Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • yalan13.04.2002 - 18:05

  Kötü niyette olabilir, anı kurtarmakta olabilir.Birini mutsuzda edebilir, mutluda edebilir.Minareyi çalan kılıfını hazırlar.Hazırlayamayan yalancıdan çok aptala benzer.Bilinçliyse eğer sorun yok. En azından söyleyen bilir ve yatsıda mum söndüğünde herkez öğrenir. Peki yanılgıya ne demeli, beynimizin bize söylediği yalanlardan kimin haberi var ki? Birgün gelip herşey bir yalanmış dememeyi umanlar var mı aranızda?

 • yaratmak09.04.2002 - 19:05

  İnsan yaratamaz.Sadece var olanı keşfedebilir ve var olanlardan türetebilir.Yani insan kaşiftir, türetendir fakat asla yaratan değildir.
  Ben yarattım cümlesi en anlamsız ve en aptal insanların söyleyebileceği kısacık bir cümledir.Yalandır, gereksizdir, kibirdir.........

 • şair06.04.2002 - 19:07

  Şair:

  KAŞİFTİR...TERCÜMANDIR....BİLENDİR....PAYLAŞANDIR......

 • aşk06.04.2002 - 19:01

  Aşk her insanın beyninde yaşadığı ve görmek iistediğini karşısındakine yüklediği BİRŞEYDİR.Gözler bir süre kör olur.Fakat hayat o kadar gerçektir ki sonunda gözünüz yeniden görür.Artık beyninizin oyunu sona ermiştir.Bu kadar güzelken öylesine yitik BİRŞEY görmüş olmak herkezi şaşırtır.Neydi acaba? .....Varmıydı? .....Yokmuydu? ......Gerçekmiydi? .....Var gibiydi nasıl yok oldu böyle? ... gibi kendinize sorduğunuz sorularla uzunca bir zaman sizi meşgul etmeye devam eden belki bir ilüzyon belki de bir gerçektir.