Nejla Tekcan Antoloji.com

Başını ve sonunu belirleyemediğimiz hediye hayatlarımızda bir solukluk nefestir şiir.Bir anı bu kadar kavrayan, bir duyguyu bu kadar yaşatan, milyonlarca sayfayı bir kaç cümleye sığdıran başka ne var ki? Biz sonsuzluğu ararken o bize yaşamla beraber armağan edilmişti.İnsanı hayvanla kıyaslayanlar bana mesaj yazmasınlar.
..

Devamını Oku
 • yalan

  13.04.2002 - 18:05

  Kötü niyette olabilir, anı kurtarmakta olabilir.Birini mutsuzda edebilir, mutluda edebilir.Minareyi çalan kılıfını hazırlar.Hazırlayamayan yalancıdan çok aptala benzer.Bilinçliyse eğer sorun yok. En azından söyleyen bilir ve yatsıda mum söndüğünde herkez öğrenir. Peki yanılgıya ne demeli, beynimizin bize söylediği yalanlardan kimin haberi var ki? Birgün gelip herşey bir yalanmış dememeyi umanlar var mı aranızda?

 • yaratmak

  09.04.2002 - 19:05

  İnsan yaratamaz.Sadece var olanı keşfedebilir ve var olanlardan türetebilir.Yani insan kaşiftir, türetendir fakat asla yaratan değildir.
  Ben yarattım cümlesi en anlamsız ve en aptal insanların söyleyebileceği kısacık bir cümledir.Yalandır, gereksizdir, kibirdir.........

 • şair

  06.04.2002 - 19:07

  Şair:

  KAŞİFTİR...TERCÜMANDIR....BİLENDİR....PAYLAŞANDIR......

Toplam 4 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR