Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • deist27.04.2006 - 13:31

  neyse kısaca münafık diyoruz bizim oralarda bunlara :) teistide kucaklıyormuşsun inananı kucaklıyorsunda önce hakaret ederekmi kucaklıyorsun kitabını yok say kan dökücü de tanrıyı4 kitap gönderecek kadar hata yapmaz de bütün inanaların inandıgı şeyi hiçe say sonrada kucaklıyormuşsun.. dürüst ol inanmıyorum de atesitimde geç deist lik ne tanrı var sistemi yok işletim sistemsiz bilgisayar çalışırmı bu kadarcıkdamı düşünemezsin yaratıcının sana göderdigi kitaplar ve rehberler sana kullanım klavuzudur bu hayat ve sonraki için senin kurtlara yem olacak bedeninde hiçbir kimsenin gözüde yok arzusuda ulviyetin ruhaniyetin ebediyetin içindir anlatılan herşey. sana ne kötü geldi kitaplarda haksız yerte öldürmeyeceksin emrimi çalma emrimi koşunun karısına göz dikme emrimi para sahibiysesen bundan faydalanıp milletim kanının faiz yoluyla emme emrimi hangi emir insanlıgın iyi olamamısı içindir? içki içmemekmi seni rahatsız eden.. git tarfikde ölen binlerce kişiye bak ve babasız kalan yavrulara hemde hiç sucsuz yere ve o katillere verilen 3-5 ay cezalara bak..vicdan diyorum..hiç bir din insan tabiatına aykırı bir şey emretmez.

 • adam gibi adam27.04.2006 - 13:06

  BEN YANİ..:p

 • deist26.04.2006 - 01:00

  ateisti deisti kucaklıyorsunda dünyanın geri kalan 5 milyar insanını çöpemi atıyorsun? bumu hoşgörülü olmak inananın inanmasının zararını kan dökmek gibi bir şeyle açıklamışsın. stalin inançsız degilmiydi veya marks? milyonlarca hemde kendi halkını komünizme inanmadılar diye akıl hastası sayıp hastahane dedikleri işkencehanelerde katletmedilermi? ve dünya tarihi boyunca her inanç doguşunda inançsız insanlar inanalara zülüm yapmadımı bu firevunlar nemrutlar yalanmı dünya tarihini okusanızda buraya ondan sonra ne için kan akıtıldıgını yazsanız. yaşam hakkı için sadece ve sadece inandıgı için yaşamak için kim iddia edebilriki birisi müslüman olmadıgı için öldürüldü? o
  zaman İstanbul fethedildiginde insan kalmazdı katledilmeyen. kim çile çekmiz hz. Muhammed mi yoksa onu taşlayan innaçsızlarmı.. hz. İsamı yoksa onu çarmıha gerenlemi? bence inanan insanları eli kanlı katil olarak yorumlayan mesajınız silinmeliydi benim size hak ettiginiz için yazdıgın öesaj degil(bu sitemde önceki mesajımı silenlere)

 • deist07.04.2006 - 18:20

  ya kardeşim ateistm deyinca çok banal kaçıyor şöle deişik bişi yokmu diye aranmaların sonucunda bulunmuş deist diince karşındakinin hınk die durup o neydi bee diecegi aslında ateist olan asıl jönümüzünde kıskıs gülecegi bir inanç(mama) :) açıklama biçimi olsa gerek die düşünüorum.. kendime not ilk duyunca bende öle bir durup haydee buda nerden çıktı bilmioruzda konuşsak anlaşılacak diye düşünecegine direk karşına sorsaydın nerden o inanca vardın diye :)