Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • hz.muhammed23.06.2006 - 17:03

  Bence o her sözü düşünmeksizin kabul edilecek tek insan.
  Rabbim hepimize onun sünnetlerini eksiksizce hayatımıza geçirmek nasib etsin.

  'Âllah ve Rasûlü bir işe karar verip hükmettiği zaman, mü'min bir erkekle, mü'min bir kadın için işlerinde muhayyerlik (seçme hakları) yoktur. Kim, Allah ve Rasûlüne isyan ederse, muhakkak ki o, apaçık bir sapıklık etmiş olur' (el-Ahzâb, 33/36)

 • allah (c.c)16.06.2006 - 18:43

  Rabb..bilmem siz daha evvel hissettiniz mi ki bence muhakkak hissetmişsinizdir..böyle artık hiçbi çıkar yolunuzun olmadığını ve daha bi başka kimsenizin kalmadığını nihayet idrak ettiğiniz o vakitte.. kalbinizin ellerini semaya kaldırıp; haykırırcasına 'Rabbim senden başka kimsem yok,yardım eyle bana' diyip; derin bi nefes alıp..O'nu hissetmek..O kutsal huzuru.Her daim yanımızda olduğunu anlamak..bu güven..ne biliyim..bu öyle derin öyle ince bi husus ki.Muhakkak cümlelerim aciz ve hadsizdir.'İnsan 'Allah' der de titremez mi? ' bi yazar böyle diyordu.Ne de haklı..

 • fethullah gülen15.06.2006 - 14:58

  Bence o tam bir kahraman.Gün gelip birinin bu ülke için bi'şeyler yapması gerekmiyor muydu? Niye bu kadar güzelliğe sahip(maddi-manevi) ülkemiz bu zamana kadar olduğu yerde kalakaldı ve dünyaya açılamadı? Elindeki kaynakları ve nüfus potansiyelini doğru bi şekilde kullanamadı? Bu şahsiyet bütün önyargıları kırıp kendi ülkesinin bile ona sahip çıkmamasına rağmen o her geçen gün ülkesi için gözünü kırpmadan,vatanından uzak kalarak biçok insanın çok zor başaracağı fedakarlıklara göğüs gerdi.Ülkemizin adını taşıyarak yaptığı tüm başarılar her ne kadar ülkemizi tam anlamıyla mutlu edemese de, imrediğimiz avrupai ülkeler ona bizden daha çok saygı duyup,destek oluyorlar.O bir fikir adamı bence.Bütün büyük adamların değeri öldükten sonra anlaşılıyor ne hikmetse..Umarım bu öyle olmaz.