • Çorlu22.11.2006 - 00:53

  çorlu güzel bir yer iki senem geçti.orion alış veriş merkezi çorlulluların gözdesi.zaten gidecek kayda değer bir yerde yok.bir asker şehride sayılabilir çorlu,askeri mahkemesi bile vardır çorlunun.Çorlu'nun en sevmediğim yanı Çorlu'ya tren ile gelmektir.Bir saatlik yol üç saate çıkar trenle.

 • uzunköprü15.11.2006 - 16:49

  uzunköprü askerlik yaptığım yer.2.hudut taburu kh.destek boluğu.müthiş soguk kışları,kara kuzu köftesi,güzel kızları,iri sivri sinekleri,tarihi köprüsü,ergenesi,meriçi,yarım saatte tüm ilçeyi gezebilme avantajı bence iyi bir yer.askerler için ama tuhaf bir yer.

 • izmit14.11.2006 - 17:26

  izmit yıllarca ilçesi gebzenin parasıyla kendini geliştirmiş bir kent.gebzelileri hizmetsiz bırakmış bir kent.şimdi yeni adı kocaeli.izmitliler o kadar tahammülsüzki şehir girişine konulan kocaeli tabelasına bile dayanamadılar.izmit tabelasını koydurdular.diğer ilçeleri memnunken kocaeli adından sadece onlar memnun degil.güzellikleride var kocaeli merkezin kartepesi,pişmaniyesi,saat kulesi, fuarı ve simiti ünlü.kocaelinin tamamında izmit merkezi seven sayısı azdır.

 • hannibal05.11.2006 - 12:31

  kartacalı komutan.mezarı iznikte değil kocaeli'nin gebze ilcesi marmara arastırma merkezi içerisindedir.atatürk'ün emriyle gebze de bir anıt mezar yaptırılmıştır.